Weitere Modelle der Marke Multicar
Modellreihen stejné značky s dostupnými statistikami.
Nach unseren Schätzungen fahren auf tschechischen Straßen etwa 12 Nutzfahrzeuge Modelll der Baureihe Multicar M, womit dieses Modelll den 159. Platz unter Nutzfahrzeuge (N1) in unserer Statistik belegt.
Modellreihen stejné značky s dostupnými statistikami.
Die Übersicht basiert auf 57 verschiedene Fahrzeuge und 2 305 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s weitermi modely.
| Kennzahl | Wert |
|---|---|
| Eindeutige Fahrzeuge in den Daten | 57 |
| Erfasste Prüfungen | 2 305 |
| Regelmäßige Prüfungen | 1 805 |
| Ergebnis „bestanden“ | 88,4 % |
| Datensätze mit Kilometerstand | 2 251 |
| Verfügbarer Zeitraum | 16.09.2008 – 18.09.2026 |
Die meisten Einträge in der Übersicht entfallen auf den Typ Pravidelná, celkem 1 805. Diagramm i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Prüfungsart | Anzahl | Bestanden |
|---|---|---|
| Pravidelná | 1 805 | 88,4 % |
| Evidencní kontrola | 249 | — |
| Opakovaná | 176 | — |
| Auf Antrag zákazníka | 51 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 15 | — |
| Pred registrací | 5 | — |
| Historického vozidla | 4 | — |
Z 1 779 regelmäßige Prüfungen mit bekanntem Ergebnis wurden bestanden 1 572, tedy 88,4 %. Die Statistiken bewerten nicht die Qualität eines konkreten Fahrzeugs.
| Ergebnis | Anzahl | Anteil bekannter Ergebnisse |
|---|---|---|
| Bestanden | 1 572 | 88,4 % |
| Ergebnis 2 | 130 | 7,3 % |
| Ergebnis 3 | 77 | 4,3 % |
| Sonstiges / nicht angegeben | 26 | 1,5 % |
Mängel jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Der häufigste Code in dieser Auswahl ist 2.1.3.7.1. Anzahl vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Code | Schweregrad | Beschreibung | Prüfungen |
|---|---|---|---|
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 38 |
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 30 |
| 6.2.9.7.1 | A | Netěsnost hydraulického zařízení. | 25 |
| 1.1.6.2.1 | A | Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy. | 25 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 23 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 22 |
| 6.1.3.5.1 | A | Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému. | 18 |
| 4.11.1.1 | A | Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. | 16 |
| 6.2.3.3.1 | A | Uvolněné nebo opotřebené závěsy dveří, vodicí kladky posuvných dveří, omezovače dveří, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich otvírání a zavírání. | 13 |
| 2.1.1.5.1 | A | Netěsnost převodky řízení. | 12 |
| 3.2.1.2 | A | Schäden zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 12 |
| 1.1.11.4.1 | A | Některá část uchycení brzdového potrubí uvolněná, ale tato závada nemůže způsobit jeho poškození. | 11 |
| 4.11.3.1 | A | Izolace elektrického kabelu v mírně zhoršeném stavu. | 10 |
| 4.8.1.1.1 | A | Odrazka poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (např. viditelnost). | 6 |
| 6.2.6.3.1 | A | Některý spojovací prvek ukotvení sedadla je zjevně uvolněný. | 6 |
Die Jahresreihe erfasst Prüfungen dieser Modellreihe seit 2008 do roku 2026. Eine separate rote Linie zeigt regelmäßige Prüfungen.
| Jahr | Alle Prüfungen | Regelmäßig |
|---|---|---|
| 2026 | 151 | 133 |
| 2025 | 206 | 177 |
| 2024 | 236 | 195 |
| 2023 | 125 | 111 |
| 2022 | 146 | 122 |
| 2021 | 98 | 82 |
| 2020 | 113 | 86 |
| 2019 | 126 | 95 |
| 2018 | 134 | 102 |
| 2017 | 133 | 97 |
| 2016 | 137 | 92 |
| 2015 | 75 | 49 |
| 2014 | 87 | 66 |
| 2013 | 75 | 61 |
| 2012 | 81 | 61 |
| 2011 | 107 | 76 |
| 2010 | 97 | 72 |
| 2009 | 114 | 87 |
| 2008 | 64 | 41 |
Modelle stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Modell | Fahrzeuganzahl | Regelmäßige Prüfungen | Bestanden |
|---|---|---|---|
| Volkswagen Transporter | 48 747 | 652 056 | 93,2 % |
| Ford Transit | 44 827 | 719 318 | 89,8 % |
| Fiat Ducato | 32 056 | 322 990 | 91,6 % |
| Peugeot Boxer | 25 910 | 251 137 | 91,3 % |
| Renault Master | 25 116 | 222 999 | 92,4 % |
| Renault Trafic | 19 270 | 178 372 | 92,1 % |
| Citroën Jumper | 18 562 | 180 153 | 91,3 % |
| Mercedes-Benz Sprinter | 18 189 | 203 111 | 93,3 % |
| Mercedes-Benz Vito | 14 841 | 150 433 | 92,4 % |
| Volkswagen Crafter | 13 804 | 99 739 | 94,7 % |
| Magma Magma | 13 | 581 | 90,4 % |
| Tatra Beta | 13 | 585 | 88,0 % |
| Dacia Double | 12 | 961 | 83,4 % |
| KIA Besta | 12 | 910 | 83,5 % |
| Mazda SD-E | 12 | 3 794 | 87,0 % |
| Multicar M (aktuelles Modell) | 12 | 1 805 | 88,4 % |
| Polonez Truck | 12 | 496 | 89,1 % |
| Hyundai H-100 | 11 | 5 547 | 84,8 % |
| Škoda Pick | 11 | 746 | 90,0 % |
| Lublin 3352 | 10 | 279 | 87,5 % |
| Multicar 24 | 10 | 744 | 91,7 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.