Ďalšie modely značky TGB
Modelové rady stejné značky s dostupnými statistikami.
Na českých cestách jazdí podľa našich odhadov približne 206 vozidiel LE modelového radu TGB FBE, čo tento model radí na 2. miesto medzi vozidlami kategórie LE v našich štatistikách.
Modelové rady stejné značky s dostupnými statistikami.
Súhrn vychádza z 925 rôznych vozidiel a 4 404 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s ďalšími modely.
| Ukazovateľ | Hodnota |
|---|---|
| Unikátne vozidlá v dátach | 925 |
| Evidované kontroly | 4 404 |
| Pravidelné kontroly | 3 014 |
| Výsledok „vyhovuje“ | 95,3 % |
| Záznamy s tachometrom | 4 176 |
| Dostupné obdobie | 28.04.2009 – 17.09.2026 |
Najviac záznamov v dostupnom súhrne pripadá na typ Pravidelná, celkem 3 014. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prehliadky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Pravidelná | 3 014 | 95,3 % |
| Evidencní kontrola | 1 253 | — |
| Opakovaná | 120 | — |
| Pred registrací | 11 | — |
| Na žiadosť zákazníka | 4 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 2 | — |
Z 3 000 pravidelných kontrol so známym výsledkom skončilo ako vyhovujúce 2 860, tedy 95,3 %. Štatistiky nevyjadrujú kvalitu konkrétneho vozidla.
| Výsledok | Počet | Podiel známych výsledkov |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 2 860 | 95,3 % |
| Výsledok 2 | 126 | 4,2 % |
| Výsledok 3 | 14 | 0,5 % |
| Iný / neuvedený | 14 | 0,5 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Najčastejšie sa v tejto vzorke vyskytuje kód 6.2.10.2.1. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnosť | Popis | Kontroly |
|---|---|---|---|
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 5 |
| 4.7.1.2.2 | B | U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí žádný světelný zdroj. | 3 |
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 3 |
| 4.11.1.1 | A | Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. | 3 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 2 |
| 5.2.3.6.1 | B | Hloubka vzorku pneumatiky v hlavních dezénových drážkách nebo zářezech není v některé části šířky běhounu v souladu s požadavky. | 2 |
| 4.8.1.1.1 | A | Odrazka poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (např. viditelnost). | 2 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 1 |
| 4.11.1.3 | B | Uchycení nebo způsob montáže (např. vedení) elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, hrozí nebezpečí jejich poškození nebo přerušení. | 1 |
| 4.4.4.1.1 | A | Frekvence přerušování světla u výstražných světel není zjevně v souladu s požadavky (90 ±30 krát/min). | 1 |
| 4.2.3.1.2 | B | Skutečný stav zapojených obrysových nebo denních svítilen neodpovídá předepsanému / povolenému počtu (chybí / překračuje). | 1 |
| 4.11.3.1 | A | Izolace elektrického kabelu v mírně zhoršeném stavu. | 1 |
| 4.10.4.1 | B | Elektrické propojení tažného vozidla s přípojným vozidlem nefunguje správně, v důsledku čehož na přípojném vozidle nesvítí zadní mlhová svítilna nebo zpětný světlomet nebo směrová svítilna na straně přivrácené ke kraji vozovky nebo na některé straně vozidla nesvítí obrysové, doplňkové obrysové nebo boční obrysové svítilny nebo zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky. | 1 |
| 3.3.1.3 | B | U vozidla, není-li stanoveno jinak, použito neschválené / nehomologované zařízením pro nepřímý výhled nebo u vozidla schváleného po 1. 1. 2002 není na jeho použití (např. DOT) udělena výjimka, zapsaná v technickém průkazu vozidla. | 1 |
| 4.1.4.1.2 | B | Skutečný stav zapojených světlometů neodpovídá předepsanému / povolenému počtu typu světlometů (potkávací / dálkový světlomet). | 1 |
Ročný rad zachytáva evidované kontroly tohto modelového radu od roku 2009 do roku 2026. Samostatná červená krivka ukazuje pravidelné kontroly.
| Rok | Všetky kontroly | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 97 | 88 |
| 2025 | 138 | 119 |
| 2024 | 175 | 142 |
| 2023 | 239 | 181 |
| 2022 | 227 | 143 |
| 2021 | 248 | 154 |
| 2020 | 291 | 202 |
| 2019 | 360 | 254 |
| 2018 | 423 | 315 |
| 2017 | 410 | 330 |
| 2016 | 462 | 334 |
| 2015 | 460 | 315 |
| 2014 | 366 | 267 |
| 2013 | 240 | 119 |
| 2012 | 126 | 48 |
| 2011 | 90 | 2 |
| 2010 | 39 | 1 |
| 2009 | 13 | 0 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozidiel | Pravidelné kontroly | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| Piaggio MP3 | 560 | 1 618 | 95,7 % |
| TGB FBE (aktuálny model) | 206 | 3 014 | 95,3 % |
| TGB FL | 152 | 1 232 | 96,7 % |
| Bombardier Outlander | 143 | 2 831 | 95,0 % |
| Access MAX | 129 | 2 158 | 96,3 % |
| Jinling JLA-21B | 122 | 1 347 | 87,4 % |
| CF Moto Journeyman | 104 | 2 228 | 96,0 % |
| Bombardier CAN-AM | 95 | 1 692 | 93,6 % |
| Kymco MXU 500 | 62 | 790 | 97,2 % |
| Access Tomahawk | 58 | 1 969 | 93,8 % |
| Bombardier R.p. Inc. Outlander | 44 | 482 | 95,0 % |
| Linhai Tornado | 44 | 956 | 92,7 % |
| TGB Blade | 43 | 1 040 | 95,9 % |
| Yamaha Grizzly | 43 | 648 | 91,4 % |
| Access Motor | 40 | 254 | 93,3 % |
| Bashan ATV200S-7 | 36 | 808 | 92,1 % |
| Rewaco HS4 | 34 | 339 | 95,9 % |
| Piaggio APE | 33 | 137 | 91,9 % |
| Suzuki LTZ 400 | 33 | 856 | 89,4 % |
| E-TON Vector | 32 | 597 | 97,5 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.