Ďalšie modely značky Audi
Modelové rady stejné značky s dostupnými statistikami.
Na českých cestách jazdí podľa našich odhadov približne 9 051 vozidiel M1G modelového radu Audi Q7, čo tento model radí na 4. miesto medzi vozidlami kategórie M1G v našich štatistikách.
Modelové rady stejné značky s dostupnými statistikami.
Súhrn vychádza z 12 425 rôznych vozidiel a 97 313 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s ďalšími modely.
| Ukazovateľ | Hodnota |
|---|---|
| Unikátne vozidlá v dátach | 12 425 |
| Evidované kontroly | 97 313 |
| Pravidelné kontroly | 70 386 |
| Výsledok „vyhovuje“ | 97,2 % |
| Záznamy s tachometrom | 97 023 |
| Dostupné obdobie | 02.09.2008 – 18.09.2026 |
Najviac záznamov v dostupnom súhrne pripadá na typ Pravidelná, celkem 70 386. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prehliadky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Pravidelná | 70 386 | 97,2 % |
| Evidencní kontrola | 21 781 | — |
| Pred registrací | 1 828 | — |
| Opakovaná | 1 560 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 1 284 | — |
| Na žiadosť zákazníka | 366 | — |
| Pred registrací - opakovaná | 33 | — |
| Technická silniční kontrola | 26 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla - opakovaná | 21 | — |
| TSK - Opakovaná po DN | 15 | — |
| TSK - Opakovaná | 9 | — |
| Narízená technická prohlídka | 4 | — |
Z 68 561 pravidelných kontrol so známym výsledkom skončilo ako vyhovujúce 66 639, tedy 97,2 %. Štatistiky nevyjadrujú kvalitu konkrétneho vozidla.
| Výsledok | Počet | Podiel známych výsledkov |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 66 639 | 97,2 % |
| Výsledok 2 | 1 674 | 2,4 % |
| Výsledok 3 | 248 | 0,4 % |
| Iný / neuvedený | 1 825 | 2,7 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Najčastejšie sa v tejto vzorke vyskytuje kód 4.11.2.1. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnosť | Popis | Kontroly |
|---|---|---|---|
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 475 |
| 3.2.1.2 | A | Poškodenie zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 381 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 230 |
| 4.7.1.2.1 | A | U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. | 181 |
| 2.1.1.5.1 | A | Netěsnost převodky řízení. | 102 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 98 |
| 1.1.6.2.1 | A | Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy. | 94 |
| 3.5.1.1 | A | Ostřikovač zadního skla, je-li instalován, nefunguje nebo chybí. | 80 |
| 3.4.2.1 | A | Stěrač zadního skla chybí nebo ramínko dostatečně nestírá v celé ploše. | 66 |
| 5.3.4.2.1 | A | Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) je prasklá, avšak nedochází k úniku maziva. | 64 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 58 |
| 6.1.3.5.1 | A | Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému. | 33 |
| 0.3.1.2 | B | Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.). | 31 |
| 8.4.1.1.1 | B | Únik provozních nebo jiných kapalin (které nejsou uvedeny v ostatních jednotlivých závadách), který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu. | 29 |
| 2.4.1 | A | Seřízení sbíhavosti (rozbíhavosti) kol řízené nápravy přesahuje povolené tolerance. | 28 |
Ročný rad zachytáva evidované kontroly tohto modelového radu od roku 2008 do roku 2026. Samostatná červená krivka ukazuje pravidelné kontroly.
| Rok | Všetky kontroly | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 6 568 | 6 003 |
| 2025 | 9 161 | 7 959 |
| 2024 | 9 291 | 7 830 |
| 2023 | 9 118 | 7 390 |
| 2022 | 9 457 | 7 180 |
| 2021 | 9 072 | 6 564 |
| 2020 | 8 148 | 5 911 |
| 2019 | 7 586 | 5 315 |
| 2018 | 6 442 | 4 463 |
| 2017 | 3 917 | 1 977 |
| 2016 | 3 564 | 1 814 |
| 2015 | 3 286 | 1 698 |
| 2014 | 2 607 | 1 672 |
| 2013 | 2 346 | 1 409 |
| 2012 | 2 230 | 1 364 |
| 2011 | 1 824 | 1 003 |
| 2010 | 1 519 | 704 |
| 2009 | 964 | 115 |
| 2008 | 213 | 15 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozidiel | Pravidelné kontroly | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| Volkswagen Touareg | 12 412 | 97 134 | 96,6 % |
| Volvo XC60 | 11 702 | 91 473 | 97,7 % |
| BMW X5 | 11 601 | 104 895 | 96,2 % |
| Audi Q7 (aktuálny model) | 9 051 | 70 386 | 97,2 % |
| Jeep Grand Cherokee | 8 166 | 76 889 | 93,8 % |
| Audi Q5 | 7 077 | 46 447 | 97,9 % |
| Suzuki Grand Vitara | 6 418 | 86 386 | 93,9 % |
| Mercedes-Benz ML | 6 089 | 85 208 | 94,5 % |
| Suzuki Jimny | 5 961 | 62 415 | 93,1 % |
| Mercedes-Benz GLE | 5 675 | 21 581 | 98,6 % |
| Toyota Land Cruiser | 5 046 | 52 814 | 94,5 % |
| Land Rover Freelander | 4 453 | 57 831 | 93,6 % |
| Nissan X-Trail | 4 264 | 64 760 | 93,3 % |
| Mitsubishi Pajero | 4 220 | 64 950 | 92,0 % |
| Volvo XC90 | 3 740 | 34 937 | 95,7 % |
| Land Rover Discovery | 3 699 | 47 123 | 93,7 % |
| BMW X6 | 3 546 | 28 760 | 97,4 % |
| Jeep Cherokee | 2 961 | 33 208 | 92,1 % |
| Mercedes-Benz GLS | 2 363 | 7 961 | 97,8 % |
| Jeep Wrangler | 2 274 | 19 441 | 93,3 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.