Inne modele marki TAZ
Linie modelowe stejné značky s dostupnými statistikami.
| Model | Liczba pojazdów | Badania okresowe |
|---|---|---|
| 1500 | 35 | 1 308 |
Według naszych szacunków po czeskich drogach jeździ około 2 samochodów ciężarowych linii modelowej TAZ Š, co daje temu modelowi 191. miejsce wśród samochodów ciężarowych (N1) w naszych statystykach.
Linie modelowe stejné značky s dostupnými statistikami.
| Model | Liczba pojazdów | Badania okresowe |
|---|---|---|
| 1500 | 35 | 1 308 |
Zestawienie opiera się na 46 różnych pojazdów i 271 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s następnymi modely.
| Wskaźnik | Wartość |
|---|---|
| Unikalne pojazdy w danych | 46 |
| Zarejestrowane badania | 271 |
| Badania okresowe | 203 |
| Wynik „pozytywny” | 89,5 % |
| Rekordy z przebiegiem | 268 |
| Dostępny okres | 14.10.2008 – 10.09.2026 |
Najwięcej zapisów w zestawieniu dotyczy typu Pravidelná, celkem 203. Wykres i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Rodzaj badania | Liczba | Pozytywny |
|---|---|---|
| Pravidelná | 203 | 89,5 % |
| Evidencní kontrola | 46 | — |
| Opakovaná | 17 | — |
| Na wniosek zákazníka | 2 | — |
| Pred registrací | 2 | — |
| Historického vozidla | 1 | — |
Z 200 badań okresowych o znanym wyniku zakończyło się pozytywnie 179, tedy 89,5 %. Statystyki nie stanowią oceny jakości konkretnego pojazdu.
| Wynik | Liczba | Udział znanych wyników |
|---|---|---|
| Pozytywny | 179 | 89,5 % |
| Wynik 2 | 13 | 6,5 % |
| Wynik 3 | 8 | 4,0 % |
| Inny / nie podano | 3 | 1,5 % |
Usterki jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Najczęściej w tej próbie występuje kod 4.11.2.1. Liczba vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kod | Waga usterki | Opis | Badania |
|---|---|---|---|
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 3 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 3 |
| 2.1.1.5.1 | A | Netěsnost převodky řízení. | 2 |
| 4.7.1.2.1 | A | U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. | 2 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 2 |
| 3.2.1.2 | A | Uszkodzenia zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 2 |
| 1.1.6.2.1 | A | Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy. | 1 |
| 6.1.3.5.1 | A | Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému. | 1 |
| 6.1.7.7.1 | A | Prachovka na převodovém ústrojí je prasklá, avšak nedochází k úniku maziva. | 1 |
| 4.11.1.1 | A | Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. | 1 |
| 1.2.1.4 | B | Nadměrná prodleva brzdného účinku na některém kole. | 1 |
| 1.1.2.1.1 | B | Nadměrná vůle na počátku zdvihu ovládacího prvku brzdy (mrtvý chod). | 1 |
| 2.4.1 | A | Seřízení sbíhavosti (rozbíhavosti) kol řízené nápravy přesahuje povolené tolerance. | 1 |
| 1.1.11.4.1 | A | Některá část uchycení brzdového potrubí uvolněná, ale tato závada nemůže způsobit jeho poškození. | 1 |
| 6.2.10.1.1 | A | Zástěrka nebo zařízení proti rozstřiku s pohlcováním energie je uvolněné nebo poškozené, ale tato závada neovlivňuje spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 1 |
Dane roczne obejmują badania tej linii modelowej od roku 2008 do roku 2026. Oddzielna czerwona linia przedstawia badania okresowe.
| Rok | Wszystkie badania | Okresowe |
|---|---|---|
| 2026 | 16 | 16 |
| 2025 | 16 | 14 |
| 2024 | 26 | 20 |
| 2023 | 17 | 11 |
| 2022 | 13 | 12 |
| 2021 | 8 | 8 |
| 2020 | 11 | 5 |
| 2019 | 7 | 6 |
| 2018 | 11 | 11 |
| 2017 | 2 | 2 |
| 2016 | 12 | 6 |
| 2015 | 13 | 6 |
| 2014 | 7 | 5 |
| 2013 | 15 | 13 |
| 2012 | 4 | 4 |
| 2011 | 23 | 17 |
| 2010 | 21 | 15 |
| 2009 | 28 | 23 |
| 2008 | 21 | 9 |
Modele stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Liczba pojazdów | Badania okresowe | Pozytywny |
|---|---|---|---|
| Volkswagen Transporter | 48 747 | 652 056 | 93,2 % |
| Ford Transit | 44 827 | 719 318 | 89,8 % |
| Fiat Ducato | 32 056 | 322 990 | 91,6 % |
| Peugeot Boxer | 25 910 | 251 137 | 91,3 % |
| Renault Master | 25 116 | 222 999 | 92,4 % |
| Renault Trafic | 19 270 | 178 372 | 92,1 % |
| Citroën Jumper | 18 562 | 180 153 | 91,3 % |
| Mercedes-Benz Sprinter | 18 189 | 203 111 | 93,3 % |
| Mercedes-Benz Vito | 14 841 | 150 433 | 92,4 % |
| Volkswagen Crafter | 13 804 | 99 739 | 94,7 % |
| Mazda E 2000 | 2 | 569 | 88,0 % |
| Mercedes-Benz 602 | 2 | 98 | 83,9 % |
| Multicar M 2512 | 2 | 1 692 | 90,1 % |
| Opel Campo-S | 2 | 419 | 81,6 % |
| Renault Expres | 2 | 1 356 | 86,3 % |
| TAZ Š (obecny model) | 2 | 203 | 89,5 % |
| Dacia 1307 | 1 | 428 | 85,8 % |
| Fiat Marengo | 1 | 277 | 88,9 % |
| Lublin 3384 | 1 | 147 | 81,0 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.