Inne modele marki Avia
Linie modelowe stejné značky s dostupnými statistikami.
Według naszych szacunków po czeskich drogach jeździ około 31 samochodów ciężarowych linii modelowej Avia D75-EL, co daje temu modelowi 67. miejsce wśród samochodów ciężarowych (N2) w naszych statystykach.
Linie modelowe stejné značky s dostupnými statistikami.
Zestawienie opiera się na 136 różnych pojazdów i 5 292 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s następnymi modely.
| Wskaźnik | Wartość |
|---|---|
| Unikalne pojazdy w danych | 136 |
| Zarejestrowane badania | 5 292 |
| Badania okresowe | 4 162 |
| Wynik „pozytywny” | 85,7 % |
| Rekordy z przebiegiem | 5 244 |
| Dostępny okres | 01.10.2008 – 10.09.2026 |
Najwięcej zapisów w zestawieniu dotyczy typu Pravidelná, celkem 4 162. Wykres i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Rodzaj badania | Liczba | Pozytywny |
|---|---|---|
| Pravidelná | 4 162 | 85,7 % |
| Opakovaná | 559 | — |
| Evidencní kontrola | 478 | — |
| Na wniosek zákazníka | 33 | — |
| Technická silniční kontrola | 28 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 16 | — |
| TSK - Opakovaná | 8 | — |
| Pred registrací | 4 | — |
| ADR | 3 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla - opakovaná | 1 | — |
Z 4 012 badań okresowych o znanym wyniku zakończyło się pozytywnie 3 439, tedy 85,7 %. Statystyki nie stanowią oceny jakości konkretnego pojazdu.
| Wynik | Liczba | Udział znanych wyników |
|---|---|---|
| Pozytywny | 3 439 | 85,7 % |
| Wynik 2 | 404 | 10,1 % |
| Wynik 3 | 169 | 4,2 % |
| Inny / nie podano | 150 | 3,7 % |
Usterki jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Najczęściej w tej próbie występuje kod 1.1.9.1.1. Liczba vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kod | Waga usterki | Opis | Badania |
|---|---|---|---|
| 1.1.9.1.1 | A | Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. | 53 |
| 6.2.9.7.1 | A | Netěsnost hydraulického zařízení. | 41 |
| 3.2.1.2 | A | Uszkodzenia zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 27 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 27 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 27 |
| 1.1.7.2.1 | A | Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. | 19 |
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 18 |
| 2.1.1.5.1 | A | Netěsnost převodky řízení. | 17 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 17 |
| 4.11.1.1 | A | Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. | 11 |
| 4.8.1.1.2 | A | Deska zadního značení poškozená nebo částečně barevně změněná (např. od slunce), ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (viditelnost). | 9 |
| 6.1.3.5.1 | A | Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému. | 8 |
| 4.8.1.1.1 | A | Odrazka poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (např. viditelnost). | 8 |
| 6.2.3.3.1 | A | Uvolněné nebo opotřebené závěsy dveří, vodicí kladky posuvných dveří, omezovače dveří, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich otvírání a zavírání. | 7 |
| 1.1.11.4.1 | A | Některá část uchycení brzdového potrubí uvolněná, ale tato závada nemůže způsobit jeho poškození. | 7 |
Dane roczne obejmują badania tej linii modelowej od roku 2008 do roku 2026. Oddzielna czerwona linia przedstawia badania okresowe.
| Rok | Wszystkie badania | Okresowe |
|---|---|---|
| 2026 | 107 | 100 |
| 2025 | 159 | 135 |
| 2024 | 150 | 141 |
| 2023 | 229 | 215 |
| 2022 | 251 | 220 |
| 2021 | 263 | 229 |
| 2020 | 308 | 263 |
| 2019 | 370 | 316 |
| 2018 | 425 | 355 |
| 2017 | 293 | 203 |
| 2016 | 288 | 191 |
| 2015 | 349 | 249 |
| 2014 | 340 | 253 |
| 2013 | 339 | 256 |
| 2012 | 367 | 265 |
| 2011 | 354 | 255 |
| 2010 | 364 | 259 |
| 2009 | 301 | 232 |
| 2008 | 35 | 25 |
Modele stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Liczba pojazdów | Badania okresowe | Pozytywny |
|---|---|---|---|
| Mercedes-Benz Atego | 5 039 | 139 047 | 92,5 % |
| MAN TGL | 4 395 | 99 613 | 93,5 % |
| Praga V3S | 1 455 | 70 144 | 92,6 % |
| DAF FA | 1 418 | 86 536 | 88,0 % |
| Renault Midlum | 1 207 | 51 299 | 89,0 % |
| DAF LF | 1 076 | 23 107 | 95,2 % |
| Iveco 120E | 948 | 13 442 | 95,2 % |
| Fuso Canter | 716 | 9 119 | 94,0 % |
| Iveco Eurocargo | 608 | 83 275 | 89,9 % |
| Renault Mascott | 513 | 20 394 | 86,1 % |
| Avia A75-L | 35 | 5 928 | 85,7 % |
| MAN 12.224 | 34 | 1 776 | 87,9 % |
| Iveco / Cargo Design 120E | 33 | 125 | 96,0 % |
| MAN/BG TGL | 33 | 116 | 100,0 % |
| MAN 12.163 | 32 | 1 259 | 90,3 % |
| Avia D75-EL (obecny model) | 31 | 4 162 | 85,7 % |
| Iveco/Montex 60C16 | 31 | 178 | 99,4 % |
| Avia A | 30 | 29 707 | 86,6 % |
| Iveco 70 | 30 | 600 | 95,0 % |
| Isuzu N2R | 28 | 552 | 95,7 % |
| Iveco 120E25 | 28 | 1 833 | 92,4 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.