Inne modele marki DS
Linie modelowe stejné značky s dostupnými statistikami.
Według naszych szacunków po czeskich drogach jeździ około 153 samochodów osobowych linii modelowej DS 7, co daje temu modelowi 640. miejsce wśród samochodów osobowych (M1) w naszych statystykach.
Linie modelowe stejné značky s dostupnými statistikami.
Zestawienie opiera się na 285 różnych pojazdów i 973 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s następnymi modely.
| Wskaźnik | Wartość |
|---|---|
| Unikalne pojazdy w danych | 285 |
| Zarejestrowane badania | 973 |
| Badania okresowe | 518 |
| Wynik „pozytywny” | 95,6 % |
| Rekordy z przebiegiem | 967 |
| Dostępny okres | 14.12.2018 – 15.09.2026 |
Najwięcej zapisów w zestawieniu dotyczy typu Pravidelná, celkem 518. Wykres i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Rodzaj badania | Liczba | Pozytywny |
|---|---|---|
| Pravidelná | 518 | 95,6 % |
| Evidencní kontrola | 402 | — |
| Pred registrací | 26 | — |
| Opakovaná | 20 | — |
| Na wniosek zákazníka | 5 | — |
| Pred registrací - opakovaná | 2 | — |
Z 518 badań okresowych o znanym wyniku zakończyło się pozytywnie 495, tedy 95,6 %. Statystyki nie stanowią oceny jakości konkretnego pojazdu.
| Wynik | Liczba | Udział znanych wyników |
|---|---|---|
| Pozytywny | 495 | 95,6 % |
| Wynik 2 | 18 | 3,5 % |
| Wynik 3 | 5 | 1,0 % |
| Inny / nie podano | 0 | 0,0 % |
Usterki jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Najczęściej w tej próbie występuje kod 8.2.1.2.5. Liczba vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kod | Waga usterki | Opis | Badania |
|---|---|---|---|
| 8.2.1.2.5 | B | U vozidel s OBD sdělovač MI (MIL) se po zapnutí zapalování nerozsvítí nebo po nastartování vozidla indikuje závadu. | 6 |
| 8.2.1.2.9 | B | Emisně relevantní závady získané z řídící jednotky. | 2 |
| 0.3.1.2 | B | Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.). | 2 |
| 8.2.1.2.6 | B | Zvýšený volnoběh - otáčky nejsou udržitelné ve stanoveném otáčkovém pásmu. | 2 |
| 3.2.1.2 | A | Uszkodzenia zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 2 |
| 5.2.3.1.1 | B | Typ pneumatiky, namontovaný na vozidle, nesouhlasí s údaji uvedenými v technickém průkazu vozidla. | 1 |
| 1.6.2 | B | Výstražná signalizace ukazuje nesprávnou funkci systému ABS. | 1 |
| 5.3.1.1.1 | B | V pohyblivém uložení (pouzdra / čepy / silentbloky) systému mechanického odpružení jsou větší vůle než provozní nebo některé spojovací prvky (třmeny, svorníky) jsou uvolněné nebo spojení neodpovídá požadavkům. | 1 |
| 6.1.6.1 | B | Montáž spojovacího zařízení není uvedena v předložené dokumentaci k vozidlu nebo montáž neodpovídá požadavkům (např. výrobce / technickým požadavkům) nebo spojovací zařízení, není-li stanoveno jinak, není schváleného provedení. | 1 |
| 5.2.2.4 | B | Neschválený typ kola nebo velikost (rozměr ráfku) není v souladu s údaji, uvedenými v technickém průkazu vozidla nebo je-li vozidlo vybaveno poklicemi kol, které brání v provedení předepsaných kontrolních úkonů. | 1 |
| 6.2.3.3.1 | A | Uvolněné nebo opotřebené závěsy dveří, vodicí kladky posuvných dveří, omezovače dveří, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich otvírání a zavírání. | 1 |
| 3.4.2.1 | A | Stěrač zadního skla chybí nebo ramínko dostatečně nestírá v celé ploše. | 1 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 1 |
| 5.2.3.9.2 | B | Pojazd, je-li vyžadováno, není povinně vybaveno systémem monitorování poklesu tlaku v pneumatikách nebo systém zjevně nefunguje nebo nefunguje správně. | 1 |
Dane roczne obejmują badania tej linii modelowej od roku 2018 do roku 2026. Oddzielna czerwona linia przedstawia badania okresowe.
| Rok | Wszystkie badania | Okresowe |
|---|---|---|
| 2026 | 218 | 195 |
| 2025 | 228 | 183 |
| 2024 | 158 | 98 |
| 2023 | 132 | 36 |
| 2022 | 93 | 5 |
| 2021 | 59 | 1 |
| 2020 | 51 | 0 |
| 2019 | 33 | 0 |
| 2018 | 1 | 0 |
Modele stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Liczba pojazdów | Badania okresowe | Pozytywny |
|---|---|---|---|
| Škoda Octavia | 632 690 | 6 732 078 | 94,6 % |
| Škoda Fabia | 521 454 | 6 068 310 | 94,1 % |
| Volkswagen Golf | 144 030 | 1 499 814 | 93,9 % |
| Škoda Superb | 138 413 | 979 600 | 96,2 % |
| Volkswagen Passat | 128 945 | 1 372 218 | 94,3 % |
| Ford Focus | 85 943 | 1 232 304 | 92,3 % |
| Škoda Rapid | 79 482 | 534 408 | 97,8 % |
| Volkswagen Touran | 67 357 | 498 440 | 95,2 % |
| Škoda Kodiaq | 53 630 | 152 418 | 98,7 % |
| Volkswagen Caddy | 53 276 | 390 982 | 94,8 % |
| Citroën AX | 157 | 22 641 | 85,1 % |
| Lexus GS | 157 | 3 055 | 95,6 % |
| Rover Mini | 157 | 2 107 | 92,5 % |
| Opel Insigna | 156 | 3 210 | 93,4 % |
| Rimor 9AA | 156 | 481 | 96,5 % |
| DS 7 (obecny model) | 153 | 518 | 95,6 % |
| Ford Probe | 152 | 2 705 | 89,9 % |
| Ssangyong Torres | 152 | 2 | 50,0 % |
| Maserati Quattroporte | 151 | 1 172 | 97,4 % |
| Mazda MAZDA3 | 150 | 320 | 97,5 % |
| Toyota Starlet | 150 | 5 605 | 90,0 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.