Ďalšie modely značky Access
Modelové rady stejné značky s dostupnými statistikami.
Na českých cestách jazdí podľa našich odhadov približne 7 vozidiel LE modelového radu Access SP250, čo tento model radí na 69. miesto medzi vozidlami kategórie LE v našich štatistikách.
Modelové rady stejné značky s dostupnými statistikami.
Súhrn vychádza z 165 rôznych vozidiel a 2 596 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s ďalšími modely.
| Ukazovateľ | Hodnota |
|---|---|
| Unikátne vozidlá v dátach | 165 |
| Evidované kontroly | 2 596 |
| Pravidelné kontroly | 1 514 |
| Výsledok „vyhovuje“ | 93,7 % |
| Záznamy s tachometrom | 2 512 |
| Dostupné obdobie | 14.10.2008 – 27.06.2026 |
Najviac záznamov v dostupnom súhrne pripadá na typ Pravidelná, celkem 1 514. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prehliadky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Pravidelná | 1 514 | 93,7 % |
| Evidencní kontrola | 993 | — |
| Opakovaná | 77 | — |
| Na žiadosť zákazníka | 6 | — |
| Pred registrací | 3 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 3 | — |
Z 1 514 pravidelných kontrol so známym výsledkom skončilo ako vyhovujúce 1 418, tedy 93,7 %. Štatistiky nevyjadrujú kvalitu konkrétneho vozidla.
| Výsledok | Počet | Podiel známych výsledkov |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 1 418 | 93,7 % |
| Výsledok 2 | 86 | 5,7 % |
| Výsledok 3 | 10 | 0,7 % |
| Iný / neuvedený | 0 | 0,0 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Najčastejšie sa v tejto vzorke vyskytuje kód 4.3.1.1.2. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnosť | Popis | Kontroly |
|---|---|---|---|
| 4.3.1.1.2 | B | Nesvítí některá povinná brzdová svítilna. | 1 |
Ročný rad zachytáva evidované kontroly tohto modelového radu od roku 2008 do roku 2026. Samostatná červená krivka ukazuje pravidelné kontroly.
| Rok | Všetky kontroly | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 5 | 4 |
| 2025 | 11 | 7 |
| 2024 | 7 | 7 |
| 2023 | 42 | 31 |
| 2022 | 55 | 28 |
| 2021 | 75 | 35 |
| 2020 | 131 | 73 |
| 2019 | 160 | 107 |
| 2018 | 215 | 139 |
| 2017 | 197 | 136 |
| 2016 | 197 | 111 |
| 2015 | 322 | 202 |
| 2014 | 236 | 149 |
| 2013 | 263 | 188 |
| 2012 | 175 | 97 |
| 2011 | 294 | 188 |
| 2010 | 119 | 9 |
| 2009 | 85 | 3 |
| 2008 | 7 | 0 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozidiel | Pravidelné kontroly | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| Piaggio MP3 | 560 | 1 618 | 95,7 % |
| TGB FBE | 206 | 3 014 | 95,3 % |
| TGB FL | 152 | 1 232 | 96,7 % |
| Bombardier Outlander | 143 | 2 831 | 95,0 % |
| Access MAX | 129 | 2 158 | 96,3 % |
| Jinling JLA-21B | 122 | 1 347 | 87,4 % |
| CF Moto Journeyman | 104 | 2 228 | 96,0 % |
| Bombardier CAN-AM | 95 | 1 692 | 93,6 % |
| Kymco MXU 500 | 62 | 790 | 97,2 % |
| Access Tomahawk | 58 | 1 969 | 93,8 % |
| Jinling JLA-24E | 8 | 95 | 93,7 % |
| Kymco MXU 250 | 8 | 445 | 96,9 % |
| Linhai ATV 260 | 8 | 119 | 97,5 % |
| Masai A300 | 8 | 198 | 92,9 % |
| Moto Star FR700G | 8 | 105 | 93,3 % |
| Access SP250 (aktuálny model) | 7 | 1 514 | 93,7 % |
| Motorbike Grizzly | 7 | 152 | 98,0 % |
| Shineray XY250STXE | 7 | 326 | 91,4 % |
| Suzuki LT-A | 7 | 69 | 87,0 % |
| TGB FCB | 7 | 148 | 95,9 % |
| Bombardier Traxter | 6 | 141 | 96,5 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.