Weitere Modelle der Marke Micro
Modellreihen stejné značky s dostupnými statistikami.
| Modell | Fahrzeuganzahl | Regelmäßige Prüfungen |
|---|---|---|
| Smart | 21 | 4 778 |
Nach unseren Schätzungen fahren auf tschechischen Straßen etwa 30 Personenkraftwagen Modelll der Baureihe Micro Compact.
Modellreihen stejné značky s dostupnými statistikami.
| Modell | Fahrzeuganzahl | Regelmäßige Prüfungen |
|---|---|---|
| Smart | 21 | 4 778 |
Die Übersicht basiert auf 30 verschiedene Fahrzeuge und 2 661 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s weitermi modely.
| Kennzahl | Wert |
|---|---|
| Eindeutige Fahrzeuge in den Daten | 30 |
| Erfasste Prüfungen | 2 661 |
| Regelmäßige Prüfungen | 1 853 |
| Ergebnis „bestanden“ | 93,2 % |
| Datensätze mit Kilometerstand | 2 638 |
| Verfügbarer Zeitraum | 15.09.2008 – 10.09.2026 |
Die meisten Einträge in der Übersicht entfallen auf den Typ Pravidelná, celkem 1 853. Diagramm i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Prüfungsart | Anzahl | Bestanden |
|---|---|---|
| Pravidelná | 1 853 | 93,2 % |
| Evidencní kontrola | 654 | — |
| Opakovaná | 104 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 29 | — |
| Pred registrací | 13 | — |
| Auf Antrag zákazníka | 5 | — |
| Pred registrací - opakovaná | 1 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla - opakovaná | 1 | — |
| TSK - Opakovaná | 1 | — |
Z 1 831 regelmäßige Prüfungen mit bekanntem Ergebnis wurden bestanden 1 706, tedy 93,2 %. Die Statistiken bewerten nicht die Qualität eines konkreten Fahrzeugs.
| Ergebnis | Anzahl | Anteil bekannter Ergebnisse |
|---|---|---|
| Bestanden | 1 706 | 93,2 % |
| Ergebnis 2 | 98 | 5,4 % |
| Ergebnis 3 | 27 | 1,5 % |
| Sonstiges / nicht angegeben | 22 | 1,2 % |
Mängel jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Der häufigste Code in dieser Auswahl ist 4.11.2.1. Anzahl vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Code | Schweregrad | Beschreibung | Prüfungen |
|---|---|---|---|
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 2 |
| 4.7.1.2.1 | A | U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. | 1 |
| 1.1.2.1.1 | B | Nadměrná vůle na počátku zdvihu ovládacího prvku brzdy (mrtvý chod). | 1 |
| 1.1.6.2.1 | A | Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy. | 1 |
| 6.1.1.3.2 | B | Koroze části rámu nebo pomocného rámu vozidla, která narušuje celkovou pevnost a spolehlivost konstrukce vozidla. | 1 |
| 1.1.14.1.3 | B | Brzdový buben nebo kotouč zjevně nadměrně opotřebený (zeslabený). | 1 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 1 |
| 4.3.1.1.2 | B | Nesvítí některá povinná brzdová svítilna. | 1 |
| 5.3.4.2.1 | A | Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) je prasklá, avšak nedochází k úniku maziva. | 1 |
| 3.5.1.1 | A | Ostřikovač zadního skla, je-li instalován, nefunguje nebo chybí. | 1 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 1 |
| 3.2.1.2 | A | Schäden zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 1 |
| 3.4.2.1 | A | Stěrač zadního skla chybí nebo ramínko dostatečně nestírá v celé ploše. | 1 |
Die Jahresreihe erfasst Prüfungen dieser Modellreihe seit 2008 do roku 2026. Eine separate rote Linie zeigt regelmäßige Prüfungen.
| Jahr | Alle Prüfungen | Regelmäßig |
|---|---|---|
| 2026 | 14 | 13 |
| 2025 | 39 | 35 |
| 2024 | 37 | 35 |
| 2023 | 154 | 140 |
| 2022 | 117 | 94 |
| 2021 | 186 | 143 |
| 2020 | 144 | 103 |
| 2019 | 253 | 213 |
| 2018 | 152 | 96 |
| 2017 | 216 | 142 |
| 2016 | 226 | 149 |
| 2015 | 236 | 146 |
| 2014 | 212 | 136 |
| 2013 | 195 | 127 |
| 2012 | 180 | 109 |
| 2011 | 185 | 100 |
| 2010 | 81 | 50 |
| 2009 | 24 | 14 |
| 2008 | 10 | 8 |
Modelle stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Modell | Fahrzeuganzahl | Regelmäßige Prüfungen | Bestanden |
|---|---|---|---|
| Škoda Octavia | 632 690 | 6 732 078 | 94,6 % |
| Škoda Fabia | 521 454 | 6 068 310 | 94,1 % |
| Volkswagen Golf | 144 030 | 1 499 814 | 93,9 % |
| Škoda Superb | 138 413 | 979 600 | 96,2 % |
| Volkswagen Passat | 128 945 | 1 372 218 | 94,3 % |
| Ford Focus | 85 943 | 1 232 304 | 92,3 % |
| Škoda Rapid | 79 482 | 534 408 | 97,8 % |
| Volkswagen Touran | 67 357 | 498 440 | 95,2 % |
| Škoda Kodiaq | 53 630 | 152 418 | 98,7 % |
| Volkswagen Caddy | 53 276 | 390 982 | 94,8 % |
| Škoda Karoq | 49 110 | 128 599 | 98,8 % |
| Škoda Felicia | 48 867 | 2 305 976 | 89,9 % |
| Škoda Yeti | 48 560 | 363 624 | 97,4 % |
| Ford Mondeo | 47 545 | 753 955 | 92,0 % |
| Volkswagen Tiguan | 45 863 | 246 777 | 97,4 % |
| Škoda Roomster | 45 360 | 444 265 | 95,0 % |
| Renault Megane | 43 304 | 759 712 | 92,4 % |
| Toyota Yaris | 41 748 | 409 349 | 95,5 % |
| Opel Astra | 39 762 | 749 229 | 91,5 % |
| Dacia Duster | 39 496 | 212 407 | 96,1 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.