Weitere Modelle der Marke Zetor
Modellreihen stejné značky s dostupnými statistikami.
Nach unseren Schätzungen fahren auf tschechischen Straßen etwa 523 Fahrzeuge T1 Modelll der Baureihe Zetor 7245, womit dieses Modelll den 3. Platz unter Fahrzeugen der Klasse T1 in unserer Statistik belegt.
Modellreihen stejné značky s dostupnými statistikami.
Die Übersicht basiert auf 1 821 verschiedene Fahrzeuge und 39 590 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s weitermi modely.
| Kennzahl | Wert |
|---|---|
| Eindeutige Fahrzeuge in den Daten | 1 821 |
| Erfasste Prüfungen | 39 590 |
| Regelmäßige Prüfungen | 32 929 |
| Ergebnis „bestanden“ | 94,8 % |
| Datensätze mit Kilometerstand | 26 159 |
| Verfügbarer Zeitraum | 08.09.2008 – 20.09.2026 |
Die meisten Einträge in der Übersicht entfallen auf den Typ Pravidelná, celkem 32 929. Diagramm i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Prüfungsart | Anzahl | Bestanden |
|---|---|---|
| Pravidelná | 32 929 | 94,8 % |
| Evidencní kontrola | 4 354 | — |
| Opakovaná | 1 274 | — |
| Pred registrací | 625 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 275 | — |
| Auf Antrag zákazníka | 113 | — |
| Pred registrací - opakovaná | 8 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla - opakovaná | 7 | — |
| Technická silniční kontrola | 3 | — |
| Historického vozidla | 1 | — |
| TSK - Opakovaná | 1 | — |
Z 28 175 regelmäßige Prüfungen mit bekanntem Ergebnis wurden bestanden 26 709, tedy 94,8 %. Die Statistiken bewerten nicht die Qualität eines konkreten Fahrzeugs.
| Ergebnis | Anzahl | Anteil bekannter Ergebnisse |
|---|---|---|
| Bestanden | 26 709 | 94,8 % |
| Ergebnis 2 | 964 | 3,4 % |
| Ergebnis 3 | 502 | 1,8 % |
| Sonstiges / nicht angegeben | 4 754 | 16,9 % |
Mängel jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Der häufigste Code in dieser Auswahl ist 6.2.9.7.1. Anzahl vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Code | Schweregrad | Beschreibung | Prüfungen |
|---|---|---|---|
| 6.2.9.7.1 | A | Netěsnost hydraulického zařízení. | 478 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 270 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 255 |
| 1.1.9.1.1 | A | Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. | 174 |
| 1.1.6.2.1 | A | Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy. | 142 |
| 6.2.8.1.1 | A | Stupátko nebo schůdky u vozidla poškozeny, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost nebo bezpečnost. | 137 |
| 6.2.3.3.1 | A | Uvolněné nebo opotřebené závěsy dveří, vodicí kladky posuvných dveří, omezovače dveří, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich otvírání a zavírání. | 137 |
| 4.11.1.1 | A | Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. | 135 |
| 4.11.3.1 | A | Izolace elektrického kabelu v mírně zhoršeném stavu. | 112 |
| 3.2.1.2 | A | Schäden zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 106 |
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 99 |
| 6.2.10.1.1 | A | Zástěrka nebo zařízení proti rozstřiku s pohlcováním energie je uvolněné nebo poškozené, ale tato závada neovlivňuje spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 81 |
| 2.1.1.5.1 | A | Netěsnost převodky řízení. | 80 |
| 3.4.2.1 | A | Stěrač zadního skla chybí nebo ramínko dostatečně nestírá v celé ploše. | 75 |
| 4.8.1.1.1 | A | Odrazka poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (např. viditelnost). | 73 |
Die Jahresreihe erfasst Prüfungen dieser Modellreihe seit 2008 do roku 2026. Eine separate rote Linie zeigt regelmäßige Prüfungen.
| Jahr | Alle Prüfungen | Regelmäßig |
|---|---|---|
| 2026 | 1 534 | 1 461 |
| 2025 | 2 213 | 2 037 |
| 2024 | 3 172 | 2 957 |
| 2023 | 2 649 | 2 374 |
| 2022 | 2 361 | 2 053 |
| 2021 | 2 694 | 2 300 |
| 2020 | 3 695 | 3 287 |
| 2019 | 2 857 | 2 465 |
| 2018 | 2 217 | 1 863 |
| 2017 | 1 627 | 1 233 |
| 2016 | 2 054 | 1 586 |
| 2015 | 1 929 | 1 389 |
| 2014 | 1 468 | 1 088 |
| 2013 | 1 753 | 1 375 |
| 2012 | 2 425 | 1 992 |
| 2011 | 1 495 | 1 036 |
| 2010 | 1 436 | 988 |
| 2009 | 1 847 | 1 365 |
| 2008 | 164 | 80 |
Modelle stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Modell | Fahrzeuganzahl | Regelmäßige Prüfungen | Bestanden |
|---|---|---|---|
| Zetor Proxima | 1 038 | 11 300 | 97,5 % |
| Zetor 3011 | 701 | 28 303 | 96,2 % |
| Zetor 7245 (aktuelles Modell) | 523 | 32 929 | 94,8 % |
| Case IH Puma | 499 | 3 615 | 98,6 % |
| Zetor 4011 | 406 | 30 537 | 95,7 % |
| Claas Arion | 364 | 2 671 | 96,6 % |
| JCB Fastrac | 356 | 3 169 | 96,5 % |
| Case IH Maxxum | 350 | 3 733 | 98,4 % |
| Zetor 7011 | 343 | 43 539 | 95,1 % |
| Claas Axion | 301 | 1 850 | 98,4 % |
| Zetor 6911 | 301 | 31 651 | 95,5 % |
| Zetor 6718 | 237 | 21 582 | 95,5 % |
| Zetor 8011 | 232 | 20 691 | 94,3 % |
| Zetor 7211 | 229 | 33 042 | 95,0 % |
| Zetor 5211 | 222 | 21 518 | 96,5 % |
| Zetor 8145 | 205 | 4 648 | 94,5 % |
| Deutz-Fahr Agrotron | 202 | 2 723 | 97,7 % |
| Case IH Magnum | 201 | 2 572 | 96,9 % |
| John Deere 6230 | 200 | 2 614 | 97,0 % |
| Zetor 16145 | 184 | 5 775 | 95,3 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.