Weitere Modelle der Marke VAZ
Modellreihen stejné značky s dostupnými statistikami.
Nach unseren Schätzungen fahren auf tschechischen Straßen etwa 43 Personenkraftwagen Modelll der Baureihe VAZ 2108, womit dieses Modelll den 1048. Platz unter Personenkraftwagen (M1) in unserer Statistik belegt.
Modellreihen stejné značky s dostupnými statistikami.
Die Übersicht basiert auf 860 verschiedene Fahrzeuge und 2 855 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s weitermi modely.
| Kennzahl | Wert |
|---|---|
| Eindeutige Fahrzeuge in den Daten | 860 |
| Erfasste Prüfungen | 2 855 |
| Regelmäßige Prüfungen | 2 318 |
| Ergebnis „bestanden“ | 87,9 % |
| Datensätze mit Kilometerstand | 2 819 |
| Verfügbarer Zeitraum | 02.09.2008 – 07.09.2026 |
Die meisten Einträge in der Übersicht entfallen auf den Typ Pravidelná, celkem 2 318. Diagramm i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Prüfungsart | Anzahl | Bestanden |
|---|---|---|
| Pravidelná | 2 318 | 87,9 % |
| Evidencní kontrola | 272 | — |
| Opakovaná | 250 | — |
| Auf Antrag zákazníka | 7 | — |
| Pred registrací | 3 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 3 | — |
| Historického vozidla | 1 | — |
| Technická silniční kontrola | 1 | — |
Z 2 276 regelmäßige Prüfungen mit bekanntem Ergebnis wurden bestanden 2 000, tedy 87,9 %. Die Statistiken bewerten nicht die Qualität eines konkreten Fahrzeugs.
| Ergebnis | Anzahl | Anteil bekannter Ergebnisse |
|---|---|---|
| Bestanden | 2 000 | 87,9 % |
| Ergebnis 2 | 128 | 5,6 % |
| Ergebnis 3 | 148 | 6,5 % |
| Sonstiges / nicht angegeben | 42 | 1,8 % |
Mängel jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Der häufigste Code in dieser Auswahl ist 6.1.3.5.1. Anzahl vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Code | Schweregrad | Beschreibung | Prüfungen |
|---|---|---|---|
| 6.1.3.5.1 | A | Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému. | 7 |
| 3.2.1.2 | A | Schäden zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 6 |
| 8.2.1.2.1 | B | Plynné emise zážehových motorů překračují hodnoty stanovené výrobcem. | 6 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 4 |
| 1.1.11.4.1 | A | Některá část uchycení brzdového potrubí uvolněná, ale tato závada nemůže způsobit jeho poškození. | 4 |
| 6.2.6.3.1 | A | Některý spojovací prvek ukotvení sedadla je zjevně uvolněný. | 3 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 2 |
| 4.7.1.2.1 | A | U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. | 2 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 2 |
| 3.5.1.2 | A | Ostřikovač čelního skla neostřikuje dostatečně stíranou plochu před spolujezdcem (seřízení). | 2 |
| 6.2.3.3.1 | A | Uvolněné nebo opotřebené závěsy dveří, vodicí kladky posuvných dveří, omezovače dveří, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich otvírání a zavírání. | 2 |
| 6.2.3.5.1 | A | Kapotu / víko zavazadlového prostoru nelze spolehlivě zajistit v otevřené poloze. | 2 |
| 4.1.6.1.1 | A | Zařízení pro čištění světlometu není funkční. | 1 |
| 8.2.1.2.2 | B | Nestanoví-li výrobce vozidla hodnoty plynných emisí, je překročena povolená hodnota plynný emisí: | 1 |
| 1.2.1.4 | B | Nadměrná prodleva brzdného účinku na některém kole. | 1 |
Die Jahresreihe erfasst Prüfungen dieser Modellreihe seit 2008 do roku 2026. Eine separate rote Linie zeigt regelmäßige Prüfungen.
| Jahr | Alle Prüfungen | Regelmäßig |
|---|---|---|
| 2026 | 52 | 47 |
| 2025 | 36 | 32 |
| 2024 | 62 | 55 |
| 2023 | 61 | 56 |
| 2022 | 70 | 60 |
| 2021 | 76 | 62 |
| 2020 | 100 | 85 |
| 2019 | 118 | 96 |
| 2018 | 123 | 111 |
| 2017 | 92 | 71 |
| 2016 | 97 | 76 |
| 2015 | 123 | 97 |
| 2014 | 140 | 126 |
| 2013 | 151 | 126 |
| 2012 | 240 | 201 |
| 2011 | 266 | 208 |
| 2010 | 418 | 343 |
| 2009 | 424 | 356 |
| 2008 | 206 | 110 |
Modelle stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Modell | Fahrzeuganzahl | Regelmäßige Prüfungen | Bestanden |
|---|---|---|---|
| Škoda Octavia | 632 690 | 6 732 078 | 94,6 % |
| Škoda Fabia | 521 454 | 6 068 310 | 94,1 % |
| Volkswagen Golf | 144 030 | 1 499 814 | 93,9 % |
| Škoda Superb | 138 413 | 979 600 | 96,2 % |
| Volkswagen Passat | 128 945 | 1 372 218 | 94,3 % |
| Ford Focus | 85 943 | 1 232 304 | 92,3 % |
| Škoda Rapid | 79 482 | 534 408 | 97,8 % |
| Volkswagen Touran | 67 357 | 498 440 | 95,2 % |
| Škoda Kodiaq | 53 630 | 152 418 | 98,7 % |
| Volkswagen Caddy | 53 276 | 390 982 | 94,8 % |
| Ford ECO | 43 | 119 | 95,0 % |
| Hymer B | 43 | 895 | 96,3 % |
| Karmann-Mobil Dexter | 43 | 101 | 97,0 % |
| Lamborghini Aventador | 43 | 269 | 95,8 % |
| Opel Meriva-A | 43 | 1 502 | 91,4 % |
| VAZ 2108 (aktuelles Modell) | 43 | 2 318 | 87,9 % |
| Škoda Rommster | 43 | 73 | 94,5 % |
| Adria Compact | 42 | 203 | 99,0 % |
| Aero 30 | 42 | 1 826 | 97,2 % |
| Audi 89 | 42 | 1 471 | 91,1 % |
| Capron T67S | 42 | 91 | 100,0 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.