Інші моделі марки Alfa Romeo
Модельні ряди stejné značky s dostupnými statistikami.
За нашими оцінками, дорогами Чехії їздить приблизно 338 легкових автомобілів модельного ряду Alfa Romeo Spider, що ставить цю модель на 473. місце серед легкових автомобілів (M1) у нашій статистиці.
Модельні ряди stejné značky s dostupnými statistikami.
Зведення ґрунтується на 645 різних автомобілів і 4 695 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s наступнийmi modely.
| Показник | Значення |
|---|---|
| Унікальні автомобілі в даних | 645 |
| Зафіксовані огляди | 4 695 |
| Регулярні огляди | 3 536 |
| Результат «пройдено» | 95,5 % |
| Записи з пробігом | 4 660 |
| Доступний період | 23.09.2008 – 17.09.2026 |
Найбільше записів у зведенні стосується типу Pravidelná, celkem 3 536. Графік i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Вид огляду | Кількість | Відповідає нормам |
|---|---|---|
| Pravidelná | 3 536 | 95,5 % |
| Evidencní kontrola | 455 | — |
| Pred registrací | 289 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 130 | — |
| Opakovaná | 117 | — |
| Historického vozidla | 84 | — |
| На запит zákazníka | 69 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla - opakovaná | 10 | — |
| Historického vozidla - opakovaná | 3 | — |
| Pred registrací - opakovaná | 2 | — |
Z 3 390 регулярних оглядів із відомим результатом завершилися успішно 3 239, tedy 95,5 %. Статистика не є оцінкою якості конкретного автомобіля.
| Результат | Кількість | Частка відомих результатів |
|---|---|---|
| Відповідає нормам | 3 239 | 95,5 % |
| Результат 2 | 107 | 3,2 % |
| Результат 3 | 44 | 1,3 % |
| Інший / не вказано | 146 | 4,3 % |
Дефекти jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Найчастіший код у цій вибірці: 3.2.1.2. Кількість vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Код | Серйозність | Опис | Огляди |
|---|---|---|---|
| 3.2.1.2 | A | Пошкодження zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 9 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 9 |
| 1.1.6.2.1 | A | Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy. | 8 |
| 4.7.1.2.1 | A | U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. | 8 |
| 2.1.1.5.1 | A | Netěsnost převodky řízení. | 7 |
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 6 |
| 8.2.1.2.3 | B | Součinitel přebytku vzduchu lambda neodpovídá specifikaci výrobce. | 6 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 6 |
| 6.1.3.5.1 | A | Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému. | 5 |
| 3.5.1.2 | A | Ostřikovač čelního skla neostřikuje dostatečně stíranou plochu před spolujezdcem (seřízení). | 5 |
| 5.2.2.4 | B | Neschválený typ kola nebo velikost (rozměr ráfku) není v souladu s údaji, uvedenými v technickém průkazu vozidla nebo je-li vozidlo vybaveno poklicemi kol, které brání v provedení předepsaných kontrolních úkonů. | 5 |
| 5.2.3.1.1 | B | Typ pneumatiky, namontovaný na vozidle, nesouhlasí s údaji uvedenými v technickém průkazu vozidla. | 4 |
| 8.2.1.2.2 | B | Nestanoví-li výrobce vozidla hodnoty plynných emisí, je překročena povolená hodnota plynný emisí: | 3 |
| 8.2.1.2.1 | B | Plynné emise zážehových motorů překračují hodnoty stanovené výrobcem. | 3 |
| 5.1.2.3.1 | B | U rejdového čepu axiální vůle větší než provozní. | 2 |
Річний ряд відображає зареєстровані огляди цієї моделі з року 2008 do roku 2026. Окрема червона лінія показує регулярні огляди.
| Рік | Усі огляди | Регулярний |
|---|---|---|
| 2026 | 343 | 318 |
| 2025 | 346 | 278 |
| 2024 | 440 | 347 |
| 2023 | 353 | 302 |
| 2022 | 385 | 329 |
| 2021 | 335 | 279 |
| 2020 | 352 | 292 |
| 2019 | 392 | 303 |
| 2018 | 353 | 276 |
| 2017 | 200 | 119 |
| 2016 | 166 | 96 |
| 2015 | 175 | 103 |
| 2014 | 159 | 107 |
| 2013 | 144 | 80 |
| 2012 | 150 | 91 |
| 2011 | 112 | 74 |
| 2010 | 137 | 82 |
| 2009 | 127 | 56 |
| 2008 | 26 | 4 |
Моделі stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Модель | Кількість авто | Регулярні огляди | Відповідає нормам |
|---|---|---|---|
| Škoda Octavia | 632 690 | 6 732 078 | 94,6 % |
| Škoda Fabia | 521 454 | 6 068 310 | 94,1 % |
| Volkswagen Golf | 144 030 | 1 499 814 | 93,9 % |
| Škoda Superb | 138 413 | 979 600 | 96,2 % |
| Volkswagen Passat | 128 945 | 1 372 218 | 94,3 % |
| Ford Focus | 85 943 | 1 232 304 | 92,3 % |
| Škoda Rapid | 79 482 | 534 408 | 97,8 % |
| Volkswagen Touran | 67 357 | 498 440 | 95,2 % |
| Škoda Kodiaq | 53 630 | 152 418 | 98,7 % |
| Volkswagen Caddy | 53 276 | 390 982 | 94,8 % |
| Mini John Cooper Works | 350 | 2 359 | 97,5 % |
| Mercedes-Benz Vaneo | 348 | 8 471 | 91,6 % |
| Volvo 850 | 348 | 7 677 | 90,8 % |
| Dacia Bigster | 344 | 4 | 100,0 % |
| Hyundai Coupe | 343 | 6 860 | 90,2 % |
| Alfa Romeo Spider (поточна модель) | 338 | 3 536 | 95,5 % |
| Audi S4 | 337 | 2 903 | 96,3 % |
| Renault Austral | 334 | 1 | 100,0 % |
| Lancia Phedra | 331 | 5 579 | 91,9 % |
| Audi Q4 | 330 | 74 | 100,0 % |
| Peugeot 806 | 330 | 16 787 | 88,4 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.