Weitere Modelle der Marke Karosa
Modellreihen stejné značky s dostupnými statistikami.
Nach unseren Schätzungen fahren auf tschechischen Straßen etwa 52 Fahrzeuge M3 Modelll der Baureihe Karosa B, womit dieses Modelll den 33. Platz unter Fahrzeugen der Klasse M3 in unserer Statistik belegt.
Modellreihen stejné značky s dostupnými statistikami.
Die Übersicht basiert auf 1 926 verschiedene Fahrzeuge und 16 273 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s weitermi modely.
| Kennzahl | Wert |
|---|---|
| Eindeutige Fahrzeuge in den Daten | 1 926 |
| Erfasste Prüfungen | 16 273 |
| Regelmäßige Prüfungen | 14 049 |
| Ergebnis „bestanden“ | 90,8 % |
| Datensätze mit Kilometerstand | 16 073 |
| Verfügbarer Zeitraum | 01.10.2008 – 14.09.2026 |
Die meisten Einträge in der Übersicht entfallen auf den Typ Pravidelná, celkem 14 049. Diagramm i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Prüfungsart | Anzahl | Bestanden |
|---|---|---|
| Pravidelná | 14 049 | 90,8 % |
| Opakovaná | 1 145 | — |
| Evidencní kontrola | 640 | — |
| Auf Antrag zákazníka | 377 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 33 | — |
| Pred registrací | 15 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla - opakovaná | 6 | — |
| Technická silniční kontrola | 6 | — |
| Historického vozidla | 2 | — |
Z 13 681 regelmäßige Prüfungen mit bekanntem Ergebnis wurden bestanden 12 421, tedy 90,8 %. Die Statistiken bewerten nicht die Qualität eines konkreten Fahrzeugs.
| Ergebnis | Anzahl | Anteil bekannter Ergebnisse |
|---|---|---|
| Bestanden | 12 421 | 90,8 % |
| Ergebnis 2 | 820 | 6,0 % |
| Ergebnis 3 | 440 | 3,2 % |
| Sonstiges / nicht angegeben | 368 | 2,7 % |
Mängel jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Der häufigste Code in dieser Auswahl ist 1.1.9.1.1. Anzahl vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Code | Schweregrad | Beschreibung | Prüfungen |
|---|---|---|---|
| 1.1.9.1.1 | A | Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. | 25 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 13 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 13 |
| 3.2.1.2 | A | Schäden zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 10 |
| 5.3.5.2.1 | A | Některá část systému pneumatického / hydropneumatického odpružení je opotřebovaná (např. měchy, vlnovce) nebo zkorodovaná, ale tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla nebo spolehlivost systému. | 8 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 7 |
| 2.1.1.5.1 | A | Netěsnost převodky řízení. | 6 |
| 1.1.7.2.1 | A | Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. | 6 |
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 6 |
| 6.2.8.1.1 | A | Stupátko nebo schůdky u vozidla poškozeny, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost nebo bezpečnost. | 4 |
| 9.11.2.1 | B | U zádržného systému pro uchycení invalidního vozíku v autobusu, vybaveného samonavíjecím pásem, samonavíjecí zařízení nenavijí nebo nenavijí správně nebo blokovací zařízení neblokuje. | 4 |
| 1.1.11.4.1 | A | Některá část uchycení brzdového potrubí uvolněná, ale tato závada nemůže způsobit jeho poškození. | 3 |
| 6.2.9.7.1 | A | Netěsnost hydraulického zařízení. | 3 |
| 1.1.16.5.1 | A | Některá prachovka brzdového válce / válečkuje poškozená, ale plní svoji funkci. | 3 |
| 6.1.3.5.1 | A | Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému. | 3 |
Die Jahresreihe erfasst Prüfungen dieser Modellreihe seit 2008 do roku 2026. Eine separate rote Linie zeigt regelmäßige Prüfungen.
| Jahr | Alle Prüfungen | Regelmäßig |
|---|---|---|
| 2026 | 78 | 72 |
| 2025 | 119 | 115 |
| 2024 | 126 | 116 |
| 2023 | 166 | 150 |
| 2022 | 209 | 189 |
| 2021 | 271 | 226 |
| 2020 | 428 | 360 |
| 2019 | 791 | 695 |
| 2018 | 947 | 868 |
| 2017 | 663 | 570 |
| 2016 | 712 | 596 |
| 2015 | 974 | 771 |
| 2014 | 1 163 | 1 005 |
| 2013 | 1 395 | 1 212 |
| 2012 | 1 621 | 1 397 |
| 2011 | 1 834 | 1 584 |
| 2010 | 2 054 | 1 780 |
| 2009 | 2 316 | 1 994 |
| 2008 | 406 | 349 |
Modelle stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Modell | Fahrzeuganzahl | Regelmäßige Prüfungen | Bestanden |
|---|---|---|---|
| Iveco BUS Crossway | 2 059 | 26 113 | 95,5 % |
| Setra S | 1 200 | 20 155 | 95,2 % |
| Solaris Urbino | 756 | 15 008 | 96,3 % |
| Iveco BUS Urbanway | 420 | 6 835 | 95,2 % |
| SOR CN | 291 | 15 822 | 89,4 % |
| SOR NS | 291 | 1 973 | 96,3 % |
| Mercedes-Benz MB | 237 | 2 542 | 95,1 % |
| Rosero-P First | 237 | 2 394 | 89,0 % |
| SOR ICN | 217 | 1 292 | 92,5 % |
| Iveco BUS Streetway | 171 | 695 | 96,8 % |
| Irisbus Evadys | 65 | 1 039 | 93,8 % |
| Mercedes-Benz Citaro | 62 | 1 784 | 93,4 % |
| Irisbus Axer | 60 | 1 123 | 94,3 % |
| SOR BN | 57 | 5 296 | 85,2 % |
| Iveco Crossway | 52 | 4 737 | 95,7 % |
| Karosa B (aktuelles Modell) | 52 | 14 049 | 90,8 % |
| Iveco BUS Evadys | 51 | 200 | 97,5 % |
| Isuzu Novo | 45 | 833 | 95,6 % |
| SOR C 12 | 35 | 6 834 | 84,1 % |
| Isuzu Turquoise | 34 | 726 | 92,9 % |
| Neoplan Tourliner | 34 | 950 | 97,3 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.