Weitere Modelle der Marke Micro
Modellreihen stejné značky s dostupnými statistikami.
| Modell | Fahrzeuganzahl | Regelmäßige Prüfungen |
|---|---|---|
| Compact | — | 1 853 |
Nach unseren Schätzungen fahren auf tschechischen Straßen etwa 21 Personenkraftwagen Modelll der Baureihe Micro Smart, womit dieses Modelll den 1338. Platz unter Personenkraftwagen (M1) in unserer Statistik belegt.
Modellreihen stejné značky s dostupnými statistikami.
| Modell | Fahrzeuganzahl | Regelmäßige Prüfungen |
|---|---|---|
| Compact | — | 1 853 |
Die Übersicht basiert auf 128 verschiedene Fahrzeuge und 6 361 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s weitermi modely.
| Kennzahl | Wert |
|---|---|
| Eindeutige Fahrzeuge in den Daten | 128 |
| Erfasste Prüfungen | 6 361 |
| Regelmäßige Prüfungen | 4 778 |
| Ergebnis „bestanden“ | 92,3 % |
| Datensätze mit Kilometerstand | 6 317 |
| Verfügbarer Zeitraum | 01.09.2008 – 17.09.2026 |
Die meisten Einträge in der Übersicht entfallen auf den Typ Pravidelná, celkem 4 778. Diagramm i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Prüfungsart | Anzahl | Bestanden |
|---|---|---|
| Pravidelná | 4 778 | 92,3 % |
| Evidencní kontrola | 1 240 | — |
| Opakovaná | 254 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 37 | — |
| Pred registrací | 36 | — |
| Auf Antrag zákazníka | 12 | — |
| Pred registrací - opakovaná | 1 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla - opakovaná | 1 | — |
| Technická silniční kontrola | 1 | — |
| TSK - Opakovaná po DN | 1 | — |
Z 4 734 regelmäßige Prüfungen mit bekanntem Ergebnis wurden bestanden 4 368, tedy 92,3 %. Die Statistiken bewerten nicht die Qualität eines konkreten Fahrzeugs.
| Ergebnis | Anzahl | Anteil bekannter Ergebnisse |
|---|---|---|
| Bestanden | 4 368 | 92,3 % |
| Ergebnis 2 | 237 | 5,0 % |
| Ergebnis 3 | 129 | 2,7 % |
| Sonstiges / nicht angegeben | 44 | 0,9 % |
Mängel jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Der häufigste Code in dieser Auswahl ist 4.11.2.1. Anzahl vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Code | Schweregrad | Beschreibung | Prüfungen |
|---|---|---|---|
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 77 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 27 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 23 |
| 4.7.1.2.1 | A | U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. | 19 |
| 8.2.1.2.1 | B | Plynné emise zážehových motorů překračují hodnoty stanovené výrobcem. | 19 |
| 3.2.1.2 | A | Schäden zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 18 |
| 1.1.6.2.1 | A | Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy. | 15 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 15 |
| 8.2.1.2.3 | B | Součinitel přebytku vzduchu lambda neodpovídá specifikaci výrobce. | 12 |
| 3.4.2.1 | A | Stěrač zadního skla chybí nebo ramínko dostatečně nestírá v celé ploše. | 8 |
| 6.1.3.5.1 | A | Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému. | 8 |
| 1.1.11.4.1 | A | Některá část uchycení brzdového potrubí uvolněná, ale tato závada nemůže způsobit jeho poškození. | 8 |
| 5.3.4.2.1 | A | Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) je prasklá, avšak nedochází k úniku maziva. | 8 |
| 6.2.3.3.1 | A | Uvolněné nebo opotřebené závěsy dveří, vodicí kladky posuvných dveří, omezovače dveří, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich otvírání a zavírání. | 5 |
| 2.1.1.5.1 | A | Netěsnost převodky řízení. | 4 |
Die Jahresreihe erfasst Prüfungen dieser Modellreihe seit 2008 do roku 2026. Eine separate rote Linie zeigt regelmäßige Prüfungen.
| Jahr | Alle Prüfungen | Regelmäßig |
|---|---|---|
| 2026 | 317 | 299 |
| 2025 | 510 | 468 |
| 2024 | 644 | 603 |
| 2023 | 411 | 356 |
| 2022 | 372 | 265 |
| 2021 | 461 | 381 |
| 2020 | 292 | 213 |
| 2019 | 535 | 439 |
| 2018 | 271 | 175 |
| 2017 | 308 | 201 |
| 2016 | 352 | 226 |
| 2015 | 342 | 187 |
| 2014 | 299 | 197 |
| 2013 | 252 | 156 |
| 2012 | 251 | 165 |
| 2011 | 193 | 112 |
| 2010 | 263 | 167 |
| 2009 | 253 | 149 |
| 2008 | 35 | 19 |
Modelle stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Modell | Fahrzeuganzahl | Regelmäßige Prüfungen | Bestanden |
|---|---|---|---|
| Škoda Octavia | 632 690 | 6 732 078 | 94,6 % |
| Škoda Fabia | 521 454 | 6 068 310 | 94,1 % |
| Volkswagen Golf | 144 030 | 1 499 814 | 93,9 % |
| Škoda Superb | 138 413 | 979 600 | 96,2 % |
| Volkswagen Passat | 128 945 | 1 372 218 | 94,3 % |
| Ford Focus | 85 943 | 1 232 304 | 92,3 % |
| Škoda Rapid | 79 482 | 534 408 | 97,8 % |
| Volkswagen Touran | 67 357 | 498 440 | 95,2 % |
| Škoda Kodiaq | 53 630 | 152 418 | 98,7 % |
| Volkswagen Caddy | 53 276 | 390 982 | 94,8 % |
| BMW 560X | 21 | 2 167 | 96,2 % |
| Daewoo Leganza | 21 | 2 014 | 84,5 % |
| Ford Flex | 21 | 168 | 96,4 % |
| Lexus GS300 | 21 | 817 | 93,3 % |
| MG TF | 21 | 388 | 92,4 % |
| Micro Smart (aktuelles Modell) | 21 | 4 778 | 92,3 % |
| Pontiac Trans | 21 | 644 | 85,6 % |
| Porsche 912 | 21 | 30 | 96,7 % |
| Rover MG | 21 | 752 | 94,2 % |
| Toyota Lexus | 21 | 933 | 94,2 % |
| Volkswagen Arteon-3H | 21 | 1 351 | 98,6 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.