Weitere Modelle der Marke VAZ
Modellreihen stejné značky s dostupnými statistikami.
Nach unseren Schätzungen fahren auf tschechischen Straßen etwa 69 Personenkraftwagen Modelll der Baureihe VAZ 21061, womit dieses Modelll den 865. Platz unter Personenkraftwagen (M1) in unserer Statistik belegt.
Modellreihen stejné značky s dostupnými statistikami.
Die Übersicht basiert auf 451 verschiedene Fahrzeuge und 2 321 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s weitermi modely.
| Kennzahl | Wert |
|---|---|
| Eindeutige Fahrzeuge in den Daten | 451 |
| Erfasste Prüfungen | 2 321 |
| Regelmäßige Prüfungen | 1 856 |
| Ergebnis „bestanden“ | 89,6 % |
| Datensätze mit Kilometerstand | 2 299 |
| Verfügbarer Zeitraum | 05.09.2008 – 03.09.2026 |
Die meisten Einträge in der Übersicht entfallen auf den Typ Pravidelná, celkem 1 856. Diagramm i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Prüfungsart | Anzahl | Bestanden |
|---|---|---|
| Pravidelná | 1 856 | 89,6 % |
| Evidencní kontrola | 272 | — |
| Opakovaná | 170 | — |
| Historického vozidla | 10 | — |
| Auf Antrag zákazníka | 6 | — |
| Pred registrací | 5 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 2 | — |
Z 1 799 regelmäßige Prüfungen mit bekanntem Ergebnis wurden bestanden 1 612, tedy 89,6 %. Die Statistiken bewerten nicht die Qualität eines konkreten Fahrzeugs.
| Ergebnis | Anzahl | Anteil bekannter Ergebnisse |
|---|---|---|
| Bestanden | 1 612 | 89,6 % |
| Ergebnis 2 | 110 | 6,1 % |
| Ergebnis 3 | 77 | 4,3 % |
| Sonstiges / nicht angegeben | 57 | 3,2 % |
Mängel jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Der häufigste Code in dieser Auswahl ist 1.1.12.2.1. Anzahl vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Code | Schweregrad | Beschreibung | Prüfungen |
|---|---|---|---|
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 4 |
| 6.1.3.5.1 | A | Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému. | 3 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 3 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 3 |
| 3.2.1.2 | A | Schäden zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 3 |
| 1.1.6.2.1 | A | Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy. | 2 |
| 3.2.5.1 | A | Některé okno, je-li otevíratelné, nelze otevřít. | 2 |
| 4.11.2.2 | B | Způsob spojení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům (např. mimo svorkovnici vozidla) nebo hrozí nebezpečí přerušení spojení. | 1 |
| 8.4.1.1.1 | B | Únik provozních nebo jiných kapalin (které nejsou uvedeny v ostatních jednotlivých závadách), který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu. | 1 |
| 4.3.1.1.2 | B | Nesvítí některá povinná brzdová svítilna. | 1 |
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 1 |
| 4.7.1.2.2 | B | U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí žádný světelný zdroj. | 1 |
| 4.11.1.3 | B | Uchycení nebo způsob montáže (např. vedení) elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, hrozí nebezpečí jejich poškození nebo přerušení. | 1 |
| 2.1.1.5.1 | A | Netěsnost převodky řízení. | 1 |
| 6.1.6.1 | B | Montáž spojovacího zařízení není uvedena v předložené dokumentaci k vozidlu nebo montáž neodpovídá požadavkům (např. výrobce / technickým požadavkům) nebo spojovací zařízení, není-li stanoveno jinak, není schváleného provedení. | 1 |
Die Jahresreihe erfasst Prüfungen dieser Modellreihe seit 2008 do roku 2026. Eine separate rote Linie zeigt regelmäßige Prüfungen.
| Jahr | Alle Prüfungen | Regelmäßig |
|---|---|---|
| 2026 | 56 | 49 |
| 2025 | 93 | 85 |
| 2024 | 80 | 67 |
| 2023 | 109 | 90 |
| 2022 | 93 | 82 |
| 2021 | 101 | 85 |
| 2020 | 131 | 117 |
| 2019 | 122 | 95 |
| 2018 | 158 | 131 |
| 2017 | 85 | 63 |
| 2016 | 110 | 75 |
| 2015 | 112 | 78 |
| 2014 | 121 | 102 |
| 2013 | 102 | 79 |
| 2012 | 171 | 141 |
| 2011 | 152 | 115 |
| 2010 | 230 | 186 |
| 2009 | 211 | 171 |
| 2008 | 84 | 45 |
Modelle stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Modell | Fahrzeuganzahl | Regelmäßige Prüfungen | Bestanden |
|---|---|---|---|
| Škoda Octavia | 632 690 | 6 732 078 | 94,6 % |
| Škoda Fabia | 521 454 | 6 068 310 | 94,1 % |
| Volkswagen Golf | 144 030 | 1 499 814 | 93,9 % |
| Škoda Superb | 138 413 | 979 600 | 96,2 % |
| Volkswagen Passat | 128 945 | 1 372 218 | 94,3 % |
| Ford Focus | 85 943 | 1 232 304 | 92,3 % |
| Škoda Rapid | 79 482 | 534 408 | 97,8 % |
| Volkswagen Touran | 67 357 | 498 440 | 95,2 % |
| Škoda Kodiaq | 53 630 | 152 418 | 98,7 % |
| Volkswagen Caddy | 53 276 | 390 982 | 94,8 % |
| Karmann-Mobil Davis | 69 | 169 | 94,1 % |
| Lincoln Town CAR | 69 | 1 191 | 91,6 % |
| Porsche 928 | 69 | 493 | 96,2 % |
| Renault VEL Satis | 69 | 2 702 | 92,5 % |
| Rolls-Royce Ghost | 69 | 387 | 99,5 % |
| VAZ 21061 (aktuelles Modell) | 69 | 1 856 | 89,6 % |
| Volkswagen Passar | 69 | 364 | 94,8 % |
| Chevrolet Express | 68 | 536 | 87,5 % |
| Ferrari F8 | 68 | 118 | 99,2 % |
| Mercedes-Benz 240 | 68 | 1 356 | 93,5 % |
| VAZ 2106 | 68 | 1 772 | 90,9 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.