Інші моделі марки DAF
Модельні ряди stejné značky s dostupnými statistikami.
За нашими оцінками, дорогами Чехії їздить приблизно 3 319 вантажних автомобілів модельного ряду DAF XF, що ставить цю модель на 4. місце серед вантажних автомобілів (N3) у нашій статистиці.
Модельні ряди stejné značky s dostupnými statistikami.
Зведення ґрунтується на 7 160 різних автомобілів і 111 706 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s наступнийmi modely.
| Показник | Значення |
|---|---|
| Унікальні автомобілі в даних | 7 160 |
| Зафіксовані огляди | 111 706 |
| Регулярні огляди | 94 509 |
| Результат «пройдено» | 95,5 % |
| Записи з пробігом | 109 905 |
| Доступний період | 03.10.2008 – 18.09.2026 |
Найбільше записів у зведенні стосується типу Pravidelná, celkem 94 509. Графік i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Вид огляду | Кількість | Відповідає нормам |
|---|---|---|
| Pravidelná | 94 509 | 95,5 % |
| Evidencní kontrola | 6 653 | — |
| Technická silniční kontrola | 4 295 | — |
| Opakovaná | 2 551 | — |
| ADR | 1 536 | — |
| Pred registrací | 1 415 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 371 | — |
| На запит zákazníka | 239 | — |
| TSK - Opakovaná | 86 | — |
| ADR - opakovaná | 26 | — |
| Pred registrací - opakovaná | 12 | — |
| TSK - Opakovaná po DN | 7 | — |
Z 91 705 регулярних оглядів із відомим результатом завершилися успішно 87 576, tedy 95,5 %. Статистика не є оцінкою якості конкретного автомобіля.
| Результат | Кількість | Частка відомих результатів |
|---|---|---|
| Відповідає нормам | 87 576 | 95,5 % |
| Результат 2 | 3 098 | 3,4 % |
| Результат 3 | 1 031 | 1,1 % |
| Інший / не вказано | 2 804 | 3,1 % |
Дефекти jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Найчастіший код у цій вибірці: 1.1.9.1.1. Кількість vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Код | Серйозність | Опис | Огляди |
|---|---|---|---|
| 1.1.9.1.1 | A | Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. | 2 186 |
| 3.2.1.2 | A | Пошкодження zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 1 444 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 1 029 |
| 1.1.7.2.1 | A | Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. | 956 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 612 |
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 462 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 422 |
| 2.1.1.5.1 | A | Netěsnost převodky řízení. | 170 |
| 6.2.9.7.1 | A | Netěsnost hydraulického zařízení. | 159 |
| 7.9.4 | B | Montážní štítek záznamového zařízení chybí nebo je porušen tak, že není čitelný nebo je překročena lhůta pro periodickou prohlídku záznamového zařízení (vztahuje se pouze na vozidlo s povinností být vybaveno záznamovým zařízením) nebo není montážní štítek v souladu s požadavky. | 157 |
| 6.2.10.1.1 | A | Zástěrka nebo zařízení proti rozstřiku s pohlcováním energie je uvolněné nebo poškozené, ale tato závada neovlivňuje spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 155 |
| 5.3.5.2.1 | A | Některá část systému pneumatického / hydropneumatického odpružení je opotřebovaná (např. měchy, vlnovce) nebo zkorodovaná, ale tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla nebo spolehlivost systému. | 142 |
| 4.8.1.1.2 | A | Deska zadního značení poškozená nebo částečně barevně změněná (např. od slunce), ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (viditelnost). | 140 |
| 8.2.2.2.1.11 | B | Emisně relevantní závady získané z řídící jednotky. | 136 |
| 8.2.2.2.1.3 | B | U vozidel s OBD sdělovač MI (MIL) se po zapnutí zapalování nerozsvítí nebo po nastartování vozidla indikuje závadu. | 114 |
Річний ряд відображає зареєстровані огляди цієї моделі з року 2008 do roku 2026. Окрема червона лінія показує регулярні огляди.
| Рік | Усі огляди | Регулярний |
|---|---|---|
| 2026 | 8 404 | 7 484 |
| 2025 | 13 205 | 11 549 |
| 2024 | 14 245 | 12 561 |
| 2023 | 12 256 | 10 777 |
| 2022 | 13 244 | 10 664 |
| 2021 | 12 115 | 9 791 |
| 2020 | 11 587 | 9 512 |
| 2019 | 10 144 | 8 433 |
| 2018 | 8 245 | 7 248 |
| 2017 | 3 577 | 3 065 |
| 2016 | 2 233 | 1 891 |
| 2015 | 1 055 | 725 |
| 2014 | 266 | 141 |
| 2013 | 175 | 125 |
| 2012 | 169 | 116 |
| 2011 | 239 | 148 |
| 2010 | 268 | 137 |
| 2009 | 239 | 123 |
| 2008 | 40 | 19 |
Моделі stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Модель | Кількість авто | Регулярні огляди | Відповідає нормам |
|---|---|---|---|
| Mercedes-Benz Actros | 11 228 | 235 393 | 93,8 % |
| Volvo FH | 10 124 | 182 493 | 94,4 % |
| MAN TGX | 7 114 | 126 868 | 95,1 % |
| DAF XF (поточна модель) | 3 319 | 94 509 | 95,5 % |
| MAN TGS | 3 004 | 61 054 | 94,1 % |
| DAF XG | 2 360 | 10 309 | 96,7 % |
| Tatra 815 | 2 250 | 202 774 | 88,7 % |
| MAN TGM | 2 063 | 40 190 | 95,0 % |
| Renault T | 1 965 | 28 944 | 95,9 % |
| Volvo FM | 1 652 | 35 704 | 93,7 % |
| MAN TGA | 1 373 | 77 301 | 90,8 % |
| Volvo FL | 1 027 | 21 740 | 92,3 % |
| Scania R460 | 873 | 3 422 | 96,5 % |
| Renault Premium | 690 | 37 579 | 88,8 % |
| Scania R450 | 536 | 28 395 | 96,0 % |
| Scania S460 | 506 | 2 048 | 95,4 % |
| Renault D | 503 | 8 172 | 94,7 % |
| Scania R410 | 487 | 17 413 | 95,0 % |
| Scania S450 | 459 | 7 083 | 96,9 % |
| DAF FT | 427 | 77 978 | 90,7 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.