Ďalšie modely značky Mika
Modelové rady stejné značky s dostupnými statistikami.
Na českých cestách jazdí podľa našich odhadov približne 131 prípojných vozidiel modelového radu Mika 03, čo tento model radí na 130. miesto medzi prípojnými vozidlami (O1) v našich štatistikách.
Modelové rady stejné značky s dostupnými statistikami.
Súhrn vychádza z 322 rôznych vozidiel a 1 426 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s ďalšími modely.
| Ukazovateľ | Hodnota |
|---|---|
| Unikátne vozidlá v dátach | 322 |
| Evidované kontroly | 1 426 |
| Pravidelné kontroly | 1 261 |
| Výsledok „vyhovuje“ | 91,5 % |
| Záznamy s tachometrom | 24 |
| Dostupné obdobie | 03.10.2008 – 16.09.2026 |
Najviac záznamov v dostupnom súhrne pripadá na typ Pravidelná, celkem 1 261. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prehliadky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Pravidelná | 1 261 | 91,5 % |
| Opakovaná | 101 | — |
| Evidencní kontrola | 59 | — |
| Na žiadosť zákazníka | 3 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 2 | — |
Z 1 261 pravidelných kontrol so známym výsledkom skončilo ako vyhovujúce 1 154, tedy 91,5 %. Štatistiky nevyjadrujú kvalitu konkrétneho vozidla.
| Výsledok | Počet | Podiel známych výsledkov |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 1 154 | 91,5 % |
| Výsledok 2 | 99 | 7,9 % |
| Výsledok 3 | 8 | 0,6 % |
| Iný / neuvedený | 0 | 0,0 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Najčastejšie sa v tejto vzorke vyskytuje kód 4.8.1.1.1. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnosť | Popis | Kontroly |
|---|---|---|---|
| 4.8.1.1.1 | A | Odrazka poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (např. viditelnost). | 15 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 8 |
| 5.1.3.1.1 | B | V uložení kola větší vůle než provozní. | 2 |
| 6.2.10.1.2 | B | Zástěrka / zařízení proti rozstřiku s pohlcováním energie, je-li vyžadováno, chybí nebo je poškozené natolik, že neplní svoji funkci. | 2 |
| 4.10.3.1 | A | Izolace propojovacího kabelu poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje spolehlivost elektrického propojení vozidel. | 2 |
| 6.2.90.2.2 | B | Upevnění čela nebo sloupků valníkové karoserie nákladního prostoru je uvolněné natolik, že je narušena pevnost a spolehlivost konstrukce valníkové karoserie. | 1 |
| 4.5.4.1.6 | B | Umístění zadní mlhové svítilny (popř. párem svítilen) na vozidle nesplňuje požadavky na její uspořádání nebo orientaci nebo požadavky na její umístění vzhledem k výšce vozidla nebo vzhledem k vzdálenosti od brzdové svítilny, nebo jejímu úhlovému naklopení či orientaci montáže (TOP) nebo podmínky její geometrické viditelnosti. | 1 |
| 4.10.1.1 | A | Zásuvka nebo zástrčka poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje spolehlivost elektrického propojení vozidel. | 1 |
| 6.1.1.1.1 | B | Zjevné deformace, praskliny nebo lomy rámu, pomocného rámu nebo jiné nosné konstrukce vozidla. | 1 |
| 4.11.4.1 | B | Nebezpečná úprava elektroinstalace, která má vliv na její spolehlivost nebo při které hrozí nebezpečí vzniku elektrického zkratu. | 1 |
| 0.2.1.1 | B | Vyražené identifikační číslo / výrobní číslo vozidla nebo výměnného samostatného technického celku (výměnná nástavba, pracovní stroj nesený) chybí, nebo je nelze najít. | 1 |
| 6.2.90.1.2 | B | Zjevná koroze, deformace nebo praskliny bočnice, čela nebo sloupku, která narušuje pevnost nebo těsnost valníkové karoserie nákladového prostoru. | 1 |
| 7.90.1 | B | Vozidlo není označeno předepsanými údaji. | 1 |
| 7.90.2.3 | B | Umístění nebo provedení některých předepsaných údajů na vozidle neodpovídá požadavkům nebo skutečnosti. | 1 |
| 4.3.1.1.2 | B | Nesvítí některá povinná brzdová svítilna. | 1 |
Ročný rad zachytáva evidované kontroly tohto modelového radu od roku 2008 do roku 2026. Samostatná červená krivka ukazuje pravidelné kontroly.
| Rok | Všetky kontroly | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 76 | 70 |
| 2025 | 96 | 82 |
| 2024 | 69 | 62 |
| 2023 | 86 | 71 |
| 2022 | 98 | 90 |
| 2021 | 105 | 90 |
| 2020 | 66 | 58 |
| 2019 | 84 | 75 |
| 2018 | 114 | 97 |
| 2017 | 111 | 98 |
| 2016 | 73 | 55 |
| 2015 | 62 | 58 |
| 2014 | 95 | 88 |
| 2013 | 93 | 89 |
| 2012 | 60 | 57 |
| 2011 | 50 | 44 |
| 2010 | 34 | 31 |
| 2009 | 49 | 43 |
| 2008 | 5 | 3 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozidiel | Pravidelné kontroly | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| Agados Handy | 50 219 | 215 973 | 93,8 % |
| Agados VZ | 15 193 | 101 236 | 93,7 % |
| Vlastní Výroba Vlastní | 10 133 | 271 699 | 90,1 % |
| Pongratz LPA | 8 893 | 60 402 | 91,2 % |
| Agados NP | 6 757 | 70 142 | 93,1 % |
| Vezeko R1X1X | 5 076 | 13 952 | 94,6 % |
| Vlastní Výroba - | 3 901 | 129 778 | 90,0 % |
| Sport Jacht PS | 2 807 | 77 115 | 90,1 % |
| Rydwan Euro | 2 679 | 7 964 | 94,7 % |
| Martz 3 | 1 685 | 2 579 | 85,0 % |
| Podlešák T 400 | 137 | 3 007 | 88,4 % |
| RS 01 | 137 | 2 831 | 93,3 % |
| Tema 9 | 137 | 181 | 74,0 % |
| Netovární Výroba - | 132 | 2 811 | 89,3 % |
| Kovoservis HB-N1 | 131 | 807 | 91,7 % |
| Mika 03 (aktuálny model) | 131 | 1 261 | 91,5 % |
| Samovýroba Samovýroba | 131 | 5 111 | 95,9 % |
| Temared 8 | 131 | 65 | 83,1 % |
| Kempík 4 | 130 | 11 251 | 90,3 % |
| NP 18 | 130 | 1 943 | 94,2 % |
| Sacher RS1-03 | 121 | 1 299 | 94,5 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.