Ďalšie modely značky Iveco
Modelové rady stejné značky s dostupnými statistikami.
Na českých cestách jazdí podľa našich odhadov približne 80 nákladných vozidiel modelového radu Iveco 50C18, čo tento model radí na 36. miesto medzi nákladnými vozidlami (N2) v našich štatistikách.
Modelové rady stejné značky s dostupnými statistikami.
Súhrn vychádza z 93 rôznych vozidiel a 1 638 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s ďalšími modely.
| Ukazovateľ | Hodnota |
|---|---|
| Unikátne vozidlá v dátach | 93 |
| Evidované kontroly | 1 638 |
| Pravidelné kontroly | 1 462 |
| Výsledok „vyhovuje“ | 96,6 % |
| Záznamy s tachometrom | 1 632 |
| Dostupné obdobie | 04.08.2011 – 17.09.2026 |
Najviac záznamov v dostupnom súhrne pripadá na typ Pravidelná, celkem 1 462. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prehliadky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Pravidelná | 1 462 | 96,6 % |
| Evidencní kontrola | 47 | — |
| Opakovaná | 42 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 37 | — |
| Pred registrací | 30 | — |
| Na žiadosť zákazníka | 12 | — |
| Technická silniční kontrola | 5 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla - opakovaná | 2 | — |
| Pred registrací - opakovaná | 1 | — |
Z 1 456 pravidelných kontrol so známym výsledkom skončilo ako vyhovujúce 1 407, tedy 96,6 %. Štatistiky nevyjadrujú kvalitu konkrétneho vozidla.
| Výsledok | Počet | Podiel známych výsledkov |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 1 407 | 96,6 % |
| Výsledok 2 | 42 | 2,9 % |
| Výsledok 3 | 7 | 0,5 % |
| Iný / neuvedený | 6 | 0,4 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Najčastejšie sa v tejto vzorke vyskytuje kód 3.2.1.2. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnosť | Popis | Kontroly |
|---|---|---|---|
| 3.2.1.2 | A | Poškodenie zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 19 |
| 1.1.6.2.1 | A | Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy. | 14 |
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 13 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 11 |
| 4.7.1.2.1 | A | U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. | 7 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 7 |
| 6.2.10.1.1 | A | Zástěrka nebo zařízení proti rozstřiku s pohlcováním energie je uvolněné nebo poškozené, ale tato závada neovlivňuje spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 4 |
| 0.3.1.1 | B | Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.). | 3 |
| 4.5.1.1.3 | A | U předního mlhového světlometu zdroj světla vadný, předepsaná kresba nemá osvětlenou plochu jasně ohraničenou nebo celistvou (tmavé plochy). | 3 |
| 4.2.1.1.2 | B | Nesvítí některá obrysová nebo denní svítilna. | 2 |
| 6.2.9.7.1 | A | Netěsnost hydraulického zařízení. | 2 |
| 4.5.1.1.1 | A | Nesvítí některý přední mlhový světlomet nebo zadní mlhová svítilna na straně přivrácené ke kraji vozovky. | 2 |
| 7.90.1 | B | Vozidlo není označeno předepsanými údaji. | 2 |
| 6.1.4.1.2 | B | Zařízení ochrany proti podjetí zezadu, boční ochrana, nárazník, je-li vyžadován, chybí, je neúplný nebo některá část zařízení je poškozená tak, že zařízení neplní svůj účel nebo konstrukce zařízení nebo jeho montáž na vozidle není v souladu s požadavky. | 2 |
| 8.2.2.2.1.3 | B | U vozidel s OBD sdělovač MI (MIL) se po zapnutí zapalování nerozsvítí nebo po nastartování vozidla indikuje závadu. | 2 |
Ročný rad zachytáva evidované kontroly tohto modelového radu od roku 2011 do roku 2026. Samostatná červená krivka ukazuje pravidelné kontroly.
| Rok | Všetky kontroly | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 246 | 231 |
| 2025 | 334 | 299 |
| 2024 | 275 | 254 |
| 2023 | 223 | 203 |
| 2022 | 197 | 162 |
| 2021 | 129 | 119 |
| 2020 | 107 | 92 |
| 2019 | 72 | 65 |
| 2018 | 27 | 25 |
| 2017 | 7 | 2 |
| 2016 | 3 | 1 |
| 2015 | 6 | 5 |
| 2014 | 5 | 2 |
| 2013 | 5 | 1 |
| 2011 | 2 | 1 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozidiel | Pravidelné kontroly | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| Mercedes-Benz Atego | 5 039 | 139 047 | 92,5 % |
| MAN TGL | 4 395 | 99 613 | 93,5 % |
| Praga V3S | 1 455 | 70 144 | 92,6 % |
| DAF FA | 1 418 | 86 536 | 88,0 % |
| Renault Midlum | 1 207 | 51 299 | 89,0 % |
| DAF LF | 1 076 | 23 107 | 95,2 % |
| Iveco 120E | 948 | 13 442 | 95,2 % |
| Fuso Canter | 716 | 9 119 | 94,0 % |
| Iveco Eurocargo | 608 | 83 275 | 89,9 % |
| Renault Mascott | 513 | 20 394 | 86,1 % |
| MAN 8.185 | 91 | 6 464 | 89,7 % |
| Iveco/Montex 70C18 | 89 | 278 | 96,8 % |
| Iveco 100E | 83 | 2 151 | 92,3 % |
| Iveco 70C21 | 82 | 723 | 95,1 % |
| Avia 30 | 81 | 19 683 | 87,5 % |
| Iveco 50C18 (aktuálny model) | 80 | 1 462 | 96,6 % |
| Saxas MKD | 68 | 916 | 96,3 % |
| Mercedes-Benz/Montex Atego | 65 | 290 | 97,2 % |
| Mercedes-Benz 412 | 61 | 3 072 | 89,4 % |
| IFA W 50 | 51 | 5 453 | 90,1 % |
| Mercedes-Benz/Montex Sprinter | 50 | 95 | 93,7 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.