Ďalšie modely značky Maro
Modelové rady stejné značky s dostupnými statistikami.
Na českých cestách jazdí podľa našich odhadov približne 150 prípojných vozidiel modelového radu Maro M, čo tento model radí na 60. miesto medzi prípojnými vozidlami (O2) v našich štatistikách.
Modelové rady stejné značky s dostupnými statistikami.
Súhrn vychádza z 308 rôznych vozidiel a 3 342 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s ďalšími modely.
| Ukazovateľ | Hodnota |
|---|---|
| Unikátne vozidlá v dátach | 308 |
| Evidované kontroly | 3 342 |
| Pravidelné kontroly | 2 701 |
| Výsledok „vyhovuje“ | 91,0 % |
| Záznamy s tachometrom | 111 |
| Dostupné obdobie | 12.09.2008 – 17.09.2026 |
Najviac záznamov v dostupnom súhrne pripadá na typ Pravidelná, celkem 2 701. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prehliadky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Pravidelná | 2 701 | 91,0 % |
| Evidencní kontrola | 408 | — |
| Opakovaná | 218 | — |
| Technická silniční kontrola | 6 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 4 | — |
| TSK - Opakovaná | 3 | — |
| Na žiadosť zákazníka | 2 | — |
Z 2 701 pravidelných kontrol so známym výsledkom skončilo ako vyhovujúce 2 457, tedy 91,0 %. Štatistiky nevyjadrujú kvalitu konkrétneho vozidla.
| Výsledok | Počet | Podiel známych výsledkov |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 2 457 | 91,0 % |
| Výsledok 2 | 206 | 7,6 % |
| Výsledok 3 | 38 | 1,4 % |
| Iný / neuvedený | 0 | 0,0 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Najčastejšie sa v tejto vzorke vyskytuje kód 4.11.1.1. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnosť | Popis | Kontroly |
|---|---|---|---|
| 4.11.1.1 | A | Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. | 23 |
| 4.8.1.1.1 | A | Odrazka poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (např. viditelnost). | 21 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 11 |
| 4.7.1.2.1 | A | U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. | 9 |
| 4.11.3.1 | A | Izolace elektrického kabelu v mírně zhoršeném stavu. | 7 |
| 6.2.10.1.1 | A | Zástěrka nebo zařízení proti rozstřiku s pohlcováním energie je uvolněné nebo poškozené, ale tato závada neovlivňuje spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 7 |
| 0.2.2.1.3 | B | Povinný štítek výrobce je nečitelný nebo předepsané údaje na štítku chybí (vyžaduje se vždy alespoň označení výrobce vozidla, VIN/ výrobní číslo podvozku). | 6 |
| 1.1.6.2.1 | A | Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy. | 5 |
| 4.10.3.1 | A | Izolace propojovacího kabelu poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje spolehlivost elektrického propojení vozidel. | 4 |
| 4.10.1.1 | A | Zásuvka nebo zástrčka poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje spolehlivost elektrického propojení vozidel. | 4 |
| 0.3.1.1 | B | Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.). | 4 |
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 2 |
| 4.7.1.2.2 | B | U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí žádný světelný zdroj. | 2 |
| 5.2.3.5.1 | B | Závažné poškození nebo proříznutí pneumatiky (např. v oblasti patky, boku, ramene, běhounu, obnažení kordu kostry, oddělování protektoru, vytrhávání pryže od běhounu, vyboulení, vznik obvodových trhlin). | 2 |
| 4.8.2.1.1 | B | Vozidlo není vybaveno některými předepsanými odrazkami stanovené třídy | 2 |
Ročný rad zachytáva evidované kontroly tohto modelového radu od roku 2008 do roku 2026. Samostatná červená krivka ukazuje pravidelné kontroly.
| Rok | Všetky kontroly | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 153 | 137 |
| 2025 | 187 | 169 |
| 2024 | 205 | 177 |
| 2023 | 200 | 180 |
| 2022 | 195 | 168 |
| 2021 | 189 | 153 |
| 2020 | 193 | 161 |
| 2019 | 231 | 179 |
| 2018 | 237 | 189 |
| 2017 | 212 | 153 |
| 2016 | 221 | 169 |
| 2015 | 252 | 183 |
| 2014 | 200 | 166 |
| 2013 | 187 | 155 |
| 2012 | 170 | 128 |
| 2011 | 172 | 134 |
| 2010 | 90 | 65 |
| 2009 | 44 | 33 |
| 2008 | 4 | 2 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozidiel | Pravidelné kontroly | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| Vezeko R2B2X | 2 421 | 6 504 | 95,5 % |
| Agados Dona | 1 992 | 14 353 | 91,3 % |
| Vezeko R2B1X | 1 414 | 4 454 | 95,0 % |
| Agados Adam | 1 051 | 7 573 | 95,3 % |
| Humbaur HA | 991 | 2 708 | 94,5 % |
| Agados Atlas | 884 | 4 061 | 93,1 % |
| Vapp PAV | 810 | 11 190 | 95,8 % |
| Paragan Gapa | 703 | 9 231 | 91,4 % |
| Pongratz L-AT | 680 | 3 718 | 91,4 % |
| Vezeko R2B2J | 622 | 1 974 | 97,1 % |
| WM Meyer WM | 177 | 1 005 | 90,9 % |
| Hobby 560 | 171 | 435 | 99,1 % |
| Bürstner Ventana | 167 | 1 133 | 97,4 % |
| BOB III | 158 | 1 735 | 90,4 % |
| Dethleffs Camper | 152 | 1 198 | 97,0 % |
| Maro M (aktuálny model) | 150 | 2 701 | 91,0 % |
| Bürstner Belcanto | 147 | 869 | 97,9 % |
| Hobby 12 | 142 | 1 084 | 97,0 % |
| Martz 1 | 142 | 284 | 84,5 % |
| Agados Alfa | 137 | 446 | 97,8 % |
| Hobby 545 | 136 | 544 | 96,0 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.