Weitere Modelle der Marke Karosa
Modellreihen stejné značky s dostupnými statistikami.
Nach unseren Schätzungen fahren auf tschechischen Straßen etwa 134 Fahrzeuge M3 Modelll der Baureihe Karosa LC, womit dieses Modelll den 13. Platz unter Fahrzeugen der Klasse M3 in unserer Statistik belegt.
Modellreihen stejné značky s dostupnými statistikami.
Die Übersicht basiert auf 1 239 verschiedene Fahrzeuge und 15 223 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s weitermi modely.
| Kennzahl | Wert |
|---|---|
| Eindeutige Fahrzeuge in den Daten | 1 239 |
| Erfasste Prüfungen | 15 223 |
| Regelmäßige Prüfungen | 12 269 |
| Ergebnis „bestanden“ | 87,1 % |
| Datensätze mit Kilometerstand | 15 001 |
| Verfügbarer Zeitraum | 01.10.2008 – 17.09.2026 |
Die meisten Einträge in der Übersicht entfallen auf den Typ Pravidelná, celkem 12 269. Diagramm i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Prüfungsart | Anzahl | Bestanden |
|---|---|---|
| Pravidelná | 12 269 | 87,1 % |
| Opakovaná | 1 380 | — |
| Evidencní kontrola | 1 269 | — |
| Auf Antrag zákazníka | 210 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 36 | — |
| Pred registrací | 21 | — |
| Technická silniční kontrola | 14 | — |
| Historického vozidla | 13 | — |
| TSK - Opakovaná | 6 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla - opakovaná | 3 | — |
| Pred registrací - opakovaná | 2 | — |
Z 11 895 regelmäßige Prüfungen mit bekanntem Ergebnis wurden bestanden 10 364, tedy 87,1 %. Die Statistiken bewerten nicht die Qualität eines konkreten Fahrzeugs.
| Ergebnis | Anzahl | Anteil bekannter Ergebnisse |
|---|---|---|
| Bestanden | 10 364 | 87,1 % |
| Ergebnis 2 | 1 122 | 9,4 % |
| Ergebnis 3 | 409 | 3,4 % |
| Sonstiges / nicht angegeben | 374 | 3,1 % |
Mängel jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Der häufigste Code in dieser Auswahl ist 1.1.9.1.1. Anzahl vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Code | Schweregrad | Beschreibung | Prüfungen |
|---|---|---|---|
| 1.1.9.1.1 | A | Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. | 73 |
| 3.2.1.2 | A | Schäden zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 42 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 40 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 30 |
| 1.1.7.2.1 | A | Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. | 25 |
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 25 |
| 2.1.1.5.1 | A | Netěsnost převodky řízení. | 23 |
| 4.11.1.1 | A | Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. | 22 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 17 |
| 6.1.3.5.1 | A | Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému. | 15 |
| 5.3.5.2.1 | A | Některá část systému pneumatického / hydropneumatického odpružení je opotřebovaná (např. měchy, vlnovce) nebo zkorodovaná, ale tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla nebo spolehlivost systému. | 13 |
| 6.2.10.1.1 | A | Zástěrka nebo zařízení proti rozstřiku s pohlcováním energie je uvolněné nebo poškozené, ale tato závada neovlivňuje spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 11 |
| 4.7.1.2.1 | A | U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. | 11 |
| 4.11.3.1 | A | Izolace elektrického kabelu v mírně zhoršeném stavu. | 10 |
| 6.2.8.1.1 | A | Stupátko nebo schůdky u vozidla poškozeny, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost nebo bezpečnost. | 10 |
Die Jahresreihe erfasst Prüfungen dieser Modellreihe seit 2008 do roku 2026. Eine separate rote Linie zeigt regelmäßige Prüfungen.
| Jahr | Alle Prüfungen | Regelmäßig |
|---|---|---|
| 2026 | 181 | 165 |
| 2025 | 270 | 242 |
| 2024 | 310 | 286 |
| 2023 | 391 | 359 |
| 2022 | 463 | 404 |
| 2021 | 494 | 449 |
| 2020 | 620 | 556 |
| 2019 | 877 | 766 |
| 2018 | 996 | 854 |
| 2017 | 671 | 502 |
| 2016 | 797 | 567 |
| 2015 | 867 | 651 |
| 2014 | 937 | 739 |
| 2013 | 1 047 | 826 |
| 2012 | 1 235 | 963 |
| 2011 | 1 409 | 1 137 |
| 2010 | 1 638 | 1 270 |
| 2009 | 1 811 | 1 403 |
| 2008 | 209 | 130 |
Modelle stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Modell | Fahrzeuganzahl | Regelmäßige Prüfungen | Bestanden |
|---|---|---|---|
| Iveco BUS Crossway | 2 059 | 26 113 | 95,5 % |
| Setra S | 1 200 | 20 155 | 95,2 % |
| Solaris Urbino | 756 | 15 008 | 96,3 % |
| Iveco BUS Urbanway | 420 | 6 835 | 95,2 % |
| SOR CN | 291 | 15 822 | 89,4 % |
| SOR NS | 291 | 1 973 | 96,3 % |
| Mercedes-Benz MB | 237 | 2 542 | 95,1 % |
| Rosero-P First | 237 | 2 394 | 89,0 % |
| SOR ICN | 217 | 1 292 | 92,5 % |
| Iveco BUS Streetway | 171 | 695 | 96,8 % |
| Karosa C | 168 | 35 260 | 81,9 % |
| MAN Lion's | 136 | 1 572 | 94,2 % |
| Karosa LC (aktuelles Modell) | 134 | 12 269 | 87,1 % |
| SOR CNG | 131 | 5 407 | 78,6 % |
| Mercedes-Benz Conecto | 130 | 1 943 | 94,3 % |
| VDL Futura | 122 | 1 903 | 97,1 % |
| SOR C | 110 | 21 437 | 82,8 % |
| Irisbus Crossway | 107 | 5 777 | 90,5 % |
| Otokar Vectio | 90 | 493 | 91,7 % |
| Irisbus SFR160 | 88 | 10 216 | 89,8 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.