Inne modele marki Smart
Linie modelowe stejné značky s dostupnými statistikami.
Według naszych szacunków po czeskich drogach jeździ około 193 samochodów osobowych linii modelowej Smart EQ, co daje temu modelowi 578. miejsce wśród samochodów osobowych (M1) w naszych statystykach.
Linie modelowe stejné značky s dostupnými statistikami.
Zestawienie opiera się na 212 różnych pojazdów i 515 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s następnymi modely.
| Wskaźnik | Wartość |
|---|---|
| Unikalne pojazdy w danych | 212 |
| Zarejestrowane badania | 515 |
| Badania okresowe | 248 |
| Wynik „pozytywny” | 95,6 % |
| Rekordy z przebiegiem | 515 |
| Dostępny okres | 28.11.2018 – 17.09.2026 |
Najwięcej zapisów w zestawieniu dotyczy typu Pravidelná, celkem 248. Wykres i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Rodzaj badania | Liczba | Pozytywny |
|---|---|---|
| Pravidelná | 248 | 95,6 % |
| Evidencní kontrola | 175 | — |
| Pred registrací | 79 | — |
| Opakovaná | 9 | — |
| Pred registrací - opakovaná | 2 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 2 | — |
Z 248 badań okresowych o znanym wyniku zakończyło się pozytywnie 237, tedy 95,6 %. Statystyki nie stanowią oceny jakości konkretnego pojazdu.
| Wynik | Liczba | Udział znanych wyników |
|---|---|---|
| Pozytywny | 237 | 95,6 % |
| Wynik 2 | 11 | 4,4 % |
| Wynik 3 | 0 | 0,0 % |
| Inny / nie podano | 0 | 0,0 % |
Usterki jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Najczęściej w tej próbie występuje kod 3.2.1.2. Liczba vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kod | Waga usterki | Opis | Badania |
|---|---|---|---|
| 3.2.1.2 | A | Uszkodzenia zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 2 |
| 0.2.2.1.2 | B | Povinný štítek výrobce, je-li vyžadován, chybí (u vozidla uvedeného do provozu od 01. 01.2002). | 2 |
| 7.12.5 | B | Spínač systému elektronické kontroly stability nefunguje v souladu s požadavky. | 1 |
| 1.1.14.1.2 | B | Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně přesahuje 1/5 její šířky. | 1 |
| 1.1.6.3.1 | B | Maximální brzdný účinek je dosažen až po více jak 2/3 celkového zdvihu ovladače parkovací brzdy, pokud výrobce nestanoví jinak. | 1 |
| 5.3.1.1.1 | B | V pohyblivém uložení (pouzdra / čepy / silentbloky) systému mechanického odpružení jsou větší vůle než provozní nebo některé spojovací prvky (třmeny, svorníky) jsou uvolněné nebo spojení neodpovídá požadavkům. | 1 |
| 5.2.3.10.2 | B | Pojazd, které není vybaveno povinným náhradní kolem, nesplňuje požadavky pro jeho alternativní náhradu jinými prostředky (např. vozidlo nemá systém monitorování poklesu tlaku v každém kole nebo vozidlo nemá systém monitorování poklesu tlaku v každém kole společně se souhlasem výrobce vozidla nebo provozovatel vozidla nemá sjednanou asistenční smlouvu pro zajištění opravy poškozené pneumatiky nepřetržitě na celém území České republiky). | 1 |
| 4.7.1.2.1 | A | U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. | 1 |
| 5.2.3.9.2 | B | Pojazd, je-li vyžadováno, není povinně vybaveno systémem monitorování poklesu tlaku v pneumatikách nebo systém zjevně nefunguje nebo nefunguje správně. | 1 |
| 4.1.4.3.3 | B | Použití zjevně nehomologovaného / neschváleného zdroje světla nebo nepovolená úprava zdroje světla. | 1 |
| 5.1.2.3.1 | B | U rejdového čepu axiální vůle větší než provozní. | 1 |
Dane roczne obejmują badania tej linii modelowej od roku 2018 do roku 2026. Oddzielna czerwona linia przedstawia badania okresowe.
| Rok | Wszystkie badania | Okresowe |
|---|---|---|
| 2026 | 102 | 68 |
| 2025 | 132 | 88 |
| 2024 | 118 | 52 |
| 2023 | 76 | 28 |
| 2022 | 58 | 10 |
| 2021 | 23 | 2 |
| 2020 | 4 | 0 |
| 2019 | 1 | 0 |
| 2018 | 1 | 0 |
Modele stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Liczba pojazdów | Badania okresowe | Pozytywny |
|---|---|---|---|
| Škoda Octavia | 632 690 | 6 732 078 | 94,6 % |
| Škoda Fabia | 521 454 | 6 068 310 | 94,1 % |
| Volkswagen Golf | 144 030 | 1 499 814 | 93,9 % |
| Škoda Superb | 138 413 | 979 600 | 96,2 % |
| Volkswagen Passat | 128 945 | 1 372 218 | 94,3 % |
| Ford Focus | 85 943 | 1 232 304 | 92,3 % |
| Škoda Rapid | 79 482 | 534 408 | 97,8 % |
| Volkswagen Touran | 67 357 | 498 440 | 95,2 % |
| Škoda Kodiaq | 53 630 | 152 418 | 98,7 % |
| Volkswagen Caddy | 53 276 | 390 982 | 94,8 % |
| BMW M850I | 196 | 681 | 97,5 % |
| Volkswagen 11 | 196 | 3 758 | 94,3 % |
| Peugeot J5 | 195 | 5 154 | 89,3 % |
| Chrysler Crossfire | 194 | 1 989 | 95,5 % |
| Audi R8 | 193 | 1 318 | 98,0 % |
| Smart EQ (obecny model) | 193 | 248 | 95,6 % |
| Maserati Levante | 192 | 1 041 | 97,5 % |
| Honda CRX | 191 | 2 914 | 92,7 % |
| BMW 330D | 190 | 4 284 | 96,4 % |
| BMW 3ER | 190 | 3 131 | 93,9 % |
| Mercedes-Benz 280 | 187 | 2 126 | 95,1 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.