Weitere Modelle der Marke Multicar
Modellreihen stejné značky s dostupnými statistikami.
Nach unseren Schätzungen fahren auf tschechischen Straßen etwa 43 Nutzfahrzeuge Modelll der Baureihe Multicar M31, womit dieses Modelll den 108. Platz unter Nutzfahrzeuge (N1) in unserer Statistik belegt.
Modellreihen stejné značky s dostupnými statistikami.
Die Übersicht basiert auf 61 verschiedene Fahrzeuge und 672 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s weitermi modely.
| Kennzahl | Wert |
|---|---|
| Eindeutige Fahrzeuge in den Daten | 61 |
| Erfasste Prüfungen | 672 |
| Regelmäßige Prüfungen | 551 |
| Ergebnis „bestanden“ | 89,1 % |
| Datensätze mit Kilometerstand | 670 |
| Verfügbarer Zeitraum | 03.10.2014 – 07.09.2026 |
Die meisten Einträge in der Übersicht entfallen auf den Typ Pravidelná, celkem 551. Diagramm i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Prüfungsart | Anzahl | Bestanden |
|---|---|---|
| Pravidelná | 551 | 89,1 % |
| Evidencní kontrola | 45 | — |
| Opakovaná | 43 | — |
| Auf Antrag zákazníka | 26 | — |
| Pred registrací | 4 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 3 | — |
Z 540 regelmäßige Prüfungen mit bekanntem Ergebnis wurden bestanden 481, tedy 89,1 %. Die Statistiken bewerten nicht die Qualität eines konkreten Fahrzeugs.
| Ergebnis | Anzahl | Anteil bekannter Ergebnisse |
|---|---|---|
| Bestanden | 481 | 89,1 % |
| Ergebnis 2 | 43 | 8,0 % |
| Ergebnis 3 | 16 | 3,0 % |
| Sonstiges / nicht angegeben | 11 | 2,0 % |
Mängel jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Der häufigste Code in dieser Auswahl ist 1.1.12.2.1. Anzahl vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Code | Schweregrad | Beschreibung | Prüfungen |
|---|---|---|---|
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 10 |
| 6.2.9.7.1 | A | Netěsnost hydraulického zařízení. | 9 |
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 2 |
| 3.2.1.2 | A | Schäden zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 2 |
| 5.3.4.2.1 | A | Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) je prasklá, avšak nedochází k úniku maziva. | 2 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 2 |
| 2.1.3.1.1 | B | V pohyblivém spoji pákového mechanismu řízení (např. kulový čep, kloub, pouzdro) je větší vůle než montážní. | 2 |
| 5.3.1.4.1 | B | V pohyblivém uložení (pouzdra / čepy / silentbloky / tyčky s kulovými čepy) zařízení stabilizátoru jsou větší vůle než provozní nebo některé spojovací prvky jsou uvolněné, prasklé nebo chybí nebo spojení neodpovídá požadavkům. | 1 |
| 1.2.1.4 | B | Nadměrná prodleva brzdného účinku na některém kole. | 1 |
| 6.2.8.1.1 | A | Stupátko nebo schůdky u vozidla poškozeny, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost nebo bezpečnost. | 1 |
| 6.2.10.1.1 | A | Zástěrka nebo zařízení proti rozstřiku s pohlcováním energie je uvolněné nebo poškozené, ale tato závada neovlivňuje spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 1 |
| 5.1.2.2.1 | B | U rejdového čepu radiální vůle větší než provozní. | 1 |
| 4.11.3.1 | A | Izolace elektrického kabelu v mírně zhoršeném stavu. | 1 |
| 1.1.6.2.1 | A | Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy. | 1 |
| 2.4.1 | A | Seřízení sbíhavosti (rozbíhavosti) kol řízené nápravy přesahuje povolené tolerance. | 1 |
Die Jahresreihe erfasst Prüfungen dieser Modellreihe seit 2014 do roku 2026. Eine separate rote Linie zeigt regelmäßige Prüfungen.
| Jahr | Alle Prüfungen | Regelmäßig |
|---|---|---|
| 2026 | 41 | 31 |
| 2025 | 102 | 77 |
| 2024 | 106 | 86 |
| 2023 | 76 | 64 |
| 2022 | 78 | 70 |
| 2021 | 57 | 38 |
| 2020 | 66 | 61 |
| 2019 | 40 | 33 |
| 2018 | 69 | 63 |
| 2017 | 13 | 12 |
| 2016 | 13 | 9 |
| 2015 | 9 | 6 |
| 2014 | 2 | 1 |
Modelle stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Modell | Fahrzeuganzahl | Regelmäßige Prüfungen | Bestanden |
|---|---|---|---|
| Volkswagen Transporter | 48 747 | 652 056 | 93,2 % |
| Ford Transit | 44 827 | 719 318 | 89,8 % |
| Fiat Ducato | 32 056 | 322 990 | 91,6 % |
| Peugeot Boxer | 25 910 | 251 137 | 91,3 % |
| Renault Master | 25 116 | 222 999 | 92,4 % |
| Renault Trafic | 19 270 | 178 372 | 92,1 % |
| Citroën Jumper | 18 562 | 180 153 | 91,3 % |
| Mercedes-Benz Sprinter | 18 189 | 203 111 | 93,3 % |
| Mercedes-Benz Vito | 14 841 | 150 433 | 92,4 % |
| Volkswagen Crafter | 13 804 | 99 739 | 94,7 % |
| Ford Kasten | 46 | 342 | 90,3 % |
| Lublin 0554 | 45 | 1 641 | 84,0 % |
| Multicar M27 | 45 | 997 | 89,8 % |
| Ford Transit Courier | 44 | 529 | 93,2 % |
| Isuzu N1R | 44 | 275 | 93,1 % |
| Multicar M31 (aktuelles Modell) | 43 | 551 | 89,1 % |
| Paragan Master | 40 | 146 | 94,5 % |
| Fiat 250 | 39 | 483 | 93,9 % |
| Lublin 0352 | 39 | 1 849 | 83,6 % |
| Multicar M 30 | 37 | 1 991 | 89,3 % |
| Paragan Movano | 37 | 152 | 92,1 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.