Ďalšie modely značky Kawasaki
Modelové rady stejné značky s dostupnými statistikami.
Na českých cestách jazdí podľa našich odhadov približne 1 347 vozidiel LC modelového radu Kawasaki Versys, čo tento model radí na 5. miesto medzi vozidlami kategórie LC v našich štatistikách.
Modelové rady stejné značky s dostupnými statistikami.
Súhrn vychádza z 2 455 rôznych vozidiel a 8 267 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s ďalšími modely.
| Ukazovateľ | Hodnota |
|---|---|
| Unikátne vozidlá v dátach | 2 455 |
| Evidované kontroly | 8 267 |
| Pravidelné kontroly | 4 455 |
| Výsledok „vyhovuje“ | 97,9 % |
| Záznamy s tachometrom | 8 204 |
| Dostupné obdobie | 03.11.2008 – 19.09.2026 |
Najviac záznamov v dostupnom súhrne pripadá na typ Pravidelná, celkem 4 455. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prehliadky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Pravidelná | 4 455 | 97,9 % |
| Evidencní kontrola | 2 504 | — |
| Pred registrací | 980 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 232 | — |
| Opakovaná | 85 | — |
| Na žiadosť zákazníka | 6 | — |
| Pred registrací - opakovaná | 2 | — |
| TSK - Opakovaná po DN | 2 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla - opakovaná | 1 | — |
Z 4 455 pravidelných kontrol so známym výsledkom skončilo ako vyhovujúce 4 363, tedy 97,9 %. Štatistiky nevyjadrujú kvalitu konkrétneho vozidla.
| Výsledok | Počet | Podiel známych výsledkov |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 4 363 | 97,9 % |
| Výsledok 2 | 89 | 2,0 % |
| Výsledok 3 | 3 | 0,1 % |
| Iný / neuvedený | 0 | 0,0 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Najčastejšie sa v tejto vzorke vyskytuje kód 5.2.3.6.1. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnosť | Popis | Kontroly |
|---|---|---|---|
| 5.2.3.6.1 | B | Hloubka vzorku pneumatiky v hlavních dezénových drážkách nebo zářezech není v některé části šířky běhounu v souladu s požadavky. | 4 |
| 4.7.1.2.2 | B | U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí žádný světelný zdroj. | 2 |
| 0.3.1.1 | B | Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.). | 2 |
| 4.2.1.1.2 | B | Nesvítí některá obrysová nebo denní svítilna. | 2 |
| 4.8.2.1.1 | B | Vozidlo není vybaveno některými předepsanými odrazkami stanovené třídy | 1 |
| 4.11.1.3 | B | Uchycení nebo způsob montáže (např. vedení) elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, hrozí nebezpečí jejich poškození nebo přerušení. | 1 |
| 6.2.8.1.2 | B | Stupátka nebo schůdky u vozidla jsou nadměrně zkorodovány nebo přidržovací madla, stupátka nebo schůdky jsou uvolněné nebo poškozené tak, že nejsou spolehlivé nebo neodpovídají požadavkům nebo, jsou-li vyžadovány, chybí (např. u motocyklů). | 1 |
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 1 |
| 4.1.4.1.2 | B | Skutečný stav zapojených světlometů neodpovídá předepsanému / povolenému počtu typu světlometů (potkávací / dálkový světlomet). | 1 |
| 4.7.1.2.1 | A | U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. | 1 |
| 6.2.12.1 | B | Držadla nebo stupačky u motocyklu chybí (jsou demontované), jsou velmi zkorodované nebojsou natolik poškozené, že neplní svoji funkci. | 1 |
| 7.5.1.1 | B | Vozidlo není vybaveno příslušným druhem lékárničky nebo obsah lékárničky je neúplný, poškozený nebo uložení lékárničky ve vozidle neodpovídá požadavkům stanoveným zvláštním právním předpisem | 1 |
| 3.2.4.1 | B | Jakákoliv dodatečná úprava čelního okna, vyjma použití schválené folie pro čelní okno opatřené povinným štítkem s předepsanými údaji (označení výrobce, typ výrobku, schvalovací značka ATEST 8 SD XXXX a text „JEN NA ČELNÍ OKNO“). | 1 |
| 4.3.2.1.1 | B | Zpomalená funkce spínače brzdových světel. | 1 |
| 5.2.2.4 | B | Neschválený typ kola nebo velikost (rozměr ráfku) není v souladu s údaji, uvedenými v technickém průkazu vozidla nebo je-li vozidlo vybaveno poklicemi kol, které brání v provedení předepsaných kontrolních úkonů. | 1 |
Ročný rad zachytáva evidované kontroly tohto modelového radu od roku 2008 do roku 2026. Samostatná červená krivka ukazuje pravidelné kontroly.
| Rok | Všetky kontroly | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 698 | 554 |
| 2025 | 780 | 520 |
| 2024 | 674 | 388 |
| 2023 | 640 | 360 |
| 2022 | 723 | 385 |
| 2021 | 650 | 301 |
| 2020 | 551 | 212 |
| 2019 | 529 | 197 |
| 2018 | 606 | 350 |
| 2017 | 496 | 281 |
| 2016 | 453 | 256 |
| 2015 | 385 | 181 |
| 2014 | 347 | 171 |
| 2013 | 240 | 116 |
| 2012 | 221 | 110 |
| 2011 | 146 | 66 |
| 2010 | 77 | 5 |
| 2009 | 47 | 2 |
| 2008 | 4 | 0 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozidiel | Pravidelné kontroly | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| BMW R 1200 | 4 652 | 24 736 | 98,6 % |
| Jawa 250 | 3 741 | 49 347 | 95,1 % |
| Piaggio Vespa | 3 001 | 9 668 | 96,8 % |
| Maxon Ardour | 2 304 | 8 363 | 96,6 % |
| Kawasaki Versys (aktuálny model) | 1 347 | 4 455 | 97,9 % |
| Triumph Tiger | 1 197 | 5 121 | 98,0 % |
| BMW F 650 | 1 196 | 13 129 | 96,6 % |
| Suzuki Burgman | 1 174 | 11 283 | 96,5 % |
| BMW F 800 | 1 158 | 5 599 | 98,1 % |
| Suzuki Bandit | 1 131 | 15 453 | 96,5 % |
| BMW R 1150 | 1 086 | 9 337 | 97,4 % |
| Yamaha FZ6 | 1 083 | 13 237 | 96,3 % |
| Ducati Monster | 1 067 | 8 459 | 92,0 % |
| Ducati Multistrada | 1 025 | 3 324 | 96,5 % |
| Piaggio Beverly | 984 | 4 788 | 96,7 % |
| Jawa-Čz 250 | 949 | 18 610 | 94,2 % |
| Suzuki Intruder | 856 | 11 508 | 96,0 % |
| Maxon JJ125T-17 | 835 | 5 607 | 97,0 % |
| Kawasaki Ninja | 796 | 8 535 | 93,0 % |
| Aprilia SR | 793 | 1 212 | 95,8 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.