Ďalšie modely značky Jeep
Modelové rady stejné značky s dostupnými statistikami.
Na českých cestách jazdí podľa našich odhadov približne 2 274 vozidiel M1G modelového radu Jeep Wrangler, čo tento model radí na 20. miesto medzi vozidlami kategórie M1G v našich štatistikách.
Modelové rady stejné značky s dostupnými statistikami.
Súhrn vychádza z 3 314 rôznych vozidiel a 26 426 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s ďalšími modely.
| Ukazovateľ | Hodnota |
|---|---|
| Unikátne vozidlá v dátach | 3 314 |
| Evidované kontroly | 26 426 |
| Pravidelné kontroly | 19 441 |
| Výsledok „vyhovuje“ | 93,3 % |
| Záznamy s tachometrom | 26 297 |
| Dostupné obdobie | 02.09.2008 – 18.09.2026 |
Najviac záznamov v dostupnom súhrne pripadá na typ Pravidelná, celkem 19 441. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prehliadky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Pravidelná | 19 441 | 93,3 % |
| Evidencní kontrola | 4 210 | — |
| Opakovaná | 1 113 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 830 | — |
| Pred registrací | 526 | — |
| Na žiadosť zákazníka | 228 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla - opakovaná | 26 | — |
| Historického vozidla | 25 | — |
| Pred registrací - opakovaná | 18 | — |
| Technická silniční kontrola | 4 | — |
| TSK - Opakovaná | 3 | — |
| Historického vozidla - opakovaná | 2 | — |
Z 18 854 pravidelných kontrol so známym výsledkom skončilo ako vyhovujúce 17 585, tedy 93,3 %. Štatistiky nevyjadrujú kvalitu konkrétneho vozidla.
| Výsledok | Počet | Podiel známych výsledkov |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 17 585 | 93,3 % |
| Výsledok 2 | 1 047 | 5,6 % |
| Výsledok 3 | 222 | 1,2 % |
| Iný / neuvedený | 587 | 3,1 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Najčastejšie sa v tejto vzorke vyskytuje kód 2.1.3.7.1. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnosť | Popis | Kontroly |
|---|---|---|---|
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 121 |
| 3.2.1.2 | A | Poškodenie zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 90 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 87 |
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 79 |
| 1.1.6.2.1 | A | Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy. | 65 |
| 2.1.1.5.1 | A | Netěsnost převodky řízení. | 54 |
| 4.7.1.2.1 | A | U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. | 46 |
| 6.1.3.5.1 | A | Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému. | 45 |
| 1.1.11.4.1 | A | Některá část uchycení brzdového potrubí uvolněná, ale tato závada nemůže způsobit jeho poškození. | 42 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 28 |
| 5.3.4.2.1 | A | Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) je prasklá, avšak nedochází k úniku maziva. | 19 |
| 7.5.1.1 | B | Vozidlo není vybaveno příslušným druhem lékárničky nebo obsah lékárničky je neúplný, poškozený nebo uložení lékárničky ve vozidle neodpovídá požadavkům stanoveným zvláštním právním předpisem | 19 |
| 8.2.1.2.4 | B | Zjištění z OBD značí zjevně nesprávnou funkci / nekompatibilní softwarová verze / s vozidlem nelze navázat komunikaci. | 18 |
| 7.4.1.2 | B | Výstražný trojúhelník chybí, je neúplný nebo poškozený tak, že je omezena jeho funkce (viditelnost, použitelnost). | 17 |
| 0.2.1.2 | B | Identifikační číslo / výrobní číslo je neúplné nebo nečitelné nebo vyrezlé nebo jinak poškozené. | 15 |
Ročný rad zachytáva evidované kontroly tohto modelového radu od roku 2008 do roku 2026. Samostatná červená krivka ukazuje pravidelné kontroly.
| Rok | Všetky kontroly | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 2 044 | 1 777 |
| 2025 | 2 456 | 2 110 |
| 2024 | 2 542 | 2 139 |
| 2023 | 2 407 | 1 956 |
| 2022 | 2 542 | 1 876 |
| 2021 | 2 103 | 1 529 |
| 2020 | 2 153 | 1 613 |
| 2019 | 1 914 | 1 419 |
| 2018 | 1 773 | 1 314 |
| 2017 | 1 014 | 614 |
| 2016 | 982 | 546 |
| 2015 | 873 | 484 |
| 2014 | 761 | 483 |
| 2013 | 668 | 361 |
| 2012 | 664 | 388 |
| 2011 | 518 | 301 |
| 2010 | 482 | 272 |
| 2009 | 411 | 220 |
| 2008 | 119 | 39 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozidiel | Pravidelné kontroly | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| Volkswagen Touareg | 12 412 | 97 134 | 96,6 % |
| Volvo XC60 | 11 702 | 91 473 | 97,7 % |
| BMW X5 | 11 601 | 104 895 | 96,2 % |
| Audi Q7 | 9 051 | 70 386 | 97,2 % |
| Jeep Grand Cherokee | 8 166 | 76 889 | 93,8 % |
| Audi Q5 | 7 077 | 46 447 | 97,9 % |
| Suzuki Grand Vitara | 6 418 | 86 386 | 93,9 % |
| Mercedes-Benz ML | 6 089 | 85 208 | 94,5 % |
| Suzuki Jimny | 5 961 | 62 415 | 93,1 % |
| Mercedes-Benz GLE | 5 675 | 21 581 | 98,6 % |
| Toyota Land Cruiser | 5 046 | 52 814 | 94,5 % |
| Land Rover Freelander | 4 453 | 57 831 | 93,6 % |
| Nissan X-Trail | 4 264 | 64 760 | 93,3 % |
| Mitsubishi Pajero | 4 220 | 64 950 | 92,0 % |
| Volvo XC90 | 3 740 | 34 937 | 95,7 % |
| Land Rover Discovery | 3 699 | 47 123 | 93,7 % |
| BMW X6 | 3 546 | 28 760 | 97,4 % |
| Jeep Cherokee | 2 961 | 33 208 | 92,1 % |
| Mercedes-Benz GLS | 2 363 | 7 961 | 97,8 % |
| Jeep Wrangler (aktuálny model) | 2 274 | 19 441 | 93,3 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.