Ďalšie modely značky Chrysler
Modelové rady stejné značky s dostupnými statistikami.
Na českých cestách jazdí podľa našich odhadov približne 682 osobných automobilov modelového radu Chrysler Grand Voyager, čo tento model radí na 365. miesto medzi osobnými automobilmi (M1) v našich štatistikách.
Modelové rady stejné značky s dostupnými statistikami.
Súhrn vychádza z 2 670 rôznych vozidiel a 29 199 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s ďalšími modely.
| Ukazovateľ | Hodnota |
|---|---|
| Unikátne vozidlá v dátach | 2 670 |
| Evidované kontroly | 29 199 |
| Pravidelné kontroly | 20 582 |
| Výsledok „vyhovuje“ | 90,8 % |
| Záznamy s tachometrom | 28 973 |
| Dostupné obdobie | 01.09.2008 – 18.09.2026 |
Najviac záznamov v dostupnom súhrne pripadá na typ Pravidelná, celkem 20 582. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prehliadky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Pravidelná | 20 582 | 90,8 % |
| Evidencní kontrola | 4 996 | — |
| Opakovaná | 1 517 | — |
| Pred registrací | 1 077 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 775 | — |
| Na žiadosť zákazníka | 199 | — |
| Pred registrací - opakovaná | 23 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla - opakovaná | 23 | — |
| Technická silniční kontrola | 5 | — |
| TSK - Opakovaná | 1 | — |
| TSK - Opakovaná po DN | 1 | — |
Z 19 747 pravidelných kontrol so známym výsledkom skončilo ako vyhovujúce 17 934, tedy 90,8 %. Štatistiky nevyjadrujú kvalitu konkrétneho vozidla.
| Výsledok | Počet | Podiel známych výsledkov |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 17 934 | 90,8 % |
| Výsledok 2 | 1 305 | 6,6 % |
| Výsledok 3 | 508 | 2,6 % |
| Iný / neuvedený | 835 | 4,2 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Najčastejšie sa v tejto vzorke vyskytuje kód 4.11.2.1. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnosť | Popis | Kontroly |
|---|---|---|---|
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 226 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 125 |
| 3.2.1.2 | A | Poškodenie zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 105 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 94 |
| 1.1.6.2.1 | A | Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy. | 89 |
| 4.7.1.2.1 | A | U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. | 81 |
| 2.1.1.5.1 | A | Netěsnost převodky řízení. | 61 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 48 |
| 5.3.4.2.1 | A | Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) je prasklá, avšak nedochází k úniku maziva. | 43 |
| 6.1.3.5.1 | A | Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému. | 39 |
| 1.1.11.4.1 | A | Některá část uchycení brzdového potrubí uvolněná, ale tato závada nemůže způsobit jeho poškození. | 34 |
| 6.2.3.3.1 | A | Uvolněné nebo opotřebené závěsy dveří, vodicí kladky posuvných dveří, omezovače dveří, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich otvírání a zavírání. | 33 |
| 3.4.2.1 | A | Stěrač zadního skla chybí nebo ramínko dostatečně nestírá v celé ploše. | 24 |
| 3.5.1.1 | A | Ostřikovač zadního skla, je-li instalován, nefunguje nebo chybí. | 13 |
| 2.4.1 | A | Seřízení sbíhavosti (rozbíhavosti) kol řízené nápravy přesahuje povolené tolerance. | 12 |
Ročný rad zachytáva evidované kontroly tohto modelového radu od roku 2008 do roku 2026. Samostatná červená krivka ukazuje pravidelné kontroly.
| Rok | Všetky kontroly | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 653 | 586 |
| 2025 | 1 074 | 943 |
| 2024 | 1 350 | 1 164 |
| 2023 | 1 696 | 1 414 |
| 2022 | 2 076 | 1 689 |
| 2021 | 2 070 | 1 613 |
| 2020 | 2 203 | 1 714 |
| 2019 | 2 543 | 1 945 |
| 2018 | 2 508 | 1 932 |
| 2017 | 1 585 | 981 |
| 2016 | 1 518 | 864 |
| 2015 | 1 677 | 984 |
| 2014 | 1 552 | 921 |
| 2013 | 1 486 | 872 |
| 2012 | 1 330 | 782 |
| 2011 | 1 291 | 737 |
| 2010 | 1 202 | 692 |
| 2009 | 1 208 | 669 |
| 2008 | 177 | 80 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozidiel | Pravidelné kontroly | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| Škoda Octavia | 632 690 | 6 732 078 | 94,6 % |
| Škoda Fabia | 521 454 | 6 068 310 | 94,1 % |
| Volkswagen Golf | 144 030 | 1 499 814 | 93,9 % |
| Škoda Superb | 138 413 | 979 600 | 96,2 % |
| Volkswagen Passat | 128 945 | 1 372 218 | 94,3 % |
| Ford Focus | 85 943 | 1 232 304 | 92,3 % |
| Škoda Rapid | 79 482 | 534 408 | 97,8 % |
| Volkswagen Touran | 67 357 | 498 440 | 95,2 % |
| Škoda Kodiaq | 53 630 | 152 418 | 98,7 % |
| Volkswagen Caddy | 53 276 | 390 982 | 94,8 % |
| Lancia Delta | 689 | 8 564 | 92,1 % |
| Subaru Levorg | 689 | 3 781 | 98,2 % |
| Hyundai I 20 | 684 | 28 934 | 96,2 % |
| Fiat Linea | 683 | 9 292 | 93,5 % |
| Honda City | 683 | 10 396 | 93,8 % |
| Chrysler Grand Voyager (aktuálny model) | 682 | 20 582 | 90,8 % |
| VAZ 2101 | 679 | 16 870 | 90,3 % |
| Fiat Multipla | 675 | 22 698 | 88,7 % |
| Seat MII | 671 | 2 981 | 97,1 % |
| Chrysler Pacifica | 670 | 3 287 | 91,9 % |
| KIA Carnival | 668 | 15 933 | 89,0 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.