Ďalšie modely značky Daewoo
Modelové rady stejné značky s dostupnými statistikami.
Na českých cestách jazdí podľa našich odhadov približne 21 osobných automobilov modelového radu Daewoo Leganza, čo tento model radí na 1338. miesto medzi osobnými automobilmi (M1) v našich štatistikách.
Modelové rady stejné značky s dostupnými statistikami.
Súhrn vychádza z 546 rôznych vozidiel a 2 838 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s ďalšími modely.
| Ukazovateľ | Hodnota |
|---|---|
| Unikátne vozidlá v dátach | 546 |
| Evidované kontroly | 2 838 |
| Pravidelné kontroly | 2 014 |
| Výsledok „vyhovuje“ | 84,5 % |
| Záznamy s tachometrom | 2 809 |
| Dostupné obdobie | 09.09.2008 – 01.09.2026 |
Najviac záznamov v dostupnom súhrne pripadá na typ Pravidelná, celkem 2 014. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prehliadky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Pravidelná | 2 014 | 84,5 % |
| Evidencní kontrola | 498 | — |
| Opakovaná | 287 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 16 | — |
| Na žiadosť zákazníka | 12 | — |
| Pred registrací | 11 | — |
Z 1 958 pravidelných kontrol so známym výsledkom skončilo ako vyhovujúce 1 654, tedy 84,5 %. Štatistiky nevyjadrujú kvalitu konkrétneho vozidla.
| Výsledok | Počet | Podiel známych výsledkov |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 1 654 | 84,5 % |
| Výsledok 2 | 186 | 9,5 % |
| Výsledok 3 | 118 | 6,0 % |
| Iný / neuvedený | 56 | 2,9 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Najčastejšie sa v tejto vzorke vyskytuje kód 2.1.3.7.1. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnosť | Popis | Kontroly |
|---|---|---|---|
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 2 |
| 2.1.1.5.1 | A | Netěsnost převodky řízení. | 2 |
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 2 |
| 6.1.3.5.1 | A | Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému. | 2 |
| 1.1.6.2.1 | A | Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy. | 2 |
| 4.11.1.1 | A | Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. | 1 |
| 6.1.2.1.2 | B | Výfukový systém zjevně netěsný. | 1 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 1 |
| 6.2.3.3.1 | A | Uvolněné nebo opotřebené závěsy dveří, vodicí kladky posuvných dveří, omezovače dveří, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich otvírání a zavírání. | 1 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 1 |
Ročný rad zachytáva evidované kontroly tohto modelového radu od roku 2008 do roku 2026. Samostatná červená krivka ukazuje pravidelné kontroly.
| Rok | Všetky kontroly | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 19 | 19 |
| 2025 | 17 | 16 |
| 2024 | 43 | 38 |
| 2023 | 31 | 25 |
| 2022 | 81 | 66 |
| 2021 | 59 | 44 |
| 2020 | 89 | 77 |
| 2019 | 121 | 96 |
| 2018 | 150 | 117 |
| 2017 | 138 | 97 |
| 2016 | 136 | 96 |
| 2015 | 200 | 126 |
| 2014 | 202 | 139 |
| 2013 | 219 | 154 |
| 2012 | 270 | 192 |
| 2011 | 272 | 191 |
| 2010 | 365 | 256 |
| 2009 | 339 | 222 |
| 2008 | 87 | 43 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozidiel | Pravidelné kontroly | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| Škoda Octavia | 632 690 | 6 732 078 | 94,6 % |
| Škoda Fabia | 521 454 | 6 068 310 | 94,1 % |
| Volkswagen Golf | 144 030 | 1 499 814 | 93,9 % |
| Škoda Superb | 138 413 | 979 600 | 96,2 % |
| Volkswagen Passat | 128 945 | 1 372 218 | 94,3 % |
| Ford Focus | 85 943 | 1 232 304 | 92,3 % |
| Škoda Rapid | 79 482 | 534 408 | 97,8 % |
| Volkswagen Touran | 67 357 | 498 440 | 95,2 % |
| Škoda Kodiaq | 53 630 | 152 418 | 98,7 % |
| Volkswagen Caddy | 53 276 | 390 982 | 94,8 % |
| Volkswagen 23 | 22 | 534 | 93,5 % |
| Volvo 460 | 22 | 1 151 | 88,0 % |
| Škoda 1201 | 22 | 532 | 94,3 % |
| BMW 1K4 | 21 | 764 | 97,6 % |
| BMW 560X | 21 | 2 167 | 96,2 % |
| Daewoo Leganza (aktuálny model) | 21 | 2 014 | 84,5 % |
| Ford Flex | 21 | 168 | 96,4 % |
| Lexus GS300 | 21 | 817 | 93,3 % |
| MG TF | 21 | 388 | 92,4 % |
| Micro Smart | 21 | 4 778 | 92,3 % |
| Pontiac Trans | 21 | 644 | 85,6 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.