Weitere Modelle der Marke SOR
Modellreihen stejné značky s dostupnými statistikami.
Nach unseren Schätzungen fahren auf tschechischen Straßen etwa 110 Fahrzeuge M3 Modelll der Baureihe SOR C, womit dieses Modelll den 17. Platz unter Fahrzeugen der Klasse M3 in unserer Statistik belegt.
Modellreihen stejné značky s dostupnými statistikami.
Die Übersicht basiert auf 1 309 verschiedene Fahrzeuge und 26 363 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s weitermi modely.
| Kennzahl | Wert |
|---|---|
| Eindeutige Fahrzeuge in den Daten | 1 309 |
| Erfasste Prüfungen | 26 363 |
| Regelmäßige Prüfungen | 21 437 |
| Ergebnis „bestanden“ | 82,8 % |
| Datensätze mit Kilometerstand | 26 215 |
| Verfügbarer Zeitraum | 01.10.2008 – 18.09.2026 |
Die meisten Einträge in der Übersicht entfallen auf den Typ Pravidelná, celkem 21 437. Diagramm i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Prüfungsart | Anzahl | Bestanden |
|---|---|---|
| Pravidelná | 21 437 | 82,8 % |
| Opakovaná | 3 201 | — |
| Evidencní kontrola | 1 408 | — |
| Auf Antrag zákazníka | 249 | — |
| Pred registrací | 23 | — |
| Technická silniční kontrola | 17 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 15 | — |
| TSK - Opakovaná | 6 | — |
| TSK - Opakovaná po DN | 6 | — |
| Narízená technická prohlídka | 1 | — |
Z 20 529 regelmäßige Prüfungen mit bekanntem Ergebnis wurden bestanden 16 991, tedy 82,8 %. Die Statistiken bewerten nicht die Qualität eines konkreten Fahrzeugs.
| Ergebnis | Anzahl | Anteil bekannter Ergebnisse |
|---|---|---|
| Bestanden | 16 991 | 82,8 % |
| Ergebnis 2 | 2 661 | 13,0 % |
| Ergebnis 3 | 877 | 4,3 % |
| Sonstiges / nicht angegeben | 908 | 4,4 % |
Mängel jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Der häufigste Code in dieser Auswahl ist 1.1.9.1.1. Anzahl vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Code | Schweregrad | Beschreibung | Prüfungen |
|---|---|---|---|
| 1.1.9.1.1 | A | Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. | 106 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 44 |
| 1.1.7.2.1 | A | Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. | 39 |
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 39 |
| 3.2.1.2 | A | Schäden zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 27 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 24 |
| 4.11.3.1 | A | Izolace elektrického kabelu v mírně zhoršeném stavu. | 17 |
| 9.11.2.1 | B | U zádržného systému pro uchycení invalidního vozíku v autobusu, vybaveného samonavíjecím pásem, samonavíjecí zařízení nenavijí nebo nenavijí správně nebo blokovací zařízení neblokuje. | 17 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 17 |
| 9.1.2.3 | B | V blízkosti únikového okna autobusu není k dispozici zařízení nebo nástroj pro jeho rozbití. | 17 |
| 2.1.1.5.1 | A | Netěsnost převodky řízení. | 15 |
| 4.8.1.1.1 | A | Odrazka poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (např. viditelnost). | 13 |
| 4.7.1.2.1 | A | U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. | 13 |
| 6.1.3.5.1 | A | Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému. | 12 |
| 4.11.1.1 | A | Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. | 9 |
Die Jahresreihe erfasst Prüfungen dieser Modellreihe seit 2008 do roku 2026. Eine separate rote Linie zeigt regelmäßige Prüfungen.
| Jahr | Alle Prüfungen | Regelmäßig |
|---|---|---|
| 2026 | 188 | 176 |
| 2025 | 411 | 377 |
| 2024 | 521 | 474 |
| 2023 | 846 | 758 |
| 2022 | 1 284 | 1 080 |
| 2021 | 1 505 | 1 244 |
| 2020 | 1 987 | 1 661 |
| 2019 | 2 585 | 2 129 |
| 2018 | 2 675 | 2 257 |
| 2017 | 1 671 | 1 226 |
| 2016 | 1 573 | 1 210 |
| 2015 | 1 679 | 1 271 |
| 2014 | 1 596 | 1 302 |
| 2013 | 1 617 | 1 324 |
| 2012 | 1 654 | 1 288 |
| 2011 | 1 533 | 1 247 |
| 2010 | 1 514 | 1 183 |
| 2009 | 1 327 | 1 067 |
| 2008 | 197 | 163 |
Modelle stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Modell | Fahrzeuganzahl | Regelmäßige Prüfungen | Bestanden |
|---|---|---|---|
| Iveco BUS Crossway | 2 059 | 26 113 | 95,5 % |
| Setra S | 1 200 | 20 155 | 95,2 % |
| Solaris Urbino | 756 | 15 008 | 96,3 % |
| Iveco BUS Urbanway | 420 | 6 835 | 95,2 % |
| SOR CN | 291 | 15 822 | 89,4 % |
| SOR NS | 291 | 1 973 | 96,3 % |
| Mercedes-Benz MB | 237 | 2 542 | 95,1 % |
| Rosero-P First | 237 | 2 394 | 89,0 % |
| SOR ICN | 217 | 1 292 | 92,5 % |
| Iveco BUS Streetway | 171 | 695 | 96,8 % |
| Karosa C | 168 | 35 260 | 81,9 % |
| MAN Lion's | 136 | 1 572 | 94,2 % |
| Karosa LC | 134 | 12 269 | 87,1 % |
| SOR CNG | 131 | 5 407 | 78,6 % |
| Mercedes-Benz Conecto | 130 | 1 943 | 94,3 % |
| VDL Futura | 122 | 1 903 | 97,1 % |
| SOR C (aktuelles Modell) | 110 | 21 437 | 82,8 % |
| Irisbus Crossway | 107 | 5 777 | 90,5 % |
| Otokar Vectio | 90 | 493 | 91,7 % |
| Irisbus SFR160 | 88 | 10 216 | 89,8 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.