Ďalšie modely značky BSS
Modelové rady stejné značky s dostupnými statistikami.
Na českých cestách jazdí podľa našich odhadov približne 957 prípojných vozidiel modelového radu BSS P53S, čo tento model radí na 1. miesto medzi prípojnými vozidlami (OT4) v našich štatistikách.
Modelové rady stejné značky s dostupnými statistikami.
Súhrn vychádza z 5 848 rôznych vozidiel a 29 291 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s ďalšími modely.
| Ukazovateľ | Hodnota |
|---|---|
| Unikátne vozidlá v dátach | 5 848 |
| Evidované kontroly | 29 291 |
| Pravidelné kontroly | 24 424 |
| Výsledok „vyhovuje“ | 94,4 % |
| Záznamy s tachometrom | 1 599 |
| Dostupné obdobie | 03.09.2008 – 18.09.2026 |
Najviac záznamov v dostupnom súhrne pripadá na typ Pravidelná, celkem 24 424. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prehliadky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Pravidelná | 24 424 | 94,4 % |
| Evidencní kontrola | 3 545 | — |
| Opakovaná | 1 270 | — |
| Na žiadosť zákazníka | 33 | — |
| Pred registrací | 7 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 6 | — |
| Historického vozidla | 3 | — |
| Technická silniční kontrola | 2 | — |
| Pred registrací - opakovaná | 1 | — |
Z 24 424 pravidelných kontrol so známym výsledkom skončilo ako vyhovujúce 23 061, tedy 94,4 %. Štatistiky nevyjadrujú kvalitu konkrétneho vozidla.
| Výsledok | Počet | Podiel známych výsledkov |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 23 061 | 94,4 % |
| Výsledok 2 | 878 | 3,6 % |
| Výsledok 3 | 485 | 2,0 % |
| Iný / neuvedený | 0 | 0,0 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Najčastejšie sa v tejto vzorke vyskytuje kód 6.2.9.7.1. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnosť | Popis | Kontroly |
|---|---|---|---|
| 6.2.9.7.1 | A | Netěsnost hydraulického zařízení. | 235 |
| 1.1.9.1.1 | A | Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. | 197 |
| 1.1.16.5.1 | A | Některá prachovka brzdového válce / válečkuje poškozená, ale plní svoji funkci. | 145 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 139 |
| 4.8.1.1.1 | A | Odrazka poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (např. viditelnost). | 123 |
| 4.11.1.1 | A | Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. | 105 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 82 |
| 4.11.3.1 | A | Izolace elektrického kabelu v mírně zhoršeném stavu. | 68 |
| 6.2.10.1.1 | A | Zástěrka nebo zařízení proti rozstřiku s pohlcováním energie je uvolněné nebo poškozené, ale tato závada neovlivňuje spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 56 |
| 4.10.3.1 | A | Izolace propojovacího kabelu poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje spolehlivost elektrického propojení vozidel. | 46 |
| 1.1.11.4.1 | A | Některá část uchycení brzdového potrubí uvolněná, ale tato závada nemůže způsobit jeho poškození. | 33 |
| 1.1.8.1.1 | A | Spojková hlavice je částečně opotřebená (obroušená), ale tato závada nemá vliv na její spolehlivost nebo těsnost. | 33 |
| 4.10.1.1 | A | Zásuvka nebo zástrčka poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje spolehlivost elektrického propojení vozidel. | 33 |
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 31 |
| 1.1.6.2.1 | A | Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy. | 28 |
Ročný rad zachytáva evidované kontroly tohto modelového radu od roku 2008 do roku 2026. Samostatná červená krivka ukazuje pravidelné kontroly.
| Rok | Všetky kontroly | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 543 | 509 |
| 2025 | 964 | 866 |
| 2024 | 1 464 | 1 346 |
| 2023 | 1 533 | 1 336 |
| 2022 | 1 181 | 992 |
| 2021 | 1 345 | 1 116 |
| 2020 | 1 940 | 1 696 |
| 2019 | 1 634 | 1 405 |
| 2018 | 1 250 | 1 003 |
| 2017 | 1 426 | 1 158 |
| 2016 | 1 932 | 1 626 |
| 2015 | 2 441 | 1 890 |
| 2014 | 1 688 | 1 358 |
| 2013 | 1 976 | 1 668 |
| 2012 | 2 656 | 2 267 |
| 2011 | 1 660 | 1 283 |
| 2010 | 1 541 | 1 200 |
| 2009 | 1 994 | 1 629 |
| 2008 | 123 | 76 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozidiel | Pravidelné kontroly | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| BSS P53S (aktuálny model) | 957 | 24 424 | 94,4 % |
| ZDT NS | 693 | 8 477 | 95,5 % |
| BSS P73S | 483 | 16 358 | 94,8 % |
| BSS PS2 | 368 | 62 314 | 92,7 % |
| BSS P93S | 362 | 27 417 | 94,4 % |
| BSS PS | 333 | 23 290 | 91,7 % |
| Annaburger HTS | 304 | 2 292 | 95,2 % |
| Fliegl ASW | 242 | 1 393 | 87,8 % |
| BSS P 73 | 201 | 4 207 | 93,8 % |
| Wielton PRS-3S | 191 | 610 | 97,7 % |
| BSS PZS | 169 | 6 235 | 94,2 % |
| Pronar T 023 | 166 | 1 315 | 93,6 % |
| BSS P 93 | 163 | 11 589 | 93,5 % |
| Pronar T | 158 | 1 288 | 97,6 % |
| Pronar T 026 | 150 | 973 | 94,9 % |
| PZS 50 | 139 | 5 966 | 93,3 % |
| NS 900 | 118 | 4 718 | 93,4 % |
| Fliegl TMK | 93 | 371 | 93,5 % |
| ZDT Mega | 91 | 1 330 | 97,8 % |
| BSS P 53 | 79 | 2 984 | 95,0 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.