Weitere Modelle der Marke Alfa Romeo
Modellreihen stejné značky s dostupnými statistikami.
Nach unseren Schätzungen fahren auf tschechischen Straßen etwa 1 052 Personenkraftwagen Modelll der Baureihe Alfa Romeo 156, womit dieses Modelll den 305. Platz unter Personenkraftwagen (M1) in unserer Statistik belegt.
Modellreihen stejné značky s dostupnými statistikami.
Die Übersicht basiert auf 8 072 verschiedene Fahrzeuge und 62 171 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s weitermi modely.
| Kennzahl | Wert |
|---|---|
| Eindeutige Fahrzeuge in den Daten | 8 072 |
| Erfasste Prüfungen | 62 171 |
| Regelmäßige Prüfungen | 39 930 |
| Ergebnis „bestanden“ | 90,6 % |
| Datensätze mit Kilometerstand | 61 698 |
| Verfügbarer Zeitraum | 01.09.2008 – 18.09.2026 |
Die meisten Einträge in der Übersicht entfallen auf den Typ Pravidelná, celkem 39 930. Diagramm i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Prüfungsart | Anzahl | Bestanden |
|---|---|---|
| Pravidelná | 39 930 | 90,6 % |
| Evidencní kontrola | 14 389 | — |
| Opakovaná | 3 041 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 2 682 | — |
| Pred registrací | 1 671 | — |
| Auf Antrag zákazníka | 289 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla - opakovaná | 91 | — |
| Pred registrací - opakovaná | 52 | — |
| Technická silniční kontrola | 13 | — |
| TSK - Opakovaná | 6 | — |
| TSK - Opakovaná po DN | 4 | — |
| Narízená technická prohlídka | 3 | — |
Z 38 132 regelmäßige Prüfungen mit bekanntem Ergebnis wurden bestanden 34 533, tedy 90,6 %. Die Statistiken bewerten nicht die Qualität eines konkreten Fahrzeugs.
| Ergebnis | Anzahl | Anteil bekannter Ergebnisse |
|---|---|---|
| Bestanden | 34 533 | 90,6 % |
| Ergebnis 2 | 2 753 | 7,2 % |
| Ergebnis 3 | 846 | 2,2 % |
| Sonstiges / nicht angegeben | 1 798 | 4,7 % |
Mängel jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Der häufigste Code in dieser Auswahl ist 4.11.2.1. Anzahl vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Code | Schweregrad | Beschreibung | Prüfungen |
|---|---|---|---|
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 250 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 162 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 101 |
| 1.1.6.2.1 | A | Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy. | 99 |
| 3.2.1.2 | A | Schäden zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 90 |
| 5.3.4.2.1 | A | Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) je prasklá, avšak nedochází k úniku maziva. | 60 |
| 4.7.1.2.1 | A | U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. | 58 |
| 2.1.1.5.1 | A | Netěsnost převodky řízení. | 57 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 49 |
| 6.1.3.5.1 | A | Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému. | 45 |
| 1.1.11.4.1 | A | Některá část uchycení brzdového potrubí uvolněná, ale tato závada nemůže způsobit jeho poškození. | 33 |
| 2.4.1 | A | Seřízení sbíhavosti (rozbíhavosti) kol řízené nápravy přesahuje povolené tolerance. | 26 |
| 6.2.3.3.1 | A | Uvolněné nebo opotřebené závěsy dveří, vodicí kladky posuvných dveří, omezovače dveří, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich otvírání a zavírání. | 22 |
| 3.4.2.1 | A | Stěrač zadního skla chybí nebo ramínko dostatečně nestírá v celé ploše. | 21 |
| 8.2.2.2.1.1 | B | Naměřená hodnota kouřivosti přesahuje úroveň korigovaného součinitele absorpce uvedenou na štítku výrobce. | 21 |
Die Jahresreihe erfasst Prüfungen dieser Modellreihe seit 2008 do roku 2026. Eine separate rote Linie zeigt regelmäßige Prüfungen.
| Jahr | Alle Prüfungen | Regelmäßig |
|---|---|---|
| 2026 | 740 | 696 |
| 2025 | 1 329 | 1 172 |
| 2024 | 1 708 | 1 463 |
| 2023 | 2 251 | 1 883 |
| 2022 | 2 827 | 2 220 |
| 2021 | 3 097 | 2 409 |
| 2020 | 3 851 | 2 984 |
| 2019 | 4 579 | 3 509 |
| 2018 | 5 386 | 4 133 |
| 2017 | 3 778 | 2 197 |
| 2016 | 3 991 | 2 121 |
| 2015 | 4 614 | 2 357 |
| 2014 | 4 108 | 2 303 |
| 2013 | 4 084 | 2 233 |
| 2012 | 3 983 | 2 238 |
| 2011 | 3 856 | 2 018 |
| 2010 | 3 777 | 2 030 |
| 2009 | 3 439 | 1 676 |
| 2008 | 773 | 288 |
Modelle stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Modell | Fahrzeuganzahl | Regelmäßige Prüfungen | Bestanden |
|---|---|---|---|
| Škoda Octavia | 632 690 | 6 732 078 | 94,6 % |
| Škoda Fabia | 521 454 | 6 068 310 | 94,1 % |
| Volkswagen Golf | 144 030 | 1 499 814 | 93,9 % |
| Škoda Superb | 138 413 | 979 600 | 96,2 % |
| Volkswagen Passat | 128 945 | 1 372 218 | 94,3 % |
| Ford Focus | 85 943 | 1 232 304 | 92,3 % |
| Škoda Rapid | 79 482 | 534 408 | 97,8 % |
| Volkswagen Touran | 67 357 | 498 440 | 95,2 % |
| Škoda Kodiaq | 53 630 | 152 418 | 98,7 % |
| Volkswagen Caddy | 53 276 | 390 982 | 94,8 % |
| Mercedes-Benz SL | 1 114 | 11 014 | 97,4 % |
| Ford Edge | 1 107 | 5 198 | 97,3 % |
| Peugeot 4007 | 1 099 | 10 828 | 95,2 % |
| Subaru Justy | 1 064 | 17 847 | 91,7 % |
| Volkswagen ID.4 | 1 060 | 318 | 96,9 % |
| Alfa Romeo 156 (aktuelles Modell) | 1 052 | 39 930 | 90,6 % |
| Dodge Challenger | 1 050 | 4 786 | 96,0 % |
| Audi A1 | 1 045 | 5 806 | 96,8 % |
| BMW 520 | 1 040 | 29 964 | 93,9 % |
| Škoda 100 | 1 017 | 23 228 | 91,3 % |
| Porsche Panamera | 1 013 | 6 313 | 98,0 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.