Weitere Modelle der Marke Jawa
Modellreihen stejné značky s dostupnými statistikami.
Nach unseren Schätzungen fahren auf tschechischen Straßen etwa 153 Fahrzeuge L3E Modelll der Baureihe Jawa 21, womit dieses Modelll den 26. Platz unter Fahrzeugen der Klasse L3E in unserer Statistik belegt.
Modellreihen stejné značky s dostupnými statistikami.
Die Übersicht basiert auf 1 276 verschiedene Fahrzeuge und 3 193 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s weitermi modely.
| Kennzahl | Wert |
|---|---|
| Eindeutige Fahrzeuge in den Daten | 1 276 |
| Erfasste Prüfungen | 3 193 |
| Regelmäßige Prüfungen | 2 127 |
| Ergebnis „bestanden“ | 94,7 % |
| Datensätze mit Kilometerstand | 3 102 |
| Verfügbarer Zeitraum | 15.09.2008 – 16.09.2026 |
Die meisten Einträge in der Übersicht entfallen auf den Typ Pravidelná, celkem 2 127. Diagramm i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Prüfungsart | Anzahl | Bestanden |
|---|---|---|
| Pravidelná | 2 127 | 94,7 % |
| Evidencní kontrola | 751 | — |
| Opakovaná | 106 | — |
| Auf Antrag zákazníka | 81 | — |
| Historického vozidla | 62 | — |
| Pred registrací | 53 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 12 | — |
| Historického vozidla - opakovaná | 1 | — |
Z 2 127 regelmäßige Prüfungen mit bekanntem Ergebnis wurden bestanden 2 014, tedy 94,7 %. Die Statistiken bewerten nicht die Qualität eines konkreten Fahrzeugs.
| Ergebnis | Anzahl | Anteil bekannter Ergebnisse |
|---|---|---|
| Bestanden | 2 014 | 94,7 % |
| Ergebnis 2 | 102 | 4,8 % |
| Ergebnis 3 | 11 | 0,5 % |
| Sonstiges / nicht angegeben | 0 | 0,0 % |
Mängel jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Der häufigste Code in dieser Auswahl ist 6.2.10.2.1. Anzahl vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Code | Schweregrad | Beschreibung | Prüfungen |
|---|---|---|---|
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 2 |
| 6.2.8.1.1 | A | Stupátko nebo schůdky u vozidla poškozeny, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost nebo bezpečnost. | 2 |
| 4.11.3.1 | A | Izolace elektrického kabelu v mírně zhoršeném stavu. | 1 |
| 4.8.1.1.1 | A | Odrazka poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (např. viditelnost). | 1 |
| 0.1.1 | B | Fahrzeug, které podléhá registraci, není opatřeno předepsaným počtem tabulek registračních značek. | 1 |
| 4.8.2.1.8 | B | Umístění desek zadního značení na vozidle, nesplňuje požadavky na jejich uspořádání, orientaci nebo umístění vzhledem k šířce, výšce vozidla, úhlovému naklopení všemi směry (±5°) či orientaci montáže (TOP) nebo podmínky jejich geometrické viditelnosti. | 1 |
| 3.3.1.2 | B | Fahrzeug není vybaveno, popřípadě není povinně dovybaveno, předepsaným počtem zařízení pro nepřímý výhled dané třídy nebo rozměru nebo bylo zařízení z vozidla zjevně demontováno. | 1 |
| 6.2.10.1.1 | A | Zástěrka nebo zařízení proti rozstřiku s pohlcováním energie je uvolněné nebo poškozené, ale tato závada neovlivňuje spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 1 |
| 6.2.6.3.1 | A | Některý spojovací prvek ukotvení sedadla je zjevně uvolněný. | 1 |
Die Jahresreihe erfasst Prüfungen dieser Modellreihe seit 2008 do roku 2026. Eine separate rote Linie zeigt regelmäßige Prüfungen.
| Jahr | Alle Prüfungen | Regelmäßig |
|---|---|---|
| 2026 | 78 | 43 |
| 2025 | 109 | 61 |
| 2024 | 123 | 68 |
| 2023 | 168 | 110 |
| 2022 | 180 | 106 |
| 2021 | 182 | 114 |
| 2020 | 199 | 131 |
| 2019 | 208 | 126 |
| 2018 | 223 | 128 |
| 2017 | 196 | 129 |
| 2016 | 176 | 115 |
| 2015 | 325 | 205 |
| 2014 | 205 | 154 |
| 2013 | 165 | 124 |
| 2012 | 164 | 115 |
| 2011 | 157 | 129 |
| 2010 | 141 | 122 |
| 2009 | 167 | 129 |
| 2008 | 27 | 18 |
Modelle stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Modell | Fahrzeuganzahl | Regelmäßige Prüfungen | Bestanden |
|---|---|---|---|
| Simson S 51 | 4 082 | 56 719 | 93,8 % |
| Honda WW125EX2 | 1 183 | 7 802 | 98,1 % |
| Jawa 50-20 | 1 069 | 10 506 | 94,3 % |
| Jawa 50-23 | 665 | 7 554 | 94,2 % |
| BMW S 1000 | 651 | 1 134 | 96,7 % |
| Triumph Street | 608 | 1 702 | 94,7 % |
| Jawa Čz | 482 | 4 004 | 95,0 % |
| Jawa 50-21 | 439 | 5 498 | 94,6 % |
| ČZ 250 | 435 | 5 650 | 94,5 % |
| Jawa 555 | 395 | 4 179 | 94,8 % |
| SYM Symphony | 191 | 406 | 98,3 % |
| Jawa 20 | 189 | 3 478 | 95,1 % |
| Jawa 50-05 | 186 | 1 826 | 93,1 % |
| ČZ 350 | 174 | 657 | 94,5 % |
| Jawa 50 20 | 155 | 1 232 | 96,0 % |
| Jawa 21 (aktuelles Modell) | 153 | 2 127 | 94,7 % |
| Yamaha YP125R | 151 | 1 176 | 96,6 % |
| Husqvarna 701 | 150 | 202 | 91,1 % |
| Triumph Tiger 800 | 150 | 673 | 97,9 % |
| MV Agusta Brutale | 148 | 402 | 92,0 % |
| Honda SH150AD | 142 | 117 | 97,4 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.