Ďalšie modely značky Zetor
Modelové rady stejné značky s dostupnými statistikami.
Na českých cestách jazdí podľa našich odhadov približne 177 vozidiel T1 modelového radu Zetor 12145, čo tento model radí na 22. miesto medzi vozidlami kategórie T1 v našich štatistikách.
Modelové rady stejné značky s dostupnými statistikami.
Súhrn vychádza z 995 rôznych vozidiel a 7 358 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s ďalšími modely.
| Ukazovateľ | Hodnota |
|---|---|
| Unikátne vozidlá v dátach | 995 |
| Evidované kontroly | 7 358 |
| Pravidelné kontroly | 6 128 |
| Výsledok „vyhovuje“ | 94,8 % |
| Záznamy s tachometrom | 4 901 |
| Dostupné obdobie | 24.10.2008 – 10.09.2026 |
Najviac záznamov v dostupnom súhrne pripadá na typ Pravidelná, celkem 6 128. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prehliadky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Pravidelná | 6 128 | 94,8 % |
| Evidencní kontrola | 959 | — |
| Opakovaná | 236 | — |
| Pred registrací | 20 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 12 | — |
| Na žiadosť zákazníka | 3 | — |
Z 5 185 pravidelných kontrol so známym výsledkom skončilo ako vyhovujúce 4 913, tedy 94,8 %. Štatistiky nevyjadrujú kvalitu konkrétneho vozidla.
| Výsledok | Počet | Podiel známych výsledkov |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 4 913 | 94,8 % |
| Výsledok 2 | 173 | 3,3 % |
| Výsledok 3 | 99 | 1,9 % |
| Iný / neuvedený | 943 | 18,2 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Najčastejšie sa v tejto vzorke vyskytuje kód 6.2.9.7.1. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnosť | Popis | Kontroly |
|---|---|---|---|
| 6.2.9.7.1 | A | Netěsnost hydraulického zařízení. | 68 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 44 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 28 |
| 1.1.9.1.1 | A | Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. | 26 |
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 21 |
| 4.11.3.1 | A | Izolace elektrického kabelu v mírně zhoršeném stavu. | 20 |
| 3.4.2.1 | A | Stěrač zadního skla chybí nebo ramínko dostatečně nestírá v celé ploše. | 19 |
| 4.11.1.1 | A | Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. | 19 |
| 1.1.6.2.1 | A | Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy. | 18 |
| 2.1.1.5.1 | A | Netěsnost převodky řízení. | 18 |
| 6.2.8.1.1 | A | Stupátko nebo schůdky u vozidla poškozeny, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost nebo bezpečnost. | 17 |
| 6.2.3.3.1 | A | Uvolněné nebo opotřebené závěsy dveří, vodicí kladky posuvných dveří, omezovače dveří, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich otvírání a zavírání. | 17 |
| 3.2.1.2 | A | Poškodenie zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 16 |
| 6.2.10.1.1 | A | Zástěrka nebo zařízení proti rozstřiku s pohlcováním energie je uvolněné nebo poškozené, ale tato závada neovlivňuje spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 15 |
| 6.1.3.5.1 | A | Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému. | 15 |
Ročný rad zachytáva evidované kontroly tohto modelového radu od roku 2008 do roku 2026. Samostatná červená krivka ukazuje pravidelné kontroly.
| Rok | Všetky kontroly | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 203 | 190 |
| 2025 | 271 | 247 |
| 2024 | 554 | 503 |
| 2023 | 450 | 400 |
| 2022 | 434 | 379 |
| 2021 | 454 | 386 |
| 2020 | 828 | 750 |
| 2019 | 543 | 452 |
| 2018 | 429 | 363 |
| 2017 | 286 | 234 |
| 2016 | 441 | 342 |
| 2015 | 379 | 271 |
| 2014 | 285 | 193 |
| 2013 | 319 | 260 |
| 2012 | 555 | 474 |
| 2011 | 289 | 222 |
| 2010 | 251 | 175 |
| 2009 | 361 | 278 |
| 2008 | 26 | 9 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozidiel | Pravidelné kontroly | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| Zetor Proxima | 1 038 | 11 300 | 97,5 % |
| Zetor 3011 | 701 | 28 303 | 96,2 % |
| Zetor 7245 | 523 | 32 929 | 94,8 % |
| Case IH Puma | 499 | 3 615 | 98,6 % |
| Zetor 4011 | 406 | 30 537 | 95,7 % |
| Claas Arion | 364 | 2 671 | 96,6 % |
| JCB Fastrac | 356 | 3 169 | 96,5 % |
| Case IH Maxxum | 350 | 3 733 | 98,4 % |
| Zetor 7011 | 343 | 43 539 | 95,1 % |
| Claas Axion | 301 | 1 850 | 98,4 % |
| Deutz-Fahr Agrotron | 202 | 2 723 | 97,7 % |
| Case IH Magnum | 201 | 2 572 | 96,9 % |
| John Deere 6230 | 200 | 2 614 | 97,0 % |
| Zetor 16145 | 184 | 5 775 | 95,3 % |
| Zetor 25A | 180 | 3 295 | 96,0 % |
| Zetor 12145 (aktuálny model) | 177 | 6 128 | 94,8 % |
| Zetor 3511 | 174 | 4 426 | 96,5 % |
| Zetor 7745 | 171 | 27 556 | 95,5 % |
| Zetor Forterra | 169 | 6 708 | 96,0 % |
| Zetor 5611 | 148 | 14 856 | 95,4 % |
| Zetor 50 | 143 | 6 046 | 95,6 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.