Ďalšie modely značky Sport Jacht
Modelové rady stejné značky s dostupnými statistikami.
Na českých cestách jazdí podľa našich odhadov približne 33 prípojných vozidiel modelového radu Sport Jacht 207, čo tento model radí na 312. miesto medzi prípojnými vozidlami (O1) v našich štatistikách.
Modelové rady stejné značky s dostupnými statistikami.
Súhrn vychádza z 160 rôznych vozidiel a 2 442 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s ďalšími modely.
| Ukazovateľ | Hodnota |
|---|---|
| Unikátne vozidlá v dátach | 160 |
| Evidované kontroly | 2 442 |
| Pravidelné kontroly | 2 189 |
| Výsledok „vyhovuje“ | 94,7 % |
| Záznamy s tachometrom | 198 |
| Dostupné obdobie | 06.10.2008 – 16.09.2026 |
Najviac záznamov v dostupnom súhrne pripadá na typ Pravidelná, celkem 2 189. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prehliadky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Pravidelná | 2 189 | 94,7 % |
| Evidencní kontrola | 156 | — |
| Opakovaná | 96 | — |
| Na žiadosť zákazníka | 1 | — |
Z 2 189 pravidelných kontrol so známym výsledkom skončilo ako vyhovujúce 2 072, tedy 94,7 %. Štatistiky nevyjadrujú kvalitu konkrétneho vozidla.
| Výsledok | Počet | Podiel známych výsledkov |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 2 072 | 94,7 % |
| Výsledok 2 | 93 | 4,2 % |
| Výsledok 3 | 24 | 1,1 % |
| Iný / neuvedený | 0 | 0,0 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Najčastejšie sa v tejto vzorke vyskytuje kód 4.8.1.1.1. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnosť | Popis | Kontroly |
|---|---|---|---|
| 4.8.1.1.1 | A | Odrazka poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (např. viditelnost). | 12 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 9 |
| 4.11.1.1 | A | Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. | 6 |
| 6.1.6.3.1 | B | Zjevně nadměrné opotřebení některé části spojovacího zařízení. | 2 |
| 4.11.3.1 | A | Izolace elektrického kabelu v mírně zhoršeném stavu. | 2 |
| 0.3.1.1 | B | Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.). | 1 |
| 4.5.1.1.2 | B | Nesvítí zadní mlhová svítilna na straně přivrácené do středu vozovky. | 1 |
| 5.1.3.1.1 | B | V uložení kola větší vůle než provozní. | 1 |
| 4.2.1.1.2 | B | Nesvítí některá obrysová nebo denní svítilna. | 1 |
| 6.2.10.2.2 | B | Na vozidle, je-li vyžadováno, chybí kryt kola/blatník nebo je kryt kola/blatník uvolněný, nadměrně zkorodovaný nebo poškozený tak, že neplní svoji funkci. | 1 |
| 4.10.3.1 | A | Izolace propojovacího kabelu poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje spolehlivost elektrického propojení vozidel. | 1 |
| 4.10.1.1 | A | Zásuvka nebo zástrčka poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje spolehlivost elektrického propojení vozidel. | 1 |
| 0.2.1.2 | B | Identifikační číslo / výrobní číslo je neúplné nebo nečitelné nebo vyrezlé nebo jinak poškozené. | 1 |
| 6.1.6.4.1 | B | Upevnění spojovacího zařízení vadné, uvolněné, nespolehlivé nebo upevnění spojovacího zařízení neodpovídá požadavkům. | 1 |
| 6.1.6.5.2 | B | Bezpečnostní zajištění při neúmyslném rozpojení jízdní soupravy (zajišťovací lanko, řetěz), je-li vyžadováno, chybí nebo neodpovídá požadavkům, je poškozené nebo je nadměrně zkorodované a z tohoto důvodu není spolehlivé. | 1 |
Ročný rad zachytáva evidované kontroly tohto modelového radu od roku 2008 do roku 2026. Samostatná červená krivka ukazuje pravidelné kontroly.
| Rok | Všetky kontroly | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 62 | 59 |
| 2025 | 90 | 85 |
| 2024 | 137 | 124 |
| 2023 | 73 | 63 |
| 2022 | 94 | 78 |
| 2021 | 84 | 77 |
| 2020 | 131 | 119 |
| 2019 | 145 | 125 |
| 2018 | 143 | 130 |
| 2017 | 170 | 150 |
| 2016 | 166 | 149 |
| 2015 | 151 | 130 |
| 2014 | 142 | 126 |
| 2013 | 169 | 160 |
| 2012 | 186 | 173 |
| 2011 | 180 | 157 |
| 2010 | 161 | 145 |
| 2009 | 146 | 127 |
| 2008 | 12 | 12 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozidiel | Pravidelné kontroly | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| Agados Handy | 50 219 | 215 973 | 93,8 % |
| Agados VZ | 15 193 | 101 236 | 93,7 % |
| Vlastní Výroba Vlastní | 10 133 | 271 699 | 90,1 % |
| Pongratz LPA | 8 893 | 60 402 | 91,2 % |
| Agados NP | 6 757 | 70 142 | 93,1 % |
| Vezeko R1X1X | 5 076 | 13 952 | 94,6 % |
| Vlastní Výroba - | 3 901 | 129 778 | 90,0 % |
| Sport Jacht PS | 2 807 | 77 115 | 90,1 % |
| Rydwan Euro | 2 679 | 7 964 | 94,7 % |
| Martz 3 | 1 685 | 2 579 | 85,0 % |
| Sacher RS | 34 | 2 466 | 90,8 % |
| AP 01 | 33 | 2 443 | 90,6 % |
| Anco ON | 33 | 638 | 89,0 % |
| JB PL7S | 33 | 55 | 92,7 % |
| Sidecar AS075 | 33 | 103 | 92,2 % |
| Sport Jacht 207 (aktuálny model) | 33 | 2 189 | 94,7 % |
| Vlastní Výroba Nákladní | 33 | 3 614 | 84,2 % |
| AP 02 | 32 | 1 896 | 91,0 % |
| Brenderup 3205S | 32 | 56 | 91,1 % |
| Faro Pondus | 32 | 37 | 81,1 % |
| Inpro Nsvp | 32 | 37 | 91,9 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.