Ďalšie modely značky Smart
Modelové rady stejné značky s dostupnými statistikami.
Na českých cestách jazdí podľa našich odhadov približne 148 osobných automobilov modelového radu Smart Roadster, čo tento model radí na 649. miesto medzi osobnými automobilmi (M1) v našich štatistikách.
Modelové rady stejné značky s dostupnými statistikami.
Súhrn vychádza z 242 rôznych vozidiel a 2 543 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s ďalšími modely.
| Ukazovateľ | Hodnota |
|---|---|
| Unikátne vozidlá v dátach | 242 |
| Evidované kontroly | 2 543 |
| Pravidelné kontroly | 1 950 |
| Výsledok „vyhovuje“ | 95,9 % |
| Záznamy s tachometrom | 2 531 |
| Dostupné obdobie | 03.11.2008 – 15.09.2026 |
Najviac záznamov v dostupnom súhrne pripadá na typ Pravidelná, celkem 1 950. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prehliadky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Pravidelná | 1 950 | 95,9 % |
| Evidencní kontrola | 287 | — |
| Pred registrací | 164 | — |
| Opakovaná | 69 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 66 | — |
| Pred registrací - opakovaná | 3 | — |
| Na žiadosť zákazníka | 2 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla - opakovaná | 1 | — |
| TSK - Opakovaná po DN | 1 | — |
Z 1 867 pravidelných kontrol so známym výsledkom skončilo ako vyhovujúce 1 791, tedy 95,9 %. Štatistiky nevyjadrujú kvalitu konkrétneho vozidla.
| Výsledok | Počet | Podiel známych výsledkov |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 1 791 | 95,9 % |
| Výsledok 2 | 49 | 2,6 % |
| Výsledok 3 | 27 | 1,4 % |
| Iný / neuvedený | 83 | 4,4 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Najčastejšie sa v tejto vzorke vyskytuje kód 2.1.3.7.1. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnosť | Popis | Kontroly |
|---|---|---|---|
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 13 |
| 4.7.1.2.1 | A | U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. | 10 |
| 1.1.6.2.1 | A | Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy. | 8 |
| 3.2.1.2 | A | Poškodenie zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 8 |
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 5 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 4 |
| 1.1.11.4.1 | A | Některá část uchycení brzdového potrubí uvolněná, ale tato závada nemůže způsobit jeho poškození. | 3 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 2 |
| 4.11.1.1 | A | Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. | 1 |
| 4.11.1.1 | A | Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. | 1 |
| 1.1.14.1.2 | B | Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně přesahuje 1/5 její šířky. | 1 |
| 1.2.1.1.1 | B | Nedostatečná brzdná síla na jednom nebo více kolech. | 1 |
| 7.4.1.2 | B | Výstražný trojúhelník chybí, je neúplný nebo poškozený tak, že je omezena jeho funkce (viditelnost, použitelnost). | 1 |
| 4.7.1.1.2 | A | Zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky poškozené, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho funkci nebo fotometrické vlastnosti nebo nezpůsobuje vyzařování bílého světla směrem vzad. | 1 |
| 2.1.1.5.2 | A | Prachovka převodky řízení je prasklá, avšak nedochází k úniku maziva. | 1 |
Ročný rad zachytáva evidované kontroly tohto modelového radu od roku 2008 do roku 2026. Samostatná červená krivka ukazuje pravidelné kontroly.
| Rok | Všetky kontroly | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 178 | 170 |
| 2025 | 234 | 215 |
| 2024 | 248 | 224 |
| 2023 | 182 | 160 |
| 2022 | 223 | 182 |
| 2021 | 178 | 143 |
| 2020 | 219 | 182 |
| 2019 | 173 | 148 |
| 2018 | 211 | 159 |
| 2017 | 116 | 53 |
| 2016 | 100 | 55 |
| 2015 | 86 | 52 |
| 2014 | 80 | 38 |
| 2013 | 69 | 41 |
| 2012 | 60 | 32 |
| 2011 | 66 | 35 |
| 2010 | 58 | 31 |
| 2009 | 55 | 25 |
| 2008 | 7 | 5 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozidiel | Pravidelné kontroly | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| Škoda Octavia | 632 690 | 6 732 078 | 94,6 % |
| Škoda Fabia | 521 454 | 6 068 310 | 94,1 % |
| Volkswagen Golf | 144 030 | 1 499 814 | 93,9 % |
| Škoda Superb | 138 413 | 979 600 | 96,2 % |
| Volkswagen Passat | 128 945 | 1 372 218 | 94,3 % |
| Ford Focus | 85 943 | 1 232 304 | 92,3 % |
| Škoda Rapid | 79 482 | 534 408 | 97,8 % |
| Volkswagen Touran | 67 357 | 498 440 | 95,2 % |
| Škoda Kodiaq | 53 630 | 152 418 | 98,7 % |
| Volkswagen Caddy | 53 276 | 390 982 | 94,8 % |
| Toyota Starlet | 150 | 5 605 | 90,0 % |
| Volvo 940 | 150 | 2 344 | 92,7 % |
| Ford Bronco | 149 | 363 | 90,8 % |
| Ford C -MAX | 149 | 815 | 92,0 % |
| Lancia Y | 148 | 6 823 | 90,4 % |
| Smart Roadster (aktuálny model) | 148 | 1 950 | 95,9 % |
| Fiat 230 | 147 | 1 754 | 94,5 % |
| BMW 560L | 146 | 8 240 | 95,8 % |
| Mazda MPV | 145 | 6 429 | 89,0 % |
| Mitsubishi Eclipce | 145 | 2 003 | 99,0 % |
| Chevrolet Suburban | 144 | 1 131 | 90,6 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.