Ďalšie modely značky Solaris
Modelové rady stejné značky s dostupnými statistikami.
Ďalšie modely zatiaľ nie sú dostupné.
Na českých cestách jazdí podľa našich odhadov približne 756 vozidiel M3 modelového radu Solaris Urbino, čo tento model radí na 3. miesto medzi vozidlami kategórie M3 v našich štatistikách.
Modelové rady stejné značky s dostupnými statistikami.
Ďalšie modely zatiaľ nie sú dostupné.
Súhrn vychádza z 946 rôznych vozidiel a 15 658 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s ďalšími modely.
| Ukazovateľ | Hodnota |
|---|---|
| Unikátne vozidlá v dátach | 946 |
| Evidované kontroly | 15 658 |
| Pravidelné kontroly | 15 008 |
| Výsledok „vyhovuje“ | 96,3 % |
| Záznamy s tachometrom | 15 631 |
| Dostupné obdobie | 07.10.2008 – 19.09.2026 |
Najviac záznamov v dostupnom súhrne pripadá na typ Pravidelná, celkem 15 008. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prehliadky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Pravidelná | 15 008 | 96,3 % |
| Opakovaná | 416 | — |
| Evidencní kontrola | 198 | — |
| Pred registrací | 17 | — |
| Na žiadosť zákazníka | 10 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 5 | — |
| TSK - Opakovaná po DN | 4 | — |
Z 14 548 pravidelných kontrol so známym výsledkom skončilo ako vyhovujúce 14 013, tedy 96,3 %. Štatistiky nevyjadrujú kvalitu konkrétneho vozidla.
| Výsledok | Počet | Podiel známych výsledkov |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 14 013 | 96,3 % |
| Výsledok 2 | 388 | 2,7 % |
| Výsledok 3 | 147 | 1,0 % |
| Iný / neuvedený | 460 | 3,2 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Najčastejšie sa v tejto vzorke vyskytuje kód 1.1.9.1.1. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnosť | Popis | Kontroly |
|---|---|---|---|
| 1.1.9.1.1 | A | Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. | 121 |
| 1.1.7.2.1 | A | Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. | 81 |
| 3.2.1.2 | A | Poškodenie zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 63 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 46 |
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 46 |
| 5.3.5.2.1 | A | Některá část systému pneumatického / hydropneumatického odpružení je opotřebovaná (např. měchy, vlnovce) nebo zkorodovaná, ale tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla nebo spolehlivost systému. | 37 |
| 9.6.2.1 | A | Některá madla (zábradlí) nebo držadla (poutka) v autobusu jsou uvolněná, ale tato závada neohrožuje zdraví a bezpečnost přepravovaných osob. | 34 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 33 |
| 9.9.1.1 | A | Vnitřní označení autobusu předepsanými nápisy nebo piktogramy je poškozené, ale čitelné. | 24 |
| 2.1.1.5.1 | A | Netěsnost převodky řízení. | 20 |
| 9.5.1.1 | A | Některá svítilna vnitřního osvětlení stanovených prostorů autobusu nesvití, ale tato závada neohrožuje bezpečnost přepravy cestujících. | 20 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 18 |
| 9.11.2.1 | B | U zádržného systému pro uchycení invalidního vozíku v autobusu, vybaveného samonavíjecím pásem, samonavíjecí zařízení nenavijí nebo nenavijí správně nebo blokovací zařízení neblokuje. | 13 |
| 1.2.1.1.1 | B | Nedostatečná brzdná síla na jednom nebo více kolech. | 9 |
| 4.7.1.2.1 | A | U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. | 7 |
Ročný rad zachytáva evidované kontroly tohto modelového radu od roku 2008 do roku 2026. Samostatná červená krivka ukazuje pravidelné kontroly.
| Rok | Všetky kontroly | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 1 131 | 1 104 |
| 2025 | 1 478 | 1 439 |
| 2024 | 1 520 | 1 480 |
| 2023 | 1 583 | 1 542 |
| 2022 | 1 609 | 1 549 |
| 2021 | 1 546 | 1 455 |
| 2020 | 1 375 | 1 329 |
| 2019 | 1 319 | 1 262 |
| 2018 | 1 196 | 1 127 |
| 2017 | 597 | 553 |
| 2016 | 549 | 516 |
| 2015 | 440 | 403 |
| 2014 | 325 | 308 |
| 2013 | 288 | 264 |
| 2012 | 204 | 195 |
| 2011 | 177 | 173 |
| 2010 | 168 | 161 |
| 2009 | 131 | 128 |
| 2008 | 22 | 20 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozidiel | Pravidelné kontroly | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| Iveco BUS Crossway | 2 059 | 26 113 | 95,5 % |
| Setra S | 1 200 | 20 155 | 95,2 % |
| Solaris Urbino (aktuálny model) | 756 | 15 008 | 96,3 % |
| Iveco BUS Urbanway | 420 | 6 835 | 95,2 % |
| SOR CN | 291 | 15 822 | 89,4 % |
| SOR NS | 291 | 1 973 | 96,3 % |
| Mercedes-Benz MB | 237 | 2 542 | 95,1 % |
| Rosero-P First | 237 | 2 394 | 89,0 % |
| SOR ICN | 217 | 1 292 | 92,5 % |
| Iveco BUS Streetway | 171 | 695 | 96,8 % |
| Karosa C | 168 | 35 260 | 81,9 % |
| MAN Lion's | 136 | 1 572 | 94,2 % |
| Karosa LC | 134 | 12 269 | 87,1 % |
| SOR CNG | 131 | 5 407 | 78,6 % |
| Mercedes-Benz Conecto | 130 | 1 943 | 94,3 % |
| VDL Futura | 122 | 1 903 | 97,1 % |
| SOR C | 110 | 21 437 | 82,8 % |
| Irisbus Crossway | 107 | 5 777 | 90,5 % |
| Otokar Vectio | 90 | 493 | 91,7 % |
| Irisbus SFR160 | 88 | 10 216 | 89,8 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.