Ďalšie modely značky Alfa Romeo
Modelové rady stejné značky s dostupnými statistikami.
Na českých cestách jazdí podľa našich odhadov približne 119 osobných automobilov modelového radu Alfa Romeo Alfa, čo tento model radí na 711. miesto medzi osobnými automobilmi (M1) v našich štatistikách.
Modelové rady stejné značky s dostupnými statistikami.
Súhrn vychádza z 146 rôznych vozidiel a 2 426 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s ďalšími modely.
| Ukazovateľ | Hodnota |
|---|---|
| Unikátne vozidlá v dátach | 146 |
| Evidované kontroly | 2 426 |
| Pravidelné kontroly | 1 906 |
| Výsledok „vyhovuje“ | 95,4 % |
| Záznamy s tachometrom | 2 424 |
| Dostupné obdobie | 03.10.2008 – 18.09.2026 |
Najviac záznamov v dostupnom súhrne pripadá na typ Pravidelná, celkem 1 906. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prehliadky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Pravidelná | 1 906 | 95,4 % |
| Pred registrací | 228 | — |
| Evidencní kontrola | 175 | — |
| Opakovaná | 62 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 36 | — |
| Historického vozidla | 9 | — |
| Na žiadosť zákazníka | 7 | — |
| Pred registrací - opakovaná | 2 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla - opakovaná | 1 | — |
Z 1 895 pravidelných kontrol so známym výsledkom skončilo ako vyhovujúce 1 808, tedy 95,4 %. Štatistiky nevyjadrujú kvalitu konkrétneho vozidla.
| Výsledok | Počet | Podiel známych výsledkov |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 1 808 | 95,4 % |
| Výsledok 2 | 57 | 3,0 % |
| Výsledok 3 | 30 | 1,6 % |
| Iný / neuvedený | 11 | 0,6 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Najčastejšie sa v tejto vzorke vyskytuje kód 4.11.2.1. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnosť | Popis | Kontroly |
|---|---|---|---|
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 43 |
| 3.2.1.2 | A | Poškodenie zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 28 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 16 |
| 1.1.6.2.1 | A | Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy. | 12 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 8 |
| 4.7.1.2.1 | A | U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. | 7 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 7 |
| 3.4.2.1 | A | Stěrač zadního skla chybí nebo ramínko dostatečně nestírá v celé ploše. | 5 |
| 8.2.1.2.7 | B | Regulace základního volnoběhu - otáčky nejsou ve stanoveném otáčkovém pásmu. | 5 |
| 2.1.1.5.1 | A | Netěsnost převodky řízení. | 5 |
| 8.2.2.2.1.8 | B | Povolený rozptyl kouřivosti byl překročen. | 3 |
| 4.4.1.1.2 | B | Nesvítí některá směrová svítilna. | 3 |
| 5.3.4.2.1 | A | Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) je prasklá, avšak nedochází k úniku maziva. | 3 |
| 8.4.1.1.1 | B | Únik provozních nebo jiných kapalin (které nejsou uvedeny v ostatních jednotlivých závadách), který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu. | 3 |
| 3.5.1.1 | A | Ostřikovač zadního skla, je-li instalován, nefunguje nebo chybí. | 3 |
Ročný rad zachytáva evidované kontroly tohto modelového radu od roku 2008 do roku 2026. Samostatná červená krivka ukazuje pravidelné kontroly.
| Rok | Všetky kontroly | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 514 | 469 |
| 2025 | 622 | 533 |
| 2024 | 598 | 510 |
| 2023 | 176 | 132 |
| 2022 | 141 | 98 |
| 2021 | 59 | 45 |
| 2020 | 58 | 48 |
| 2019 | 46 | 33 |
| 2018 | 34 | 23 |
| 2017 | 59 | 3 |
| 2016 | 45 | 2 |
| 2015 | 21 | 2 |
| 2014 | 18 | 1 |
| 2013 | 12 | 2 |
| 2012 | 6 | 1 |
| 2011 | 8 | 1 |
| 2010 | 3 | 1 |
| 2009 | 3 | 1 |
| 2008 | 3 | 1 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozidiel | Pravidelné kontroly | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| Škoda Octavia | 632 690 | 6 732 078 | 94,6 % |
| Škoda Fabia | 521 454 | 6 068 310 | 94,1 % |
| Volkswagen Golf | 144 030 | 1 499 814 | 93,9 % |
| Škoda Superb | 138 413 | 979 600 | 96,2 % |
| Volkswagen Passat | 128 945 | 1 372 218 | 94,3 % |
| Ford Focus | 85 943 | 1 232 304 | 92,3 % |
| Škoda Rapid | 79 482 | 534 408 | 97,8 % |
| Volkswagen Touran | 67 357 | 498 440 | 95,2 % |
| Škoda Kodiaq | 53 630 | 152 418 | 98,7 % |
| Volkswagen Caddy | 53 276 | 390 982 | 94,8 % |
| Toyota BZ4X | 121 | 6 | 100,0 % |
| Honda Insight | 120 | 1 229 | 94,6 % |
| Opel Corsa-C | 120 | 15 749 | 92,3 % |
| Suzuki Swace | 120 | 177 | 96,0 % |
| Volkswagen Corrado | 120 | 1 663 | 94,4 % |
| Alfa Romeo Alfa (aktuálny model) | 119 | 1 906 | 95,4 % |
| Ford S | 119 | 1 793 | 96,4 % |
| Lancia Thema | 119 | 1 455 | 92,7 % |
| Mazda CX-80 | 119 | 2 | 100,0 % |
| Lexus CT200H | 118 | 1 137 | 97,5 % |
| Ford Scorpio | 117 | 5 576 | 88,2 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.