Ďalšie modely značky BMW I
Modelové rady stejné značky s dostupnými statistikami.
Na českých cestách jazdí podľa našich odhadov približne 778 osobných automobilov modelového radu BMW I I3, čo tento model radí na 340. miesto medzi osobnými automobilmi (M1) v našich štatistikách.
Modelové rady stejné značky s dostupnými statistikami.
Súhrn vychádza z 827 rôznych vozidiel a 4 055 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s ďalšími modely.
| Ukazovateľ | Hodnota |
|---|---|
| Unikátne vozidlá v dátach | 827 |
| Evidované kontroly | 4 055 |
| Pravidelné kontroly | 2 826 |
| Výsledok „vyhovuje“ | 97,2 % |
| Záznamy s tachometrom | 4 043 |
| Dostupné obdobie | 08.10.2014 – 18.09.2026 |
Najviac záznamov v dostupnom súhrne pripadá na typ Pravidelná, celkem 2 826. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prehliadky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Pravidelná | 2 826 | 97,2 % |
| Evidencní kontrola | 764 | — |
| Pred registrací | 385 | — |
| Opakovaná | 67 | — |
| Pred registrací - opakovaná | 5 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 3 | — |
| Na žiadosť zákazníka | 2 | — |
| TSK - Opakovaná | 2 | — |
| TSK - Opakovaná po DN | 1 | — |
Z 2 826 pravidelných kontrol so známym výsledkom skončilo ako vyhovujúce 2 747, tedy 97,2 %. Štatistiky nevyjadrujú kvalitu konkrétneho vozidla.
| Výsledok | Počet | Podiel známych výsledkov |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 2 747 | 97,2 % |
| Výsledok 2 | 68 | 2,4 % |
| Výsledok 3 | 11 | 0,4 % |
| Iný / neuvedený | 0 | 0,0 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Najčastejšie sa v tejto vzorke vyskytuje kód 3.2.1.2. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnosť | Popis | Kontroly |
|---|---|---|---|
| 3.2.1.2 | A | Poškodenie zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 25 |
| 1.1.14.1.2 | B | Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně přesahuje 1/5 její šířky. | 16 |
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 10 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 4 |
| 5.2.3.6.1 | B | Hloubka vzorku pneumatiky v hlavních dezénových drážkách nebo zářezech není v některé části šířky běhounu v souladu s požadavky. | 3 |
| 4.4.1.1.2 | B | Nesvítí některá směrová svítilna. | 2 |
| 8.2.1.2.1 | B | Plynné emise zážehových motorů překračují hodnoty stanovené výrobcem. | 2 |
| 8.2.2.2.1.10 | B | Nestandardní chování motoru vozidla znemožňující ďalší měření. | 2 |
| 3.4.2.1 | A | Stěrač zadního skla chybí nebo ramínko dostatečně nestírá v celé ploše. | 2 |
| 5.2.3.9.2 | B | Vozidlo, je-li vyžadováno, není povinně vybaveno systémem monitorování poklesu tlaku v pneumatikách nebo systém zjevně nefunguje nebo nefunguje správně. | 2 |
| 8.2.1.2.8 | B | Nestandardní chování motoru vozidla znemožňující ďalší měření. | 2 |
| 7.5.1.1 | B | Vozidlo není vybaveno příslušným druhem lékárničky nebo obsah lékárničky je neúplný, poškozený nebo uložení lékárničky ve vozidle neodpovídá požadavkům stanoveným zvláštním právním předpisem | 2 |
| 1.1.11.4.1 | A | Některá část uchycení brzdového potrubí uvolněná, ale tato závada nemůže způsobit jeho poškození. | 2 |
| 1.1.13.1.1 | B | Brzdové obložení nebo brzdové destičky jsou poškozené nebo zjevně nadměrně opotřebované nebo indikátory opotřebení signalizují opotřebení pod minimální hodnotu stanovenou výrobcem. | 2 |
| 4.1.2.1.1 | B | Výškové seřízení sklonu rozhraní potkávacího světlometu neodpovídá požadavkům. | 2 |
Ročný rad zachytáva evidované kontroly tohto modelového radu od roku 2014 do roku 2026. Samostatná červená krivka ukazuje pravidelné kontroly.
| Rok | Všetky kontroly | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 884 | 770 |
| 2025 | 1 112 | 851 |
| 2024 | 949 | 638 |
| 2023 | 413 | 216 |
| 2022 | 294 | 155 |
| 2021 | 153 | 80 |
| 2020 | 114 | 76 |
| 2019 | 55 | 22 |
| 2018 | 52 | 17 |
| 2017 | 27 | 1 |
| 2015 | 1 | 0 |
| 2014 | 1 | 0 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozidiel | Pravidelné kontroly | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| Škoda Octavia | 632 690 | 6 732 078 | 94,6 % |
| Škoda Fabia | 521 454 | 6 068 310 | 94,1 % |
| Volkswagen Golf | 144 030 | 1 499 814 | 93,9 % |
| Škoda Superb | 138 413 | 979 600 | 96,2 % |
| Volkswagen Passat | 128 945 | 1 372 218 | 94,3 % |
| Ford Focus | 85 943 | 1 232 304 | 92,3 % |
| Škoda Rapid | 79 482 | 534 408 | 97,8 % |
| Volkswagen Touran | 67 357 | 498 440 | 95,2 % |
| Škoda Kodiaq | 53 630 | 152 418 | 98,7 % |
| Volkswagen Caddy | 53 276 | 390 982 | 94,8 % |
| KIA ProCeed | 810 | 903 | 97,7 % |
| BMW 116 | 800 | 21 149 | 96,1 % |
| Cupra Ateca | 790 | 136 | 98,5 % |
| Peugeot 205 | 790 | 56 238 | 86,3 % |
| Nissan NV200 | 779 | 6 489 | 93,3 % |
| BMW I I3 (aktuálny model) | 778 | 2 826 | 97,2 % |
| Volvo V50 | 776 | 14 700 | 91,4 % |
| BMW 320D | 772 | 14 690 | 96,6 % |
| Škoda 125 | 763 | 27 403 | 87,6 % |
| BMW 118 | 736 | 22 319 | 95,7 % |
| Daihatsu Terios | 732 | 7 539 | 92,1 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.