Ďalšie modely značky Harley-Davidson
Modelové rady stejné značky s dostupnými statistikami.
Na českých cestách jazdí podľa našich odhadov približne 113 vozidiel LC modelového radu Harley-Davidson Road, čo tento model radí na 155. miesto medzi vozidlami kategórie LC v našich štatistikách.
Modelové rady stejné značky s dostupnými statistikami.
Súhrn vychádza z 343 rôznych vozidiel a 2 117 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s ďalšími modely.
| Ukazovateľ | Hodnota |
|---|---|
| Unikátne vozidlá v dátach | 343 |
| Evidované kontroly | 2 117 |
| Pravidelné kontroly | 1 243 |
| Výsledok „vyhovuje“ | 94,9 % |
| Záznamy s tachometrom | 2 083 |
| Dostupné obdobie | 18.09.2008 – 04.09.2026 |
Najviac záznamov v dostupnom súhrne pripadá na typ Pravidelná, celkem 1 243. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prehliadky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Pravidelná | 1 243 | 94,9 % |
| Evidencní kontrola | 441 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 220 | — |
| Pred registrací | 143 | — |
| Opakovaná | 55 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla - opakovaná | 8 | — |
| Na žiadosť zákazníka | 5 | — |
| Pred registrací - opakovaná | 2 | — |
Z 1 243 pravidelných kontrol so známym výsledkom skončilo ako vyhovujúce 1 179, tedy 94,9 %. Štatistiky nevyjadrujú kvalitu konkrétneho vozidla.
| Výsledok | Počet | Podiel známych výsledkov |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 1 179 | 94,9 % |
| Výsledok 2 | 63 | 5,1 % |
| Výsledok 3 | 1 | 0,1 % |
| Iný / neuvedený | 0 | 0,0 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Najčastejšie sa v tejto vzorke vyskytuje kód 4.4.1.1.2. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnosť | Popis | Kontroly |
|---|---|---|---|
| 4.4.1.1.2 | B | Nesvítí některá směrová svítilna. | 2 |
| 4.7.2.1.1 | B | Zařízení neosvětluje nebo neosvětluje dostatečně zadní tabulku registrační značky. | 1 |
| 4.4.2.1.4 | C | Směrová světla nelze uvést v činnost nebo spínač směrových světel není spolehlivý. | 1 |
| 0.1.2.3 | B | Způsob uchycení tabulky registrační značky neodpovídá požadavkům nebo snižuje její čitelnost. | 1 |
| 4.2.1.1.2 | B | Nesvítí některá obrysová nebo denní svítilna. | 1 |
| 4.2.3.4.1 | B | U vozidla, schváleného v ČR po 1. 1. 2002, pro obrysovou svítilnu použito nehomologované světelné zařízení (např. DOT) a na jeho použití není udělena výjimka, zapsaná v technickém průkazu vozidla. | 1 |
| 2.2.1.1.1 | B | Vůle v uchycení volantu k volantové hřídeli a tato závada má vliv na spolehlivé ovládání vozidla | 1 |
| 4.8.2.2.1 | B | Použita nehomologovaná / neschválená odrazka. | 1 |
| 6.2.8.1.2 | B | Stupátka nebo schůdky u vozidla jsou nadměrně zkorodovány nebo přidržovací madla, stupátka nebo schůdky jsou uvolněné nebo poškozené tak, že nejsou spolehlivé nebo neodpovídají požadavkům nebo, jsou-li vyžadovány, chybí (např. u motocyklů). | 1 |
| 4.1.4.5.1 | B | U vozidla, schváleného v ČR po 1. 1. 2002, pro potkávací nebo dálkové světlo použit nehomologovaný světlomet (např. DOT) a na jeho použití není udělena výjimka, zapsaná v technickém průkazu vozidla. | 1 |
| 0.3.1.1 | B | Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.). | 1 |
| 4.3.1.1.2 | B | Nesvítí některá povinná brzdová svítilna. | 1 |
| 4.7.1.2.3 | B | Použití nehomologovaného / neschváleného zdroje světla nebo nepovolená změna nebo úprava zdroje světla. | 1 |
| 4.8.2.1.1 | B | Vozidlo není vybaveno některými předepsanými odrazkami stanovené třídy | 1 |
| 0.2.2.1.3 | B | Povinný štítek výrobce je nečitelný nebo předepsané údaje na štítku chybí (vyžaduje se vždy alespoň označení výrobce vozidla, VIN/ výrobní číslo podvozku). | 1 |
Ročný rad zachytáva evidované kontroly tohto modelového radu od roku 2008 do roku 2026. Samostatná červená krivka ukazuje pravidelné kontroly.
| Rok | Všetky kontroly | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 70 | 47 |
| 2025 | 85 | 56 |
| 2024 | 75 | 46 |
| 2023 | 105 | 64 |
| 2022 | 158 | 99 |
| 2021 | 129 | 75 |
| 2020 | 96 | 52 |
| 2019 | 103 | 54 |
| 2018 | 165 | 99 |
| 2017 | 182 | 123 |
| 2016 | 134 | 91 |
| 2015 | 169 | 107 |
| 2014 | 130 | 80 |
| 2013 | 125 | 77 |
| 2012 | 106 | 53 |
| 2011 | 96 | 60 |
| 2010 | 75 | 29 |
| 2009 | 105 | 28 |
| 2008 | 9 | 3 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozidiel | Pravidelné kontroly | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| BMW R 1200 | 4 652 | 24 736 | 98,6 % |
| Jawa 250 | 3 741 | 49 347 | 95,1 % |
| Piaggio Vespa | 3 001 | 9 668 | 96,8 % |
| Maxon Ardour | 2 304 | 8 363 | 96,6 % |
| Kawasaki Versys | 1 347 | 4 455 | 97,9 % |
| Triumph Tiger | 1 197 | 5 121 | 98,0 % |
| BMW F 650 | 1 196 | 13 129 | 96,6 % |
| Suzuki Burgman | 1 174 | 11 283 | 96,5 % |
| BMW F 800 | 1 158 | 5 599 | 98,1 % |
| Suzuki Bandit | 1 131 | 15 453 | 96,5 % |
| Honda VFR 750 | 115 | 2 538 | 94,6 % |
| Kawasaki VN 1600 | 115 | 902 | 97,0 % |
| Honda SH125 | 114 | 1 084 | 96,8 % |
| Yamaha MT01 | 114 | 1 237 | 95,5 % |
| Aprilia RSV 1000 | 113 | 1 984 | 93,2 % |
| Harley-Davidson Road (aktuálny model) | 113 | 1 243 | 94,9 % |
| Longjia Trevis | 113 | 301 | 97,7 % |
| Honda X8R-X | 112 | 1 284 | 97,9 % |
| Moto Guzzi Stelvio | 112 | 603 | 97,7 % |
| Yamaha FJR 1300 | 111 | 1 111 | 97,4 % |
| Yamaha YP 125 | 111 | 2 633 | 95,0 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.