Ďalšie modely značky NP
Modelové rady stejné značky s dostupnými statistikami.
Na českých cestách jazdí podľa našich odhadov približne 747 prípojných vozidiel modelového radu NP 21, čo tento model radí na 30. miesto medzi prípojnými vozidlami (O1) v našich štatistikách.
Modelové rady stejné značky s dostupnými statistikami.
Súhrn vychádza z 2 448 rôznych vozidiel a 12 397 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s ďalšími modely.
| Ukazovateľ | Hodnota |
|---|---|
| Unikátne vozidlá v dátach | 2 448 |
| Evidované kontroly | 12 397 |
| Pravidelné kontroly | 10 790 |
| Výsledok „vyhovuje“ | 92,1 % |
| Záznamy s tachometrom | 930 |
| Dostupné obdobie | 07.09.2008 – 18.09.2026 |
Najviac záznamov v dostupnom súhrne pripadá na typ Pravidelná, celkem 10 790. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prehliadky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Pravidelná | 10 790 | 92,1 % |
| Evidencní kontrola | 800 | — |
| Opakovaná | 798 | — |
| Na žiadosť zákazníka | 5 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 3 | — |
| Pred registrací | 1 | — |
Z 10 790 pravidelných kontrol so známym výsledkom skončilo ako vyhovujúce 9 934, tedy 92,1 %. Štatistiky nevyjadrujú kvalitu konkrétneho vozidla.
| Výsledok | Počet | Podiel známych výsledkov |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 9 934 | 92,1 % |
| Výsledok 2 | 734 | 6,8 % |
| Výsledok 3 | 122 | 1,1 % |
| Iný / neuvedený | 0 | 0,0 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Najčastejšie sa v tejto vzorke vyskytuje kód 4.8.1.1.1. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnosť | Popis | Kontroly |
|---|---|---|---|
| 4.8.1.1.1 | A | Odrazka poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (např. viditelnost). | 34 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 31 |
| 6.1.6.3.1 | B | Zjevně nadměrné opotřebení některé části spojovacího zařízení. | 19 |
| 4.11.1.1 | A | Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. | 12 |
| 4.10.3.1 | A | Izolace propojovacího kabelu poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje spolehlivost elektrického propojení vozidel. | 12 |
| 4.8.2.1.1 | B | Vozidlo není vybaveno některými předepsanými odrazkami stanovené třídy | 11 |
| 6.2.10.1.1 | A | Zástěrka nebo zařízení proti rozstřiku s pohlcováním energie je uvolněné nebo poškozené, ale tato závada neovlivňuje spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 11 |
| 4.11.3.1 | A | Izolace elektrického kabelu v mírně zhoršeném stavu. | 10 |
| 4.5.1.1.2 | B | Nesvítí zadní mlhová svítilna na straně přivrácené do středu vozovky. | 10 |
| 5.2.3.5.1 | B | Závažné poškození nebo proříznutí pneumatiky (např. v oblasti patky, boku, ramene, běhounu, obnažení kordu kostry, oddělování protektoru, vytrhávání pryže od běhounu, vyboulení, vznik obvodových trhlin). | 9 |
| 4.10.1.1 | A | Zásuvka nebo zástrčka poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje spolehlivost elektrického propojení vozidel. | 7 |
| 4.3.1.1.2 | B | Nesvítí některá povinná brzdová svítilna. | 7 |
| 6.2.10.1.2 | B | Zástěrka / zařízení proti rozstřiku s pohlcováním energie, je-li vyžadováno, chybí nebo je poškozené natolik, že neplní svoji funkci. | 6 |
| 6.2.4.1.1 | B | Podlaha je ve zhoršeném stavu (např. děravá, nadměrně zkorodovaná, uvolněná) nebo neodpovídá požadavkům. | 6 |
| 7.90.2.2 | B | Označení některých předepsaných údajů na vozidle je poškozené tak, že je nečitelné nebo neplní svoji funkci. | 6 |
Ročný rad zachytáva evidované kontroly tohto modelového radu od roku 2008 do roku 2026. Samostatná červená krivka ukazuje pravidelné kontroly.
| Rok | Všetky kontroly | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 434 | 387 |
| 2025 | 594 | 524 |
| 2024 | 656 | 578 |
| 2023 | 640 | 563 |
| 2022 | 629 | 540 |
| 2021 | 568 | 497 |
| 2020 | 689 | 589 |
| 2019 | 724 | 622 |
| 2018 | 618 | 506 |
| 2017 | 628 | 523 |
| 2016 | 762 | 643 |
| 2015 | 812 | 701 |
| 2014 | 698 | 624 |
| 2013 | 679 | 608 |
| 2012 | 1 007 | 916 |
| 2011 | 882 | 779 |
| 2010 | 696 | 617 |
| 2009 | 587 | 496 |
| 2008 | 94 | 77 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozidiel | Pravidelné kontroly | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| Agados Handy | 50 219 | 215 973 | 93,8 % |
| Agados VZ | 15 193 | 101 236 | 93,7 % |
| Vlastní Výroba Vlastní | 10 133 | 271 699 | 90,1 % |
| Pongratz LPA | 8 893 | 60 402 | 91,2 % |
| Agados NP | 6 757 | 70 142 | 93,1 % |
| Vezeko R1X1X | 5 076 | 13 952 | 94,6 % |
| Vlastní Výroba - | 3 901 | 129 778 | 90,0 % |
| Sport Jacht PS | 2 807 | 77 115 | 90,1 % |
| Rydwan Euro | 2 679 | 7 964 | 94,7 % |
| Martz 3 | 1 685 | 2 579 | 85,0 % |
| Maro 03 | 894 | 21 793 | 93,0 % |
| Vlastní Výroba Vlastí | 835 | 8 763 | 90,9 % |
| Martz 9 | 804 | 1 137 | 76,3 % |
| Inpro 05 | 783 | 2 144 | 93,4 % |
| Lider 1L1 | 770 | 676 | 92,2 % |
| NP 21 (aktuálny model) | 747 | 10 790 | 92,1 % |
| Vezeko DV | 733 | 6 483 | 92,6 % |
| TPV Trailers EU2010 | 720 | 4 877 | 89,9 % |
| Vezeko Titbit | 652 | 5 934 | 91,0 % |
| Niewiadow B1 | 603 | 1 085 | 83,9 % |
| Martz 8 | 591 | 893 | 79,6 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.