Weitere Modelle der Marke Lexus
Modellreihen stejné značky s dostupnými statistikami.
Nach unseren Schätzungen fahren auf tschechischen Straßen etwa 379 Personenkraftwagen Modelll der Baureihe Lexus ES300H, womit dieses Modelll den 451. Platz unter Personenkraftwagen (M1) in unserer Statistik belegt.
Modellreihen stejné značky s dostupnými statistikami.
Die Übersicht basiert auf 444 verschiedene Fahrzeuge und 1 059 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s weitermi modely.
| Kennzahl | Wert |
|---|---|
| Eindeutige Fahrzeuge in den Daten | 444 |
| Erfasste Prüfungen | 1 059 |
| Regelmäßige Prüfungen | 620 |
| Ergebnis „bestanden“ | 97,4 % |
| Datensätze mit Kilometerstand | 1 055 |
| Verfügbarer Zeitraum | 12.06.2019 – 17.09.2026 |
Die meisten Einträge in der Übersicht entfallen auf den Typ Pravidelná, celkem 620. Diagramm i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Prüfungsart | Anzahl | Bestanden |
|---|---|---|
| Pravidelná | 620 | 97,4 % |
| Evidencní kontrola | 384 | — |
| Pred registrací | 42 | — |
| Opakovaná | 6 | — |
| Auf Antrag zákazníka | 5 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 2 | — |
Z 620 regelmäßige Prüfungen mit bekanntem Ergebnis wurden bestanden 604, tedy 97,4 %. Die Statistiken bewerten nicht die Qualität eines konkreten Fahrzeugs.
| Ergebnis | Anzahl | Anteil bekannter Ergebnisse |
|---|---|---|
| Bestanden | 604 | 97,4 % |
| Ergebnis 2 | 8 | 1,3 % |
| Ergebnis 3 | 8 | 1,3 % |
| Sonstiges / nicht angegeben | 0 | 0,0 % |
Mängel jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Der häufigste Code in dieser Auswahl ist 3.2.1.2. Anzahl vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Code | Schweregrad | Beschreibung | Prüfungen |
|---|---|---|---|
| 3.2.1.2 | A | Schäden zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 4 |
| 0.3.1.1 | B | Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.). | 3 |
| 8.2.1.2.5 | B | U vozidel s OBD sdělovač MI (MIL) se po zapnutí zapalování nerozsvítí nebo po nastartování vozidla indikuje závadu. | 3 |
| 8.2.1.2.4 | B | Zjištění z OBD značí zjevně nesprávnou funkci / nekompatibilní softwarová verze / s vozidlem nelze navázat komunikaci. | 2 |
| 8.4.1.1.1 | B | Únik provozních nebo jiných kapalin (které nejsou uvedeny v ostatních jednotlivých závadách), který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu. | 2 |
| 7.4.1.2 | B | Výstražný trojúhelník chybí, je neúplný nebo poškozený tak, že je omezena jeho funkce (viditelnost, použitelnost). | 1 |
| 4.4.1.1.2 | B | Nesvítí některá směrová svítilna. | 1 |
| 6.1.3.7.1 | B | Z důvodu hromadění maziva v motorovém prostoru (např. spodní kryt motoru) hrozí nebezpečí vzniku požáru. | 1 |
| 5.2.3.9.2 | B | Fahrzeug, je-li vyžadováno, není povinně vybaveno systémem monitorování poklesu tlaku v pneumatikách nebo systém zjevně nefunguje nebo nefunguje správně. | 1 |
| 3.2.2.1 | B | V poli výhledu řidiče směrem dopředu (v úhlu 180°) je celkový prostup světla přes zasklení nižší než 70 %. | 1 |
| 7.5.1.1 | B | Fahrzeug není vybaveno příslušným druhem lékárničky nebo obsah lékárničky je neúplný, poškozený nebo uložení lékárničky ve vozidle neodpovídá požadavkům stanoveným zvláštním právním předpisem | 1 |
| 1.1.14.1.2 | B | Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně přesahuje 1/5 její šířky. | 1 |
Die Jahresreihe erfasst Prüfungen dieser Modellreihe seit 2019 do roku 2026. Eine separate rote Linie zeigt regelmäßige Prüfungen.
| Jahr | Alle Prüfungen | Regelmäßig |
|---|---|---|
| 2026 | 271 | 171 |
| 2025 | 339 | 221 |
| 2024 | 199 | 109 |
| 2023 | 152 | 106 |
| 2022 | 53 | 10 |
| 2021 | 26 | 1 |
| 2020 | 13 | 2 |
| 2019 | 6 | 0 |
Modelle stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Modell | Fahrzeuganzahl | Regelmäßige Prüfungen | Bestanden |
|---|---|---|---|
| Škoda Octavia | 632 690 | 6 732 078 | 94,6 % |
| Škoda Fabia | 521 454 | 6 068 310 | 94,1 % |
| Volkswagen Golf | 144 030 | 1 499 814 | 93,9 % |
| Škoda Superb | 138 413 | 979 600 | 96,2 % |
| Volkswagen Passat | 128 945 | 1 372 218 | 94,3 % |
| Ford Focus | 85 943 | 1 232 304 | 92,3 % |
| Škoda Rapid | 79 482 | 534 408 | 97,8 % |
| Volkswagen Touran | 67 357 | 498 440 | 95,2 % |
| Škoda Kodiaq | 53 630 | 152 418 | 98,7 % |
| Volkswagen Caddy | 53 276 | 390 982 | 94,8 % |
| Renault 19 | 390 | 64 591 | 85,5 % |
| Mazda MX-30 | 389 | 272 | 97,4 % |
| Nissan Murano | 387 | 6 145 | 91,4 % |
| Subaru WRX | 384 | 2 562 | 98,3 % |
| Tesla 003 | 382 | 20 | 95,0 % |
| Lexus ES300H (aktuelles Modell) | 379 | 620 | 97,4 % |
| Suzuki Wagon | 377 | 15 496 | 90,4 % |
| Alfa Romeo GT | 375 | 6 065 | 92,6 % |
| Škoda Ocatvia | 374 | 11 528 | 95,7 % |
| Ford Maverick | 373 | 7 013 | 90,1 % |
| Lexus NX350H | 373 | 160 | 98,1 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.