Ďalšie modely značky Schmitz
Modelové rady stejné značky s dostupnými statistikami.
Na českých cestách jazdí podľa našich odhadov približne 108 prípojných vozidiel modelového radu Schmitz SKI, čo tento model radí na 65. miesto medzi prípojnými vozidlami (O4) v našich štatistikách.
Modelové rady stejné značky s dostupnými statistikami.
Súhrn vychádza z 541 rôznych vozidiel a 7 515 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s ďalšími modely.
| Ukazovateľ | Hodnota |
|---|---|
| Unikátne vozidlá v dátach | 541 |
| Evidované kontroly | 7 515 |
| Pravidelné kontroly | 5 678 |
| Výsledok „vyhovuje“ | 88,0 % |
| Záznamy s tachometrom | 885 |
| Dostupné obdobie | 18.09.2008 – 18.09.2026 |
Najviac záznamov v dostupnom súhrne pripadá na typ Pravidelná, celkem 5 678. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prehliadky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Pravidelná | 5 678 | 88,0 % |
| Evidencní kontrola | 865 | — |
| Opakovaná | 624 | — |
| Technická silniční kontrola | 152 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 74 | — |
| Pred registrací | 60 | — |
| TSK - Opakovaná | 33 | — |
| Na žiadosť zákazníka | 20 | — |
| Pred registrací - opakovaná | 5 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla - opakovaná | 3 | — |
| TSK - Opakovaná po DN | 1 | — |
Z 5 678 pravidelných kontrol so známym výsledkom skončilo ako vyhovujúce 4 994, tedy 88,0 %. Štatistiky nevyjadrujú kvalitu konkrétneho vozidla.
| Výsledok | Počet | Podiel známych výsledkov |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 4 994 | 88,0 % |
| Výsledok 2 | 508 | 8,9 % |
| Výsledok 3 | 176 | 3,1 % |
| Iný / neuvedený | 0 | 0,0 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Najčastejšie sa v tejto vzorke vyskytuje kód 1.1.9.1.1. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnosť | Popis | Kontroly |
|---|---|---|---|
| 1.1.9.1.1 | A | Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. | 95 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 36 |
| 4.8.1.1.2 | A | Deska zadního značení poškozená nebo částečně barevně změněná (např. od slunce), ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (viditelnost). | 33 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 20 |
| 6.2.9.7.1 | A | Netěsnost hydraulického zařízení. | 19 |
| 6.2.10.1.1 | A | Zástěrka nebo zařízení proti rozstřiku s pohlcováním energie je uvolněné nebo poškozené, ale tato závada neovlivňuje spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 19 |
| 4.8.1.1.3 | A | Některá část nápadného značení (pruhu) poškozená nebo chybí, ale tento stav zjevně neovlivňuje celkově funkci nápadného značení (vyznačení obrysu vozidla) nebo jeho fotometrické vlastnosti (viditelnost). | 19 |
| 4.11.1.1 | A | Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. | 18 |
| 4.8.1.1.1 | A | Odrazka poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (např. viditelnost). | 14 |
| 1.1.11.4.1 | A | Některá část uchycení brzdového potrubí uvolněná, ale tato závada nemůže způsobit jeho poškození. | 7 |
| 6.1.1.1.1 | B | Zjevné deformace, praskliny nebo lomy rámu, pomocného rámu nebo jiné nosné konstrukce vozidla. | 5 |
| 5.3.5.2.1 | A | Některá část systému pneumatického / hydropneumatického odpružení je opotřebovaná (např. měchy, vlnovce) nebo zkorodovaná, ale tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla nebo spolehlivost systému. | 5 |
| 4.11.3.1 | A | Izolace elektrického kabelu v mírně zhoršeném stavu. | 5 |
| 1.2.1.1.1 | B | Nedostatečná brzdná síla na jednom nebo více kolech. | 4 |
| 1.1.8.1.1 | A | Spojková hlavice je částečně opotřebená (obroušená), ale tato závada nemá vliv na její spolehlivost nebo těsnost. | 3 |
Ročný rad zachytáva evidované kontroly tohto modelového radu od roku 2008 do roku 2026. Samostatná červená krivka ukazuje pravidelné kontroly.
| Rok | Všetky kontroly | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 110 | 95 |
| 2025 | 138 | 119 |
| 2024 | 174 | 140 |
| 2023 | 202 | 173 |
| 2022 | 323 | 234 |
| 2021 | 369 | 264 |
| 2020 | 444 | 319 |
| 2019 | 487 | 365 |
| 2018 | 512 | 384 |
| 2017 | 633 | 434 |
| 2016 | 643 | 433 |
| 2015 | 635 | 412 |
| 2014 | 496 | 407 |
| 2013 | 512 | 404 |
| 2012 | 471 | 399 |
| 2011 | 449 | 379 |
| 2010 | 438 | 351 |
| 2009 | 415 | 333 |
| 2008 | 64 | 33 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozidiel | Pravidelné kontroly | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| Krone SD | 7 753 | 75 540 | 91,5 % |
| Jiná Jiná | 5 549 | 3 652 | 96,4 % |
| Schwarzmüller SPA | 2 717 | 76 099 | 91,6 % |
| Schwarzmüller KIS | 1 143 | 19 258 | 93,0 % |
| Kögel SN | 932 | 37 832 | 92,2 % |
| Schmitz Cargobull SCB*S3T | 919 | 15 114 | 94,4 % |
| Schmitz Cargobull SCB*S3 | 821 | 1 783 | 97,5 % |
| Schmitz Cargobull SCB | 811 | 7 929 | 94,3 % |
| Schwarzmüller J-Serie | 553 | 2 187 | 94,3 % |
| Wecon PC | 541 | 2 806 | 93,9 % |
| Panav TV | 113 | 8 500 | 84,4 % |
| Wielton NS3K | 113 | 1 020 | 92,7 % |
| Krone N | 110 | 570 | 91,2 % |
| Umikov NPK | 110 | 3 801 | 86,5 % |
| Schwarzmüller M-Serie | 109 | 403 | 94,8 % |
| Schmitz SKI (aktuálny model) | 108 | 5 678 | 88,0 % |
| Kassbohrer Lowbed | 105 | 533 | 93,6 % |
| Schwarzmüller KOS | 104 | 5 921 | 89,5 % |
| BG CA2 | 102 | 734 | 94,6 % |
| Wielton NS3 | 102 | 320 | 95,3 % |
| Mega Light | 98 | 466 | 96,4 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.