Weitere Modelle der Marke Jawa
Modellreihen stejné značky s dostupnými statistikami.
Nach unseren Schätzungen fahren auf tschechischen Straßen etwa 117 Fahrzeuge L3E Modelll der Baureihe Jawa 550, womit dieses Modelll den 38. Platz unter Fahrzeugen der Klasse L3E in unserer Statistik belegt.
Modellreihen stejné značky s dostupnými statistikami.
Die Übersicht basiert auf 952 verschiedene Fahrzeuge und 3 299 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s weitermi modely.
| Kennzahl | Wert |
|---|---|
| Eindeutige Fahrzeuge in den Daten | 952 |
| Erfasste Prüfungen | 3 299 |
| Regelmäßige Prüfungen | 1 866 |
| Ergebnis „bestanden“ | 94,9 % |
| Datensätze mit Kilometerstand | 735 |
| Verfügbarer Zeitraum | 08.09.2008 – 18.09.2026 |
Die meisten Einträge in der Übersicht entfallen auf den Typ Pravidelná, celkem 1 866. Diagramm i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Prüfungsart | Anzahl | Bestanden |
|---|---|---|
| Pravidelná | 1 866 | 94,9 % |
| Evidencní kontrola | 1 053 | — |
| Pred registrací | 117 | — |
| Historického vozidla | 86 | — |
| Auf Antrag zákazníka | 79 | — |
| Opakovaná | 68 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 30 | — |
Z 1 866 regelmäßige Prüfungen mit bekanntem Ergebnis wurden bestanden 1 770, tedy 94,9 %. Die Statistiken bewerten nicht die Qualität eines konkreten Fahrzeugs.
| Ergebnis | Anzahl | Anteil bekannter Ergebnisse |
|---|---|---|
| Bestanden | 1 770 | 94,9 % |
| Ergebnis 2 | 88 | 4,7 % |
| Ergebnis 3 | 8 | 0,4 % |
| Sonstiges / nicht angegeben | 0 | 0,0 % |
Mängel jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Der häufigste Code in dieser Auswahl ist 4.11.1.1. Anzahl vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Code | Schweregrad | Beschreibung | Prüfungen |
|---|---|---|---|
| 4.11.1.1 | A | Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. | 3 |
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 2 |
| 4.11.3.1 | A | Izolace elektrického kabelu v mírně zhoršeném stavu. | 2 |
| 6.2.8.1.1 | A | Stupátko nebo schůdky u vozidla poškozeny, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost nebo bezpečnost. | 1 |
| 7.5.1.1 | B | Fahrzeug není vybaveno příslušným druhem lékárničky nebo obsah lékárničky je neúplný, poškozený nebo uložení lékárničky ve vozidle neodpovídá požadavkům stanoveným zvláštním právním předpisem | 1 |
| 3.3.1.2 | B | Fahrzeug není vybaveno, popřípadě není povinně dovybaveno, předepsaným počtem zařízení pro nepřímý výhled dané třídy nebo rozměru nebo bylo zařízení z vozidla zjevně demontováno. | 1 |
| 7.7.2 | A | Ovládání zvukového výstražného zařízení není spolehlivé. | 1 |
| 6.2.5.1.3 | B | Konstrukce sedadla řidiče je poškozená nebo nadměrně opotřebená (sedák / opěradlo), prasklá, deformovaná nebo neúplná (např. chybí opěrky hlavy) nebo poškození sedadla může způsobit zranění řidiče (např. chybějící polstrování) nebo typ sedadla zjevně neodpovídá požadavkům. | 1 |
| 4.8.1.1.1 | A | Odrazka poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (např. viditelnost). | 1 |
| 6.1.3.5.1 | A | Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému. | 1 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 1 |
| 6.2.2.2.1 | B | Některé spojovací prvky (šrouby, pružiny) upevnění kabiny, karoserie nebo nástavby k podvozku nebo rámu vozidla jsou uvolněné, poškozené nebo chybí nebo spojení zjevně neodpovídá požadavkům výrobce. | 1 |
| 0.1.1 | B | Fahrzeug, které podléhá registraci, není opatřeno předepsaným počtem tabulek registračních značek. | 1 |
| 6.2.10.1.2 | B | Zástěrka / zařízení proti rozstřiku s pohlcováním energie, je-li vyžadováno, chybí nebo je poškozené natolik, že neplní svoji funkci. | 1 |
Die Jahresreihe erfasst Prüfungen dieser Modellreihe seit 2008 do roku 2026. Eine separate rote Linie zeigt regelmäßige Prüfungen.
| Jahr | Alle Prüfungen | Regelmäßig |
|---|---|---|
| 2026 | 102 | 35 |
| 2025 | 136 | 39 |
| 2024 | 144 | 54 |
| 2023 | 195 | 92 |
| 2022 | 192 | 97 |
| 2021 | 159 | 84 |
| 2020 | 187 | 104 |
| 2019 | 188 | 105 |
| 2018 | 172 | 95 |
| 2017 | 168 | 91 |
| 2016 | 139 | 80 |
| 2015 | 364 | 191 |
| 2014 | 225 | 152 |
| 2013 | 173 | 126 |
| 2012 | 184 | 133 |
| 2011 | 175 | 122 |
| 2010 | 143 | 102 |
| 2009 | 191 | 139 |
| 2008 | 62 | 25 |
Modelle stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Modell | Fahrzeuganzahl | Regelmäßige Prüfungen | Bestanden |
|---|---|---|---|
| Simson S 51 | 4 082 | 56 719 | 93,8 % |
| Honda WW125EX2 | 1 183 | 7 802 | 98,1 % |
| Jawa 50-20 | 1 069 | 10 506 | 94,3 % |
| Jawa 50-23 | 665 | 7 554 | 94,2 % |
| BMW S 1000 | 651 | 1 134 | 96,7 % |
| Triumph Street | 608 | 1 702 | 94,7 % |
| Jawa Čz | 482 | 4 004 | 95,0 % |
| Jawa 50-21 | 439 | 5 498 | 94,6 % |
| ČZ 250 | 435 | 5 650 | 94,5 % |
| Jawa 555 | 395 | 4 179 | 94,8 % |
| Jawa 05 | 134 | 2 965 | 95,3 % |
| Kawasaki W800 | 133 | 338 | 98,2 % |
| Simson S | 120 | 3 347 | 94,3 % |
| Suzuki GSX-S1000 | 119 | 206 | 94,7 % |
| BMW C 650 | 118 | 366 | 97,3 % |
| Jawa 550 (aktuelles Modell) | 117 | 1 866 | 94,9 % |
| BMW F 700 | 108 | 340 | 98,8 % |
| Harley-Davidson Flhtk | 108 | 258 | 98,4 % |
| Yamaha MT-09 | 99 | 587 | 97,6 % |
| Honda CB650FA | 85 | 297 | 97,3 % |
| Jawa Mustang | 83 | 1 694 | 94,5 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.