Ďalšie modely značky SOR
Modelové rady stejné značky s dostupnými statistikami.
Na českých cestách jazdí podľa našich odhadov približne 291 vozidiel M3 modelového radu SOR CN, čo tento model radí na 5. miesto medzi vozidlami kategórie M3 v našich štatistikách.
Modelové rady stejné značky s dostupnými statistikami.
Súhrn vychádza z 454 rôznych vozidiel a 17 814 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s ďalšími modely.
| Ukazovateľ | Hodnota |
|---|---|
| Unikátne vozidlá v dátach | 454 |
| Evidované kontroly | 17 814 |
| Pravidelné kontroly | 15 822 |
| Výsledok „vyhovuje“ | 89,4 % |
| Záznamy s tachometrom | 17 760 |
| Dostupné obdobie | 30.10.2008 – 18.09.2026 |
Najviac záznamov v dostupnom súhrne pripadá na typ Pravidelná, celkem 15 822. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prehliadky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Pravidelná | 15 822 | 89,4 % |
| Opakovaná | 1 395 | — |
| Evidencní kontrola | 433 | — |
| Na žiadosť zákazníka | 87 | — |
| Pred registrací | 37 | — |
| Technická silniční kontrola | 29 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 4 | — |
| TSK - Opakovaná po DN | 4 | — |
| Pred registrací - opakovaná | 2 | — |
| TSK - Opakovaná | 1 | — |
Z 15 430 pravidelných kontrol so známym výsledkom skončilo ako vyhovujúce 13 801, tedy 89,4 %. Štatistiky nevyjadrujú kvalitu konkrétneho vozidla.
| Výsledok | Počet | Podiel známych výsledkov |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 13 801 | 89,4 % |
| Výsledok 2 | 1 286 | 8,3 % |
| Výsledok 3 | 343 | 2,2 % |
| Iný / neuvedený | 392 | 2,5 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Najčastejšie sa v tejto vzorke vyskytuje kód 1.1.9.1.1. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnosť | Popis | Kontroly |
|---|---|---|---|
| 1.1.9.1.1 | A | Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. | 406 |
| 1.1.7.2.1 | A | Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. | 256 |
| 3.2.1.2 | A | Poškodenie zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 198 |
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 159 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 126 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 117 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 92 |
| 9.9.1.1 | A | Vnitřní označení autobusu předepsanými nápisy nebo piktogramy je poškozené, ale čitelné. | 71 |
| 9.6.2.1 | A | Některá madla (zábradlí) nebo držadla (poutka) v autobusu jsou uvolněná, ale tato závada neohrožuje zdraví a bezpečnost přepravovaných osob. | 67 |
| 9.1.2.3 | B | V blízkosti únikového okna autobusu není k dispozici zařízení nebo nástroj pro jeho rozbití. | 64 |
| 4.8.1.1.1 | A | Odrazka poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (např. viditelnost). | 62 |
| 6.2.10.1.1 | A | Zástěrka nebo zařízení proti rozstřiku s pohlcováním energie je uvolněné nebo poškozené, ale tato závada neovlivňuje spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 61 |
| 9.11.2.1 | B | U zádržného systému pro uchycení invalidního vozíku v autobusu, vybaveného samonavíjecím pásem, samonavíjecí zařízení nenavijí nebo nenavijí správně nebo blokovací zařízení neblokuje. | 59 |
| 9.1.1.5.1 | A | Označení ovladačů nebo zařízení pro otevírání dveří autobusu chybí nebo není v souladu s požadavky | 51 |
| 9.12.2.1 | A | Sanitární zařízení v autobusu není v souladu s požadavky | 50 |
Ročný rad zachytáva evidované kontroly tohto modelového radu od roku 2008 do roku 2026. Samostatná červená krivka ukazuje pravidelné kontroly.
| Rok | Všetky kontroly | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 1 466 | 1 351 |
| 2025 | 2 027 | 1 870 |
| 2024 | 1 853 | 1 696 |
| 2023 | 1 797 | 1 647 |
| 2022 | 1 811 | 1 605 |
| 2021 | 1 543 | 1 393 |
| 2020 | 1 439 | 1 286 |
| 2019 | 1 414 | 1 253 |
| 2018 | 1 254 | 1 098 |
| 2017 | 698 | 512 |
| 2016 | 507 | 412 |
| 2015 | 486 | 410 |
| 2014 | 386 | 329 |
| 2013 | 339 | 296 |
| 2012 | 287 | 250 |
| 2011 | 218 | 191 |
| 2010 | 170 | 120 |
| 2009 | 99 | 86 |
| 2008 | 20 | 17 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozidiel | Pravidelné kontroly | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| Iveco BUS Crossway | 2 059 | 26 113 | 95,5 % |
| Setra S | 1 200 | 20 155 | 95,2 % |
| Solaris Urbino | 756 | 15 008 | 96,3 % |
| Iveco BUS Urbanway | 420 | 6 835 | 95,2 % |
| SOR CN (aktuálny model) | 291 | 15 822 | 89,4 % |
| SOR NS | 291 | 1 973 | 96,3 % |
| Mercedes-Benz MB | 237 | 2 542 | 95,1 % |
| Rosero-P First | 237 | 2 394 | 89,0 % |
| SOR ICN | 217 | 1 292 | 92,5 % |
| Iveco BUS Streetway | 171 | 695 | 96,8 % |
| Karosa C | 168 | 35 260 | 81,9 % |
| MAN Lion's | 136 | 1 572 | 94,2 % |
| Karosa LC | 134 | 12 269 | 87,1 % |
| SOR CNG | 131 | 5 407 | 78,6 % |
| Mercedes-Benz Conecto | 130 | 1 943 | 94,3 % |
| VDL Futura | 122 | 1 903 | 97,1 % |
| SOR C | 110 | 21 437 | 82,8 % |
| Irisbus Crossway | 107 | 5 777 | 90,5 % |
| Otokar Vectio | 90 | 493 | 91,7 % |
| Irisbus SFR160 | 88 | 10 216 | 89,8 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.