Weitere Modelle der Marke Avia
Modellreihen stejné značky s dostupnými statistikami.
Nach unseren Schätzungen fahren auf tschechischen Straßen etwa 8 Nutzfahrzeuge Modelll der Baureihe Avia A30, womit dieses Modelll den 113. Platz unter Nutzfahrzeuge (N2) in unserer Statistik belegt.
Modellreihen stejné značky s dostupnými statistikami.
Die Übersicht basiert auf 660 verschiedene Fahrzeuge und 12 469 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s weitermi modely.
| Kennzahl | Wert |
|---|---|
| Eindeutige Fahrzeuge in den Daten | 660 |
| Erfasste Prüfungen | 12 469 |
| Regelmäßige Prüfungen | 10 606 |
| Ergebnis „bestanden“ | 87,5 % |
| Datensätze mit Kilometerstand | 12 316 |
| Verfügbarer Zeitraum | 01.10.2008 – 18.09.2026 |
Die meisten Einträge in der Übersicht entfallen auf den Typ Pravidelná, celkem 10 606. Diagramm i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Prüfungsart | Anzahl | Bestanden |
|---|---|---|
| Pravidelná | 10 606 | 87,5 % |
| Opakovaná | 1 209 | — |
| Evidencní kontrola | 559 | — |
| Auf Antrag zákazníka | 51 | — |
| Historického vozidla | 16 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 14 | — |
| ADR | 7 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla - opakovaná | 2 | — |
| Technická silniční kontrola | 2 | — |
| ADR - opakovaná | 1 | — |
| Historického vozidla - opakovaná | 1 | — |
| Pred registrací | 1 | — |
Z 10 316 regelmäßige Prüfungen mit bekanntem Ergebnis wurden bestanden 9 027, tedy 87,5 %. Die Statistiken bewerten nicht die Qualität eines konkreten Fahrzeugs.
| Ergebnis | Anzahl | Anteil bekannter Ergebnisse |
|---|---|---|
| Bestanden | 9 027 | 87,5 % |
| Ergebnis 2 | 726 | 7,0 % |
| Ergebnis 3 | 563 | 5,5 % |
| Sonstiges / nicht angegeben | 290 | 2,8 % |
Mängel jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Der häufigste Code in dieser Auswahl ist 1.1.9.1.1. Anzahl vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Code | Schweregrad | Beschreibung | Prüfungen |
|---|---|---|---|
| 1.1.9.1.1 | A | Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. | 55 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 42 |
| 6.2.9.7.1 | A | Netěsnost hydraulického zařízení. | 36 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 36 |
| 2.1.1.5.1 | A | Netěsnost převodky řízení. | 29 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 29 |
| 4.11.1.1 | A | Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. | 29 |
| 3.2.1.2 | A | Schäden zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 28 |
| 6.2.3.3.1 | A | Uvolněné nebo opotřebené závěsy dveří, vodicí kladky posuvných dveří, omezovače dveří, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich otvírání a zavírání. | 20 |
| 1.1.6.2.1 | A | Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy. | 18 |
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 17 |
| 4.11.3.1 | A | Izolace elektrického kabelu v mírně zhoršeném stavu. | 13 |
| 6.1.3.5.1 | A | Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému. | 11 |
| 6.2.8.1.1 | A | Stupátko nebo schůdky u vozidla poškozeny, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost nebo bezpečnost. | 10 |
| 4.8.1.1.1 | A | Odrazka poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (např. viditelnost). | 10 |
Die Jahresreihe erfasst Prüfungen dieser Modellreihe seit 2008 do roku 2026. Eine separate rote Linie zeigt regelmäßige Prüfungen.
| Jahr | Alle Prüfungen | Regelmäßig |
|---|---|---|
| 2026 | 193 | 179 |
| 2025 | 270 | 251 |
| 2024 | 316 | 295 |
| 2023 | 325 | 303 |
| 2022 | 369 | 329 |
| 2021 | 378 | 343 |
| 2020 | 519 | 476 |
| 2019 | 598 | 551 |
| 2018 | 673 | 625 |
| 2017 | 376 | 319 |
| 2016 | 386 | 298 |
| 2015 | 918 | 745 |
| 2014 | 931 | 791 |
| 2013 | 1 039 | 875 |
| 2012 | 1 175 | 980 |
| 2011 | 1 247 | 1 021 |
| 2010 | 1 339 | 1 079 |
| 2009 | 1 212 | 1 003 |
| 2008 | 205 | 143 |
Modelle stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Modell | Fahrzeuganzahl | Regelmäßige Prüfungen | Bestanden |
|---|---|---|---|
| Mercedes-Benz Atego | 5 039 | 139 047 | 92,5 % |
| MAN TGL | 4 395 | 99 613 | 93,5 % |
| Praga V3S | 1 455 | 70 144 | 92,6 % |
| DAF FA | 1 418 | 86 536 | 88,0 % |
| Renault Midlum | 1 207 | 51 299 | 89,0 % |
| DAF LF | 1 076 | 23 107 | 95,2 % |
| Iveco 120E | 948 | 13 442 | 95,2 % |
| Fuso Canter | 716 | 9 119 | 94,0 % |
| Iveco Eurocargo | 608 | 83 275 | 89,9 % |
| Renault Mascott | 513 | 20 394 | 86,1 % |
| Mercedes-Benz 970.02 | 9 | 1 475 | 91,7 % |
| Mercedes-Benz 970.25 | 9 | 2 093 | 91,1 % |
| Mitsubishi Fuso | 9 | 1 656 | 90,5 % |
| Ross LN | 9 | 371 | 84,8 % |
| Avia A 15 | 8 | 1 603 | 86,9 % |
| Avia A30 (aktuelles Modell) | 8 | 10 606 | 87,5 % |
| Iveco 75 | 8 | 2 172 | 89,5 % |
| MAN L.2007.46.011 | 8 | 6 383 | 95,7 % |
| Mercedes-Benz 408 | 8 | 485 | 84,9 % |
| Mercedes-Benz 809 | 8 | 343 | 90,7 % |
| Mercedes-Benz 970.01 | 8 | 2 402 | 89,7 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.