Ďalšie modely značky Volvo
Modelové rady stejné značky s dostupnými statistikami.
Na českých cestách jazdí podľa našich odhadov približne 776 osobných automobilov modelového radu Volvo V50, čo tento model radí na 341. miesto medzi osobnými automobilmi (M1) v našich štatistikách.
Modelové rady stejné značky s dostupnými statistikami.
Súhrn vychádza z 990 rôznych vozidiel a 18 175 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s ďalšími modely.
| Ukazovateľ | Hodnota |
|---|---|
| Unikátne vozidlá v dátach | 990 |
| Evidované kontroly | 18 175 |
| Pravidelné kontroly | 14 700 |
| Výsledok „vyhovuje“ | 91,4 % |
| Záznamy s tachometrom | 18 128 |
| Dostupné obdobie | 18.09.2008 – 18.09.2026 |
Najviac záznamov v dostupnom súhrne pripadá na typ Pravidelná, celkem 14 700. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prehliadky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Pravidelná | 14 700 | 91,4 % |
| Evidencní kontrola | 1 446 | — |
| Pred registrací | 1 077 | — |
| Opakovaná | 703 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 185 | — |
| Na žiadosť zákazníka | 33 | — |
| Pred registrací - opakovaná | 24 | — |
| Technická silniční kontrola | 4 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla - opakovaná | 3 | — |
Z 14 465 pravidelných kontrol so známym výsledkom skončilo ako vyhovujúce 13 223, tedy 91,4 %. Štatistiky nevyjadrujú kvalitu konkrétneho vozidla.
| Výsledok | Počet | Podiel známych výsledkov |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 13 223 | 91,4 % |
| Výsledok 2 | 730 | 5,0 % |
| Výsledok 3 | 512 | 3,5 % |
| Iný / neuvedený | 235 | 1,6 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Najčastejšie sa v tejto vzorke vyskytuje kód 4.11.2.1. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnosť | Popis | Kontroly |
|---|---|---|---|
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 693 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 329 |
| 3.2.1.2 | A | Poškodenie zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 306 |
| 4.7.1.2.1 | A | U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. | 266 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 203 |
| 1.1.6.2.1 | A | Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy. | 180 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 138 |
| 5.3.4.2.1 | A | Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) je prasklá, avšak nedochází k úniku maziva. | 124 |
| 3.4.2.1 | A | Stěrač zadního skla chybí nebo ramínko dostatečně nestírá v celé ploše. | 113 |
| 8.2.2.2.1.1 | B | Naměřená hodnota kouřivosti přesahuje úroveň korigovaného součinitele absorpce uvedenou na štítku výrobce. | 104 |
| 2.1.1.5.1 | A | Netěsnost převodky řízení. | 100 |
| 8.2.2.2.1.8 | B | Povolený rozptyl kouřivosti byl překročen. | 71 |
| 6.1.3.5.1 | A | Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému. | 59 |
| 1.1.11.4.1 | A | Některá část uchycení brzdového potrubí uvolněná, ale tato závada nemůže způsobit jeho poškození. | 48 |
| 2.4.1 | A | Seřízení sbíhavosti (rozbíhavosti) kol řízené nápravy přesahuje povolené tolerance. | 47 |
Ročný rad zachytáva evidované kontroly tohto modelového radu od roku 2008 do roku 2026. Samostatná červená krivka ukazuje pravidelné kontroly.
| Rok | Všetky kontroly | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 2 809 | 2 589 |
| 2025 | 4 146 | 3 718 |
| 2024 | 4 506 | 3 916 |
| 2023 | 1 229 | 926 |
| 2022 | 1 180 | 888 |
| 2021 | 882 | 603 |
| 2020 | 910 | 671 |
| 2019 | 584 | 366 |
| 2018 | 707 | 473 |
| 2017 | 169 | 82 |
| 2016 | 251 | 124 |
| 2015 | 92 | 32 |
| 2014 | 72 | 33 |
| 2013 | 84 | 40 |
| 2012 | 105 | 68 |
| 2011 | 117 | 52 |
| 2010 | 144 | 64 |
| 2009 | 149 | 37 |
| 2008 | 39 | 18 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozidiel | Pravidelné kontroly | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| Škoda Octavia | 632 690 | 6 732 078 | 94,6 % |
| Škoda Fabia | 521 454 | 6 068 310 | 94,1 % |
| Volkswagen Golf | 144 030 | 1 499 814 | 93,9 % |
| Škoda Superb | 138 413 | 979 600 | 96,2 % |
| Volkswagen Passat | 128 945 | 1 372 218 | 94,3 % |
| Ford Focus | 85 943 | 1 232 304 | 92,3 % |
| Škoda Rapid | 79 482 | 534 408 | 97,8 % |
| Volkswagen Touran | 67 357 | 498 440 | 95,2 % |
| Škoda Kodiaq | 53 630 | 152 418 | 98,7 % |
| Volkswagen Caddy | 53 276 | 390 982 | 94,8 % |
| BMW 116 | 800 | 21 149 | 96,1 % |
| Cupra Ateca | 790 | 136 | 98,5 % |
| Peugeot 205 | 790 | 56 238 | 86,3 % |
| Nissan NV200 | 779 | 6 489 | 93,3 % |
| BMW I I3 | 778 | 2 826 | 97,2 % |
| Volvo V50 (aktuálny model) | 776 | 14 700 | 91,4 % |
| BMW 320D | 772 | 14 690 | 96,6 % |
| Škoda 125 | 763 | 27 403 | 87,6 % |
| BMW 118 | 736 | 22 319 | 95,7 % |
| Daihatsu Terios | 732 | 7 539 | 92,1 % |
| Škoda Forman | 732 | 119 253 | 85,5 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.