Weitere Modelle der Marke Daewoo
Modellreihen stejné značky s dostupnými statistikami.
Nach unseren Schätzungen fahren auf tschechischen Straßen etwa 1 396 Personenkraftwagen Modelll der Baureihe Daewoo Matiz, womit dieses Modelll den 267. Platz unter Personenkraftwagen (M1) in unserer Statistik belegt.
Modellreihen stejné značky s dostupnými statistikami.
Die Übersicht basiert auf 12 956 verschiedene Fahrzeuge und 109 860 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s weitermi modely.
| Kennzahl | Wert |
|---|---|
| Eindeutige Fahrzeuge in den Daten | 12 956 |
| Erfasste Prüfungen | 109 860 |
| Regelmäßige Prüfungen | 84 764 |
| Ergebnis „bestanden“ | 89,1 % |
| Datensätze mit Kilometerstand | 109 347 |
| Verfügbarer Zeitraum | 01.09.2008 – 18.09.2026 |
Die meisten Einträge in der Übersicht entfallen auf den Typ Pravidelná, celkem 84 764. Diagramm i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Prüfungsart | Anzahl | Bestanden |
|---|---|---|
| Pravidelná | 84 764 | 89,1 % |
| Evidencní kontrola | 15 646 | — |
| Opakovaná | 8 066 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 809 | — |
| Pred registrací | 386 | — |
| Auf Antrag zákazníka | 118 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla - opakovaná | 39 | — |
| Pred registrací - opakovaná | 19 | — |
| Technická silniční kontrola | 8 | — |
| TSK - Opakovaná po DN | 3 | — |
| Narízená technická prohlídka | 1 | — |
| TSK - Opakovaná | 1 | — |
Z 81 182 regelmäßige Prüfungen mit bekanntem Ergebnis wurden bestanden 72 358, tedy 89,1 %. Die Statistiken bewerten nicht die Qualität eines konkreten Fahrzeugs.
| Ergebnis | Anzahl | Anteil bekannter Ergebnisse |
|---|---|---|
| Bestanden | 72 358 | 89,1 % |
| Ergebnis 2 | 5 355 | 6,6 % |
| Ergebnis 3 | 3 469 | 4,3 % |
| Sonstiges / nicht angegeben | 3 582 | 4,4 % |
Mängel jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Der häufigste Code in dieser Auswahl ist 4.11.2.1. Anzahl vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Code | Schweregrad | Beschreibung | Prüfungen |
|---|---|---|---|
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 338 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 168 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 145 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 101 |
| 4.7.1.2.1 | A | U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. | 83 |
| 1.1.6.2.1 | A | Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy. | 78 |
| 6.1.3.5.1 | A | Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému. | 74 |
| 5.3.4.2.1 | A | Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) je prasklá, avšak nedochází k úniku maziva. | 72 |
| 3.2.1.2 | A | Schäden zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 61 |
| 1.1.11.4.1 | A | Některá část uchycení brzdového potrubí uvolněná, ale tato závada nemůže způsobit jeho poškození. | 48 |
| 3.4.2.1 | A | Stěrač zadního skla chybí nebo ramínko dostatečně nestírá v celé ploše. | 34 |
| 3.5.1.1 | A | Ostřikovač zadního skla, je-li instalován, nefunguje nebo chybí. | 32 |
| 8.2.1.2.1 | B | Plynné emise zážehových motorů překračují hodnoty stanovené výrobcem. | 26 |
| 2.1.1.5.1 | A | Netěsnost převodky řízení. | 25 |
| 8.2.1.2.3 | B | Součinitel přebytku vzduchu lambda neodpovídá specifikaci výrobce. | 21 |
Die Jahresreihe erfasst Prüfungen dieser Modellreihe seit 2008 do roku 2026. Eine separate rote Linie zeigt regelmäßige Prüfungen.
| Jahr | Alle Prüfungen | Regelmäßig |
|---|---|---|
| 2026 | 1 040 | 979 |
| 2025 | 1 468 | 1 334 |
| 2024 | 2 364 | 2 133 |
| 2023 | 3 029 | 2 645 |
| 2022 | 4 559 | 3 937 |
| 2021 | 4 499 | 3 750 |
| 2020 | 6 626 | 5 700 |
| 2019 | 7 000 | 5 845 |
| 2018 | 9 831 | 8 267 |
| 2017 | 5 815 | 4 077 |
| 2016 | 7 301 | 5 183 |
| 2015 | 7 233 | 4 873 |
| 2014 | 8 257 | 6 167 |
| 2013 | 7 075 | 5 161 |
| 2012 | 8 549 | 6 482 |
| 2011 | 7 475 | 5 313 |
| 2010 | 8 692 | 6 583 |
| 2009 | 7 387 | 5 225 |
| 2008 | 1 660 | 1 110 |
Modelle stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Modell | Fahrzeuganzahl | Regelmäßige Prüfungen | Bestanden |
|---|---|---|---|
| Škoda Octavia | 632 690 | 6 732 078 | 94,6 % |
| Škoda Fabia | 521 454 | 6 068 310 | 94,1 % |
| Volkswagen Golf | 144 030 | 1 499 814 | 93,9 % |
| Škoda Superb | 138 413 | 979 600 | 96,2 % |
| Volkswagen Passat | 128 945 | 1 372 218 | 94,3 % |
| Ford Focus | 85 943 | 1 232 304 | 92,3 % |
| Škoda Rapid | 79 482 | 534 408 | 97,8 % |
| Volkswagen Touran | 67 357 | 498 440 | 95,2 % |
| Škoda Kodiaq | 53 630 | 152 418 | 98,7 % |
| Volkswagen Caddy | 53 276 | 390 982 | 94,8 % |
| Mercedes-Benz C 200 | 1 421 | 30 827 | 94,1 % |
| Ford B-MAX | 1 418 | 10 985 | 95,8 % |
| Mitsubishi Space Star | 1 417 | 17 365 | 92,8 % |
| Volkswagen Beetle | 1 417 | 10 537 | 96,1 % |
| Seat Tarraco | 1 397 | 3 466 | 98,3 % |
| Daewoo Matiz (aktuelles Modell) | 1 396 | 84 764 | 89,1 % |
| Volkswagen ID.3 | 1 377 | 548 | 99,1 % |
| Volkswagen California | 1 366 | 5 189 | 95,9 % |
| Fiat Talento | 1 340 | 5 562 | 93,6 % |
| Smart Fortwo | 1 319 | 19 757 | 94,8 % |
| Škoda Elroq | 1 319 | 14 | 100,0 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.