Ďalšie modely značky Porsche
Modelové rady stejné značky s dostupnými statistikami.
Na českých cestách jazdí podľa našich odhadov približne 845 osobných automobilov modelového radu Porsche Macan, čo tento model radí na 332. miesto medzi osobnými automobilmi (M1) v našich štatistikách.
Modelové rady stejné značky s dostupnými statistikami.
Súhrn vychádza z 1 208 rôznych vozidiel a 4 721 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s ďalšími modely.
| Ukazovateľ | Hodnota |
|---|---|
| Unikátne vozidlá v dátach | 1 208 |
| Evidované kontroly | 4 721 |
| Pravidelné kontroly | 3 223 |
| Výsledok „vyhovuje“ | 98,3 % |
| Záznamy s tachometrom | 4 715 |
| Dostupné obdobie | 01.07.2014 – 18.09.2026 |
Najviac záznamov v dostupnom súhrne pripadá na typ Pravidelná, celkem 3 223. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prehliadky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Pravidelná | 3 223 | 98,3 % |
| Evidencní kontrola | 1 153 | — |
| Pred registrací | 185 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 96 | — |
| Opakovaná | 53 | — |
| Na žiadosť zákazníka | 7 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla - opakovaná | 3 | — |
| Technická silniční kontrola | 1 | — |
Z 3 214 pravidelných kontrol so známym výsledkom skončilo ako vyhovujúce 3 158, tedy 98,3 %. Štatistiky nevyjadrujú kvalitu konkrétneho vozidla.
| Výsledok | Počet | Podiel známych výsledkov |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 3 158 | 98,3 % |
| Výsledok 2 | 51 | 1,6 % |
| Výsledok 3 | 5 | 0,2 % |
| Iný / neuvedený | 9 | 0,3 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Najčastejšie sa v tejto vzorke vyskytuje kód 3.2.1.2. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnosť | Popis | Kontroly |
|---|---|---|---|
| 3.2.1.2 | A | Poškodenie zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 22 |
| 3.4.2.1 | A | Stěrač zadního skla chybí nebo ramínko dostatečně nestírá v celé ploše. | 4 |
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 4 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 3 |
| 8.4.1.1.1 | B | Únik provozních nebo jiných kapalin (které nejsou uvedeny v ostatních jednotlivých závadách), který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu. | 2 |
| 7.5.1.1 | B | Vozidlo není vybaveno příslušným druhem lékárničky nebo obsah lékárničky je neúplný, poškozený nebo uložení lékárničky ve vozidle neodpovídá požadavkům stanoveným zvláštním právním předpisem | 2 |
| 7.4.1.2 | B | Výstražný trojúhelník chybí, je neúplný nebo poškozený tak, že je omezena jeho funkce (viditelnost, použitelnost). | 2 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 2 |
| 8.2.1.2.5 | B | U vozidel s OBD sdělovač MI (MIL) se po zapnutí zapalování nerozsvítí nebo po nastartování vozidla indikuje závadu. | 2 |
| 4.7.1.2.1 | A | U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. | 2 |
| 0.2.2.1.2 | B | Povinný štítek výrobce, je-li vyžadován, chybí (u vozidla uvedeného do provozu od 01. 01.2002). | 1 |
| 4.6.2.3.1 | B | Zpětný světlomet, není-li stanoveno jinak, není homologovaný (např. DOT) a na jeho použití není udělena výjimka, zapsaná v technickém průkazu vozidla. | 1 |
| 6.1.6.1 | B | Montáž spojovacího zařízení není uvedena v předložené dokumentaci k vozidlu nebo montáž neodpovídá požadavkům (např. výrobce / technickým požadavkům) nebo spojovací zařízení, není-li stanoveno jinak, není schváleného provedení. | 1 |
| 3.5.1.3 | B | Některý ostřikovač čelního skla nefunguje nebo chybí nebo neostřikuje dostatečně stíranou plochu před řidičem (seřízení). | 1 |
| 4.7.2.1.3 | A | Elektrické zapojení osvětlení zadní tabulky registrační značky neodpovídá požadavkům. | 1 |
Ročný rad zachytáva evidované kontroly tohto modelového radu od roku 2014 do roku 2026. Samostatná červená krivka ukazuje pravidelné kontroly.
| Rok | Všetky kontroly | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 616 | 484 |
| 2025 | 800 | 618 |
| 2024 | 709 | 498 |
| 2023 | 626 | 464 |
| 2022 | 558 | 356 |
| 2021 | 446 | 318 |
| 2020 | 334 | 216 |
| 2019 | 305 | 203 |
| 2018 | 145 | 62 |
| 2017 | 76 | 0 |
| 2016 | 59 | 4 |
| 2015 | 31 | 0 |
| 2014 | 16 | 0 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozidiel | Pravidelné kontroly | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| Škoda Octavia | 632 690 | 6 732 078 | 94,6 % |
| Škoda Fabia | 521 454 | 6 068 310 | 94,1 % |
| Volkswagen Golf | 144 030 | 1 499 814 | 93,9 % |
| Škoda Superb | 138 413 | 979 600 | 96,2 % |
| Volkswagen Passat | 128 945 | 1 372 218 | 94,3 % |
| Ford Focus | 85 943 | 1 232 304 | 92,3 % |
| Škoda Rapid | 79 482 | 534 408 | 97,8 % |
| Volkswagen Touran | 67 357 | 498 440 | 95,2 % |
| Škoda Kodiaq | 53 630 | 152 418 | 98,7 % |
| Volkswagen Caddy | 53 276 | 390 982 | 94,8 % |
| Mercedes-Benz A 160 | 872 | 25 708 | 93,2 % |
| Volkswagen Passat CC | 869 | 24 972 | 95,4 % |
| Peugeot 1007 | 857 | 10 309 | 94,4 % |
| Volvo S80 | 855 | 20 425 | 94,8 % |
| Seat Exeo | 847 | 6 101 | 97,0 % |
| Porsche Macan (aktuálny model) | 845 | 3 223 | 98,3 % |
| Peugeot 108 | 844 | 3 943 | 97,8 % |
| Alfa Romeo Giulia | 819 | 2 986 | 97,4 % |
| KIA ProCeed | 810 | 903 | 97,7 % |
| BMW 116 | 800 | 21 149 | 96,1 % |
| Cupra Ateca | 790 | 136 | 98,5 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.