Weitere Modelle der Marke Alfa Romeo
Modellreihen stejné značky s dostupnými statistikami.
Nach unseren Schätzungen fahren auf tschechischen Straßen etwa 819 Personenkraftwagen Modelll der Baureihe Alfa Romeo Giulia, womit dieses Modelll den 334. Platz unter Personenkraftwagen (M1) in unserer Statistik belegt.
Modellreihen stejné značky s dostupnými statistikami.
Die Übersicht basiert auf 934 verschiedene Fahrzeuge und 4 295 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s weitermi modely.
| Kennzahl | Wert |
|---|---|
| Eindeutige Fahrzeuge in den Daten | 934 |
| Erfasste Prüfungen | 4 295 |
| Regelmäßige Prüfungen | 2 986 |
| Ergebnis „bestanden“ | 97,4 % |
| Datensätze mit Kilometerstand | 4 284 |
| Verfügbarer Zeitraum | 18.03.2009 – 18.09.2026 |
Die meisten Einträge in der Übersicht entfallen auf den Typ Pravidelná, celkem 2 986. Diagramm i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Prüfungsart | Anzahl | Bestanden |
|---|---|---|
| Pravidelná | 2 986 | 97,4 % |
| Evidencní kontrola | 919 | — |
| Pred registrací | 261 | — |
| Opakovaná | 54 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 44 | — |
| Historického vozidla | 10 | — |
| Auf Antrag zákazníka | 10 | — |
| Pred registrací - opakovaná | 6 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla - opakovaná | 3 | — |
| TSK - Opakovaná po DN | 2 | — |
Z 2 984 regelmäßige Prüfungen mit bekanntem Ergebnis wurden bestanden 2 905, tedy 97,4 %. Die Statistiken bewerten nicht die Qualität eines konkreten Fahrzeugs.
| Ergebnis | Anzahl | Anteil bekannter Ergebnisse |
|---|---|---|
| Bestanden | 2 905 | 97,4 % |
| Ergebnis 2 | 49 | 1,6 % |
| Ergebnis 3 | 30 | 1,0 % |
| Sonstiges / nicht angegeben | 2 | 0,1 % |
Mängel jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Der häufigste Code in dieser Auswahl ist 3.2.1.2. Anzahl vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Code | Schweregrad | Beschreibung | Prüfungen |
|---|---|---|---|
| 3.2.1.2 | A | Schäden zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 17 |
| 7.5.1.1 | B | Fahrzeug není vybaveno příslušným druhem lékárničky nebo obsah lékárničky je neúplný, poškozený nebo uložení lékárničky ve vozidle neodpovídá požadavkům stanoveným zvláštním právním předpisem | 5 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 4 |
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 4 |
| 8.2.2.2.2.7 | B | Překročení max. přípustných otáček motoru (omezovače). | 4 |
| 7.4.1.2 | B | Výstražný trojúhelník chybí, je neúplný nebo poškozený tak, že je omezena jeho funkce (viditelnost, použitelnost). | 4 |
| 5.2.3.9.2 | B | Fahrzeug, je-li vyžadováno, není povinně vybaveno systémem monitorování poklesu tlaku v pneumatikách nebo systém zjevně nefunguje nebo nefunguje správně. | 3 |
| 8.2.1.2.7 | B | Regulace základního volnoběhu - otáčky nejsou ve stanoveném otáčkovém pásmu. | 2 |
| 8.2.2.2.1.11 | B | Emisně relevantní závady získané z řídící jednotky. | 2 |
| 5.2.3.6.1 | B | Hloubka vzorku pneumatiky v hlavních dezénových drážkách nebo zářezech není v některé části šířky běhounu v souladu s požadavky. | 2 |
| 2.4.1 | A | Seřízení sbíhavosti (rozbíhavosti) kol řízené nápravy přesahuje povolené tolerance. | 2 |
| 2.1.1.5.1 | A | Netěsnost převodky řízení. | 2 |
| 3.2.4.3 | B | Dodatečně povrchově upravené zasklení není opatřeno povinným štítkem s předepsanými údaji (označení výrobce, typ výrobku, schvalovací číslo ATEST 8 SD XXXX). | 2 |
| 5.3.4.2.1 | A | Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) je prasklá, avšak nedochází k úniku maziva. | 2 |
| 1.1.14.1.2 | B | Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně přesahuje 1/5 její šířky. | 2 |
Die Jahresreihe erfasst Prüfungen dieser Modellreihe seit 2009 do roku 2026. Eine separate rote Linie zeigt regelmäßige Prüfungen.
| Jahr | Alle Prüfungen | Regelmäßig |
|---|---|---|
| 2026 | 622 | 521 |
| 2025 | 944 | 773 |
| 2024 | 656 | 478 |
| 2023 | 685 | 535 |
| 2022 | 437 | 266 |
| 2021 | 451 | 278 |
| 2020 | 214 | 103 |
| 2019 | 144 | 8 |
| 2018 | 76 | 5 |
| 2017 | 37 | 5 |
| 2016 | 6 | 1 |
| 2015 | 6 | 2 |
| 2014 | 4 | 4 |
| 2013 | 5 | 2 |
| 2012 | 3 | 3 |
| 2011 | 2 | 1 |
| 2010 | 1 | 1 |
| 2009 | 2 | 0 |
Modelle stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Modell | Fahrzeuganzahl | Regelmäßige Prüfungen | Bestanden |
|---|---|---|---|
| Škoda Octavia | 632 690 | 6 732 078 | 94,6 % |
| Škoda Fabia | 521 454 | 6 068 310 | 94,1 % |
| Volkswagen Golf | 144 030 | 1 499 814 | 93,9 % |
| Škoda Superb | 138 413 | 979 600 | 96,2 % |
| Volkswagen Passat | 128 945 | 1 372 218 | 94,3 % |
| Ford Focus | 85 943 | 1 232 304 | 92,3 % |
| Škoda Rapid | 79 482 | 534 408 | 97,8 % |
| Volkswagen Touran | 67 357 | 498 440 | 95,2 % |
| Škoda Kodiaq | 53 630 | 152 418 | 98,7 % |
| Volkswagen Caddy | 53 276 | 390 982 | 94,8 % |
| Peugeot 1007 | 857 | 10 309 | 94,4 % |
| Volvo S80 | 855 | 20 425 | 94,8 % |
| Seat Exeo | 847 | 6 101 | 97,0 % |
| Porsche Macan | 845 | 3 223 | 98,3 % |
| Peugeot 108 | 844 | 3 943 | 97,8 % |
| Alfa Romeo Giulia (aktuelles Modell) | 819 | 2 986 | 97,4 % |
| KIA ProCeed | 810 | 903 | 97,7 % |
| BMW 116 | 800 | 21 149 | 96,1 % |
| Cupra Ateca | 790 | 136 | 98,5 % |
| Peugeot 205 | 790 | 56 238 | 86,3 % |
| Nissan NV200 | 779 | 6 489 | 93,3 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.