Ďalšie modely značky Zetor
Modelové rady stejné značky s dostupnými statistikami.
Na českých cestách jazdí podľa našich odhadov približne 1 038 vozidiel T1 modelového radu Zetor Proxima, čo tento model radí na 1. miesto medzi vozidlami kategórie T1 v našich štatistikách.
Modelové rady stejné značky s dostupnými statistikami.
Súhrn vychádza z 2 855 rôznych vozidiel a 13 816 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s ďalšími modely.
| Ukazovateľ | Hodnota |
|---|---|
| Unikátne vozidlá v dátach | 2 855 |
| Evidované kontroly | 13 816 |
| Pravidelné kontroly | 11 300 |
| Výsledok „vyhovuje“ | 97,5 % |
| Záznamy s tachometrom | 10 922 |
| Dostupné obdobie | 10.10.2008 – 20.09.2026 |
Najviac záznamov v dostupnom súhrne pripadá na typ Pravidelná, celkem 11 300. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prehliadky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Pravidelná | 11 300 | 97,5 % |
| Evidencní kontrola | 1 958 | — |
| Pred registrací | 265 | — |
| Opakovaná | 215 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 54 | — |
| Na žiadosť zákazníka | 23 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla - opakovaná | 1 | — |
Z 9 609 pravidelných kontrol so známym výsledkom skončilo ako vyhovujúce 9 365, tedy 97,5 %. Štatistiky nevyjadrujú kvalitu konkrétneho vozidla.
| Výsledok | Počet | Podiel známych výsledkov |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 9 365 | 97,5 % |
| Výsledok 2 | 202 | 2,1 % |
| Výsledok 3 | 42 | 0,4 % |
| Iný / neuvedený | 1 691 | 17,6 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Najčastejšie sa v tejto vzorke vyskytuje kód 6.2.9.7.1. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnosť | Popis | Kontroly |
|---|---|---|---|
| 6.2.9.7.1 | A | Netěsnost hydraulického zařízení. | 149 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 64 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 64 |
| 1.1.9.1.1 | A | Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. | 29 |
| 6.2.8.1.1 | A | Stupátko nebo schůdky u vozidla poškozeny, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost nebo bezpečnost. | 26 |
| 4.7.1.2.1 | A | U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. | 24 |
| 4.11.1.1 | A | Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. | 20 |
| 1.1.6.2.1 | A | Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy. | 19 |
| 3.2.1.2 | A | Poškodenie zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 17 |
| 4.8.1.1.1 | A | Odrazka poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (např. viditelnost). | 16 |
| 4.11.1.1 | A | Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. | 15 |
| 4.8.1.1.2 | A | Deska zadního značení poškozená nebo částečně barevně změněná (např. od slunce), ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (viditelnost). | 13 |
| 8.2.2.2.2.1 | B | Naměřená hodnota kouřivosti přesahuje úroveň korigovaného součinitele absorpce uvedenou na štítku výrobce. | 11 |
| 4.10.1.1 | A | Zásuvka nebo zástrčka poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje spolehlivost elektrického propojení vozidel. | 10 |
| 4.8.1.2.2 | A | Uvolněné uchycení desky zadního značení, které však zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (např. viditelnost) ani spolehlivost její montáže. | 9 |
Ročný rad zachytáva evidované kontroly tohto modelového radu od roku 2008 do roku 2026. Samostatná červená krivka ukazuje pravidelné kontroly.
| Rok | Všetky kontroly | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 791 | 765 |
| 2025 | 1 023 | 902 |
| 2024 | 975 | 827 |
| 2023 | 1 825 | 1 391 |
| 2022 | 1 370 | 1 154 |
| 2021 | 1 380 | 1 167 |
| 2020 | 1 210 | 1 041 |
| 2019 | 1 314 | 1 119 |
| 2018 | 1 040 | 845 |
| 2017 | 598 | 431 |
| 2016 | 462 | 309 |
| 2015 | 480 | 330 |
| 2014 | 336 | 260 |
| 2013 | 315 | 234 |
| 2012 | 244 | 195 |
| 2011 | 183 | 139 |
| 2010 | 155 | 111 |
| 2009 | 99 | 73 |
| 2008 | 16 | 7 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozidiel | Pravidelné kontroly | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| Zetor Proxima (aktuálny model) | 1 038 | 11 300 | 97,5 % |
| Zetor 3011 | 701 | 28 303 | 96,2 % |
| Zetor 7245 | 523 | 32 929 | 94,8 % |
| Case IH Puma | 499 | 3 615 | 98,6 % |
| Zetor 4011 | 406 | 30 537 | 95,7 % |
| Claas Arion | 364 | 2 671 | 96,6 % |
| JCB Fastrac | 356 | 3 169 | 96,5 % |
| Case IH Maxxum | 350 | 3 733 | 98,4 % |
| Zetor 7011 | 343 | 43 539 | 95,1 % |
| Claas Axion | 301 | 1 850 | 98,4 % |
| Zetor 6911 | 301 | 31 651 | 95,5 % |
| Zetor 6718 | 237 | 21 582 | 95,5 % |
| Zetor 8011 | 232 | 20 691 | 94,3 % |
| Zetor 7211 | 229 | 33 042 | 95,0 % |
| Zetor 5211 | 222 | 21 518 | 96,5 % |
| Zetor 8145 | 205 | 4 648 | 94,5 % |
| Deutz-Fahr Agrotron | 202 | 2 723 | 97,7 % |
| Case IH Magnum | 201 | 2 572 | 96,9 % |
| John Deere 6230 | 200 | 2 614 | 97,0 % |
| Zetor 16145 | 184 | 5 775 | 95,3 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.