Weitere Modelle der Marke Scania
Modellreihen stejné značky s dostupnými statistikami.
Nach unseren Schätzungen fahren auf tschechischen Straßen etwa 4 Nutzfahrzeuge Modelll der Baureihe Scania N331, womit dieses Modelll den 216. Platz unter Nutzfahrzeuge (N3) in unserer Statistik belegt.
Modellreihen stejné značky s dostupnými statistikami.
Die Übersicht basiert auf 39 verschiedene Fahrzeuge und 2 543 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s weitermi modely.
| Kennzahl | Wert |
|---|---|
| Eindeutige Fahrzeuge in den Daten | 39 |
| Erfasste Prüfungen | 2 543 |
| Regelmäßige Prüfungen | 2 198 |
| Ergebnis „bestanden“ | 94,7 % |
| Datensätze mit Kilometerstand | 2 535 |
| Verfügbarer Zeitraum | 26.11.2013 – 11.09.2026 |
Die meisten Einträge in der Übersicht entfallen auf den Typ Pravidelná, celkem 2 198. Diagramm i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Prüfungsart | Anzahl | Bestanden |
|---|---|---|
| Pravidelná | 2 198 | 94,7 % |
| Evidencní kontrola | 128 | — |
| Opakovaná | 93 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 45 | — |
| ADR | 25 | — |
| Pred registrací | 24 | — |
| Technická silniční kontrola | 13 | — |
| Auf Antrag zákazníka | 7 | — |
| TSK - Opakovaná | 5 | — |
| TSK - Opakovaná po DN | 3 | — |
| ADR - opakovaná | 1 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla - opakovaná | 1 | — |
Z 2 053 regelmäßige Prüfungen mit bekanntem Ergebnis wurden bestanden 1 944, tedy 94,7 %. Die Statistiken bewerten nicht die Qualität eines konkreten Fahrzeugs.
| Ergebnis | Anzahl | Anteil bekannter Ergebnisse |
|---|---|---|
| Bestanden | 1 944 | 94,7 % |
| Ergebnis 2 | 95 | 4,6 % |
| Ergebnis 3 | 14 | 0,7 % |
| Sonstiges / nicht angegeben | 145 | 7,1 % |
Mängel jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Der häufigste Code in dieser Auswahl ist 6.2.10.2.1. Anzahl vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Code | Schweregrad | Beschreibung | Prüfungen |
|---|---|---|---|
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 5 |
| 6.2.9.7.1 | A | Netěsnost hydraulického zařízení. | 4 |
| 3.2.1.2 | A | Schäden zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 3 |
| 1.1.9.1.1 | A | Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. | 3 |
| 4.8.1.1.2 | A | Deska zadního značení poškozená nebo částečně barevně změněná (např. od slunce), ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (viditelnost). | 2 |
| 6.2.10.1.1 | A | Zástěrka nebo zařízení proti rozstřiku s pohlcováním energie je uvolněné nebo poškozené, ale tato závada neovlivňuje spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 1 |
| 4.3.1.1.2 | B | Nesvítí některá povinná brzdová svítilna. | 1 |
| 5.2.3.6.2 | C | Hloubka vzorku pneumatiky v hlavních dezénových drážkách nebo zářezech není v celé šířce běhounu některé části pneumatiky v souladu s požadavky. | 1 |
| 2.1.3.1.1 | B | V pohyblivém spoji pákového mechanismu řízení (např. kulový čep, kloub, pouzdro) je větší vůle než montážní. | 1 |
| 4.8.1.1.3 | A | Některá část nápadného značení (pruhu) poškozená nebo chybí, ale tento stav zjevně neovlivňuje celkově funkci nápadného značení (vyznačení obrysu vozidla) nebo jeho fotometrické vlastnosti (viditelnost). | 1 |
| 5.2.3.6.1 | B | Hloubka vzorku pneumatiky v hlavních dezénových drážkách nebo zářezech není v některé části šířky běhounu v souladu s požadavky. | 1 |
Die Jahresreihe erfasst Prüfungen dieser Modellreihe seit 2013 do roku 2026. Eine separate rote Linie zeigt regelmäßige Prüfungen.
| Jahr | Alle Prüfungen | Regelmäßig |
|---|---|---|
| 2026 | 17 | 15 |
| 2025 | 42 | 27 |
| 2024 | 46 | 37 |
| 2023 | 213 | 200 |
| 2022 | 253 | 228 |
| 2021 | 280 | 250 |
| 2020 | 341 | 307 |
| 2019 | 400 | 358 |
| 2018 | 447 | 385 |
| 2017 | 237 | 188 |
| 2016 | 143 | 108 |
| 2015 | 84 | 63 |
| 2014 | 39 | 31 |
| 2013 | 1 | 1 |
Modelle stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Modell | Fahrzeuganzahl | Regelmäßige Prüfungen | Bestanden |
|---|---|---|---|
| Mercedes-Benz Actros | 11 228 | 235 393 | 93,8 % |
| Volvo FH | 10 124 | 182 493 | 94,4 % |
| MAN TGX | 7 114 | 126 868 | 95,1 % |
| DAF XF | 3 319 | 94 509 | 95,5 % |
| MAN TGS | 3 004 | 61 054 | 94,1 % |
| DAF XG | 2 360 | 10 309 | 96,7 % |
| Tatra 815 | 2 250 | 202 774 | 88,7 % |
| MAN TGM | 2 063 | 40 190 | 95,0 % |
| Renault T | 1 965 | 28 944 | 95,9 % |
| Volvo FM | 1 652 | 35 704 | 93,7 % |
| Scania R 144 | 5 | 751 | 84,5 % |
| Liaz 110.020 | 4 | 509 | 88,8 % |
| Liaz 110.491 | 4 | 228 | 86,9 % |
| Mercedes-Benz 963-4-A | 4 | 4 420 | 96,7 % |
| Renault VIZ | 4 | 783 | 92,5 % |
| Scania N331 (aktuelles Modell) | 4 | 2 198 | 94,7 % |
| Scania P 124 | 4 | 855 | 87,1 % |
| Scania P124 | 4 | 1 816 | 83,5 % |
| Čkd AD | 4 | 808 | 92,2 % |
| Liaz 100.020 | 3 | 467 | 92,8 % |
| Liaz 110.024 | 3 | 283 | 89,2 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.