Weitere Modelle der Marke JCB
Modellreihen stejné značky s dostupnými statistikami.
Nach unseren Schätzungen fahren auf tschechischen Straßen etwa 356 Fahrzeuge T1 Modelll der Baureihe JCB Fastrac, womit dieses Modelll den 7. Platz unter Fahrzeugen der Klasse T1 in unserer Statistik belegt.
Modellreihen stejné značky s dostupnými statistikami.
Die Übersicht basiert auf 751 verschiedene Fahrzeuge und 4 264 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s weitermi modely.
| Kennzahl | Wert |
|---|---|
| Eindeutige Fahrzeuge in den Daten | 751 |
| Erfasste Prüfungen | 4 264 |
| Regelmäßige Prüfungen | 3 169 |
| Ergebnis „bestanden“ | 96,5 % |
| Datensätze mit Kilometerstand | 3 364 |
| Verfügbarer Zeitraum | 05.09.2008 – 18.09.2026 |
Die meisten Einträge in der Übersicht entfallen auf den Typ Pravidelná, celkem 3 169. Diagramm i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Prüfungsart | Anzahl | Bestanden |
|---|---|---|
| Pravidelná | 3 169 | 96,5 % |
| Evidencní kontrola | 845 | — |
| Opakovaná | 78 | — |
| Pred registrací | 78 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 71 | — |
| Auf Antrag zákazníka | 16 | — |
| Technická silniční kontrola | 2 | — |
| TSK - Opakovaná | 2 | — |
| Narízená technická prohlídka | 1 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla - opakovaná | 1 | — |
| TSK - Opakovaná po DN | 1 | — |
Z 2 789 regelmäßige Prüfungen mit bekanntem Ergebnis wurden bestanden 2 692, tedy 96,5 %. Die Statistiken bewerten nicht die Qualität eines konkreten Fahrzeugs.
| Ergebnis | Anzahl | Anteil bekannter Ergebnisse |
|---|---|---|
| Bestanden | 2 692 | 96,5 % |
| Ergebnis 2 | 64 | 2,3 % |
| Ergebnis 3 | 33 | 1,2 % |
| Sonstiges / nicht angegeben | 380 | 13,6 % |
Mängel jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Der häufigste Code in dieser Auswahl ist 6.2.9.7.1. Anzahl vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Code | Schweregrad | Beschreibung | Prüfungen |
|---|---|---|---|
| 6.2.9.7.1 | A | Netěsnost hydraulického zařízení. | 64 |
| 1.1.9.1.1 | A | Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. | 34 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 21 |
| 3.2.1.2 | A | Schäden zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 20 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 19 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 13 |
| 4.7.1.2.1 | A | U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. | 11 |
| 4.11.1.1 | A | Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. | 10 |
| 4.8.1.1.1 | A | Odrazka poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (např. viditelnost). | 9 |
| 6.2.10.1.1 | A | Zástěrka nebo zařízení proti rozstřiku s pohlcováním energie je uvolněné nebo poškozené, ale tato závada neovlivňuje spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 9 |
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 6 |
| 6.2.8.1.1 | A | Stupátko nebo schůdky u vozidla poškozeny, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost nebo bezpečnost. | 6 |
| 2.1.1.5.1 | A | Netěsnost převodky řízení. | 5 |
| 1.1.7.2.1 | A | Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. | 4 |
| 3.3.4.1 | A | Schäden zařízení pro nepřímý výhled, které však umožňuje plnit jeho funkci nebo poškození konstrukce (ochranné pouzdro) zařízení pro nepřímý výhled, které je umístěno 2 m nad vozovkou. | 3 |
Die Jahresreihe erfasst Prüfungen dieser Modellreihe seit 2008 do roku 2026. Eine separate rote Linie zeigt regelmäßige Prüfungen.
| Jahr | Alle Prüfungen | Regelmäßig |
|---|---|---|
| 2026 | 299 | 276 |
| 2025 | 382 | 334 |
| 2024 | 436 | 372 |
| 2023 | 360 | 301 |
| 2022 | 425 | 344 |
| 2021 | 349 | 274 |
| 2020 | 308 | 230 |
| 2019 | 289 | 215 |
| 2018 | 243 | 164 |
| 2017 | 143 | 74 |
| 2016 | 134 | 74 |
| 2015 | 168 | 103 |
| 2014 | 162 | 78 |
| 2013 | 104 | 53 |
| 2012 | 128 | 91 |
| 2011 | 127 | 71 |
| 2010 | 106 | 64 |
| 2009 | 88 | 43 |
| 2008 | 13 | 8 |
Modelle stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Modell | Fahrzeuganzahl | Regelmäßige Prüfungen | Bestanden |
|---|---|---|---|
| Zetor Proxima | 1 038 | 11 300 | 97,5 % |
| Zetor 3011 | 701 | 28 303 | 96,2 % |
| Zetor 7245 | 523 | 32 929 | 94,8 % |
| Case IH Puma | 499 | 3 615 | 98,6 % |
| Zetor 4011 | 406 | 30 537 | 95,7 % |
| Claas Arion | 364 | 2 671 | 96,6 % |
| JCB Fastrac (aktuelles Modell) | 356 | 3 169 | 96,5 % |
| Case IH Maxxum | 350 | 3 733 | 98,4 % |
| Zetor 7011 | 343 | 43 539 | 95,1 % |
| Claas Axion | 301 | 1 850 | 98,4 % |
| Zetor 6911 | 301 | 31 651 | 95,5 % |
| Zetor 6718 | 237 | 21 582 | 95,5 % |
| Zetor 8011 | 232 | 20 691 | 94,3 % |
| Zetor 7211 | 229 | 33 042 | 95,0 % |
| Zetor 5211 | 222 | 21 518 | 96,5 % |
| Zetor 8145 | 205 | 4 648 | 94,5 % |
| Deutz-Fahr Agrotron | 202 | 2 723 | 97,7 % |
| Case IH Magnum | 201 | 2 572 | 96,9 % |
| John Deere 6230 | 200 | 2 614 | 97,0 % |
| Zetor 16145 | 184 | 5 775 | 95,3 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.