Ďalšie modely značky Lancia
Modelové rady stejné značky s dostupnými statistikami.
Na českých cestách jazdí podľa našich odhadov približne 689 osobných automobilov modelového radu Lancia Delta, čo tento model radí na 360. miesto medzi osobnými automobilmi (M1) v našich štatistikách.
Modelové rady stejné značky s dostupnými statistikami.
Súhrn vychádza z 1 872 rôznych vozidiel a 11 560 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s ďalšími modely.
| Ukazovateľ | Hodnota |
|---|---|
| Unikátne vozidlá v dátach | 1 872 |
| Evidované kontroly | 11 560 |
| Pravidelné kontroly | 8 564 |
| Výsledok „vyhovuje“ | 92,1 % |
| Záznamy s tachometrom | 11 471 |
| Dostupné obdobie | 03.09.2008 – 17.09.2026 |
Najviac záznamov v dostupnom súhrne pripadá na typ Pravidelná, celkem 8 564. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prehliadky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Pravidelná | 8 564 | 92,1 % |
| Evidencní kontrola | 1 708 | — |
| Opakovaná | 515 | — |
| Pred registrací | 453 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 242 | — |
| Na žiadosť zákazníka | 47 | — |
| Historického vozidla | 16 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla - opakovaná | 7 | — |
| Pred registrací - opakovaná | 6 | — |
| Historického vozidla - opakovaná | 1 | — |
| TSK - Opakovaná po DN | 1 | — |
Z 8 275 pravidelných kontrol so známym výsledkom skončilo ako vyhovujúce 7 618, tedy 92,1 %. Štatistiky nevyjadrujú kvalitu konkrétneho vozidla.
| Výsledok | Počet | Podiel známych výsledkov |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 7 618 | 92,1 % |
| Výsledok 2 | 406 | 4,9 % |
| Výsledok 3 | 251 | 3,0 % |
| Iný / neuvedený | 289 | 3,5 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Najčastejšie sa v tejto vzorke vyskytuje kód 4.11.2.1. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnosť | Popis | Kontroly |
|---|---|---|---|
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 106 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 46 |
| 3.2.1.2 | A | Poškodenie zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 34 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 33 |
| 1.1.6.2.1 | A | Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy. | 25 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 17 |
| 5.3.4.2.1 | A | Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) je prasklá, avšak nedochází k úniku maziva. | 17 |
| 1.1.11.4.1 | A | Některá část uchycení brzdového potrubí uvolněná, ale tato závada nemůže způsobit jeho poškození. | 15 |
| 2.1.1.5.1 | A | Netěsnost převodky řízení. | 15 |
| 4.7.1.2.1 | A | U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. | 14 |
| 8.4.1.1.1 | B | Únik provozních nebo jiných kapalin (které nejsou uvedeny v ostatních jednotlivých závadách), který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu. | 10 |
| 6.1.3.5.1 | A | Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému. | 9 |
| 3.4.2.1 | A | Stěrač zadního skla chybí nebo ramínko dostatečně nestírá v celé ploše. | 9 |
| 2.4.1 | A | Seřízení sbíhavosti (rozbíhavosti) kol řízené nápravy přesahuje povolené tolerance. | 7 |
| 6.2.6.3.1 | A | Některý spojovací prvek ukotvení sedadla je zjevně uvolněný. | 7 |
Ročný rad zachytáva evidované kontroly tohto modelového radu od roku 2008 do roku 2026. Samostatná červená krivka ukazuje pravidelné kontroly.
| Rok | Všetky kontroly | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 505 | 471 |
| 2025 | 748 | 655 |
| 2024 | 780 | 666 |
| 2023 | 798 | 691 |
| 2022 | 782 | 654 |
| 2021 | 790 | 643 |
| 2020 | 740 | 600 |
| 2019 | 824 | 669 |
| 2018 | 792 | 618 |
| 2017 | 495 | 289 |
| 2016 | 475 | 266 |
| 2015 | 549 | 292 |
| 2014 | 450 | 291 |
| 2013 | 488 | 299 |
| 2012 | 473 | 281 |
| 2011 | 516 | 348 |
| 2010 | 494 | 331 |
| 2009 | 590 | 391 |
| 2008 | 271 | 109 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozidiel | Pravidelné kontroly | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| Škoda Octavia | 632 690 | 6 732 078 | 94,6 % |
| Škoda Fabia | 521 454 | 6 068 310 | 94,1 % |
| Volkswagen Golf | 144 030 | 1 499 814 | 93,9 % |
| Škoda Superb | 138 413 | 979 600 | 96,2 % |
| Volkswagen Passat | 128 945 | 1 372 218 | 94,3 % |
| Ford Focus | 85 943 | 1 232 304 | 92,3 % |
| Škoda Rapid | 79 482 | 534 408 | 97,8 % |
| Volkswagen Touran | 67 357 | 498 440 | 95,2 % |
| Škoda Kodiaq | 53 630 | 152 418 | 98,7 % |
| Volkswagen Caddy | 53 276 | 390 982 | 94,8 % |
| Mercedes-Benz B | 702 | 8 212 | 96,7 % |
| Honda FR-V | 701 | 8 485 | 93,7 % |
| Omoda OMODA5 | 698 | 0 | — |
| Ford Explorer | 696 | 5 205 | 87,3 % |
| Chevrolet Lacetti | 691 | 15 787 | 91,8 % |
| Lancia Delta (aktuálny model) | 689 | 8 564 | 92,1 % |
| Subaru Levorg | 689 | 3 781 | 98,2 % |
| Hyundai I 20 | 684 | 28 934 | 96,2 % |
| Fiat Linea | 683 | 9 292 | 93,5 % |
| Honda City | 683 | 10 396 | 93,8 % |
| Chrysler Grand Voyager | 682 | 20 582 | 90,8 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.